Tunteeko ketään?

Tunteeko ketään Grönroosin Vesaa Porista?
61385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"tunteeko ketään...", anteeksi vaan mutta sinun kuuluisi kysyä "tunteeko KUKAAN...". Tai jos haluat välttämättä käyttää ko. pronominia niin kysy silloin "Tunnetko ketään xxxx nimistä..."
Eikö porilaiset kertakaikkiaan opi puhumaan

Äänestä
  • kukatuanoiseo

    Äänestä

  • tiäräksääsit kirjoitti:

    kukatuanoiseo

    Tierä.

    Äänestä

  • Menikö päivä pilalle vai? Onko piirit vähän liian pienet? Kiristääkö pipo? Mielestäni oli kyse kirjoittamisesta eikä puhumisesta.

    Äänestä

  • Eiköhän se ole se ja sama miten täällä kirjottaa, pääasia että asia tulee selväksi...

    Äänestä

  • old_profile_11425 kirjoitti:

    Eiköhän se ole se ja sama miten täällä kirjottaa, pääasia että asia tulee selväksi...

    Samaa mieltä. Jos joku näkee vaivaa, niin nähköön.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cowabunga kirjoitti:

Tunteeko ketään Grönroosin Vesaa Porista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu