UPM Mennyttä vaalien, tulevaa varjellen

Kouvolan kupeessa, kahden tunnin ajomatkan päässä Helsingistä koilliseen sijaitsee Verla ja Voikkaa. Kahden ja puolen tunnin päässä uusi kohde Kaipola.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Verlan metsäpolku on paljon enemmän kuin pelkkä miellyttävä kahden kilometrin luontoretki. Metsäpolku on paitsi monimuotoisuuden ylistys myös esimerkki UPM:n vaalimasta tasapainosta metsän ja ihmisistä välittämisestä Suomessa.

Taustalla vaikuttaa yhtiön halu varmistaa, että myös tulevat sukupolvet voivat nauttia metsien monista hyödyistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kouvolan kupeessa, kahden tunnin ajomatkan päässä Helsingistä koilliseen sijaitsee Verla ja Voikkaa. Kahden ja puolen tunnin päässä uusi kohde Kaipola.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu