häippästä vähinäänin takavasemmalle kun on nolo ongelma mulla on pieni. Olen parhaani mukaan vältellyt naisia mutta sitten se tapahtui vahingossa ihastuin yhteen mutta tilanne ei ole vielä kehkeytynyt mihinkään. Voisin tukahduttaa tunteet ja olla tapaamatta häntä missään yhteydessä.
Aluksi tunteet vei mutta nyt olen järkeillyt että hetkinen väistämätön olisi pakostakin edessä jossain vaiheessa ja vielä pystyisin "katoamaan" ettei tulisi ongelmia. Eihän tuollaisesta voi puhua parempi tehdä katoamis temppu.
Harmittaa että pitikin ihastua nyt joudun katoamaan tämän olen samasta syystä joutunut tekemään kerran aiemminkin ja käytöksestäni mitä moni ihmetteli pitkän aikaa sain melkoisen k*pää leiman mutta minkäs teet ei voi mitään sitä kun on sairas niin sitte on. Se on loppu nyt niin olen päättänyt.
Aluksi tunteet vei mutta nyt olen järkeillyt että hetkinen väistämätön olisi pakostakin edessä jossain vaiheessa ja vielä pystyisin "katoamaan" ettei tulisi ongelmia. Eihän tuollaisesta voi puhua parempi tehdä katoamis temppu.
Harmittaa että pitikin ihastua nyt joudun katoamaan tämän olen samasta syystä joutunut tekemään kerran aiemminkin ja käytöksestäni mitä moni ihmetteli pitkän aikaa sain melkoisen k*pää leiman mutta minkäs teet ei voi mitään sitä kun on sairas niin sitte on. Se on loppu nyt niin olen päättänyt.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Riippuu naisesta, joillekkin munan koko miehellä on se tärkein, joillekkin muut seikat miehessä.
Ok ai sulla on pieni? Moikka.;)
Täällä pitäis olla kuvan lähetys mahdollisuus. Katselisin viikonlopun kirkkoveneketjua kyllä, olenhan utelias uuno.
Penistä voi kehittää, siihen on laite.
Ei tarvi vältellä tai pelätä?!!! Nyt loppuu pelko. Hanki Fleshlight. Harjoitusta, harjoitusta.
Jos ei oo toista pallia tai kumpaakaan niin asia ok. Jos muna on pieni se on ok. Jos on molemmat värkit, sekin on ok. Jos sulla onkin pillu, sekin varmaan on juteltavissa.
Jos ei seiso, niin ei seiso ja jos se nainen ei ymmärrä niin se ei ansaitse sua.
Niinpä. Itseään vois arvostaa ja on mäntti nainen jos alkaa ilkeilemään. Hemmetti.
Kuka lienetkin älä edes mieti tollaisii, pienin murhe elämässä, eikä tollaisil oo väliä, voi jos joku sanoisi noin ja olisin sinä, antaisin takas ja lujaa. Luota itseesi sillä ei ole merkitystä. Älä mieti katse muihin juttuihin.
Mun mielestä voisit vaan rohkeasti mennä eteenpäin ja katsoa mitä tapahtuu :) Mitä voit menettää?
Enemmän menetät siinä kohtaa, kun et tee aloitetta.
Se on niin vaikeaa kun edes miettii. Mistä edes tiedän mitä nainen ajattelee jos hän olisi ymmärtäväinen niin olis helppoa mutta yhtä hyvin hän voisi nauraa ja sanoa eiköhän se ollu tässä.
Kamasutrassakin todetaan, että tärkeintä on vehkeiden yhteensopivuus. Eli kun kummalkskin on pieni, niin se on täydellinen yhdistelmä. Mä en ole koskaan ymmärtänyt sitä propagandaa, että iso penis ois joku ideaali. Naisena voin kertoa, että sellainen on ihan kamala ja sattuu kuin kuolema. Isot on hyviä suuriaukkoisille naisille, joihin en lukeudu. Hyväksy itsesi sellaisena kuin olet, äläkä usko höpinöitä.
Kiitos..
Pimppipompin ryppyreikäkö pieni?
Naisille kun tuo seksi ei edes ole se tärkein asia ihmissuhteissa, hyvässä ja pahassa. Läheisyyden ja yhteisyydentunne tärkeämpiä. Kovin miesnäkökulmaista ajattelua tuolla aloittajalla.
Miehelle on tärkeätä peniksen koko, vaikka joillekin naisille se ei ole. Jos miehellä on ongelma pieni penis, tämä vaikuttaa hänen toimintaansa, koska itsetunto on heikko. Siksi on väärin todeta, ettei naiset välitä. Peniksen koolla on siis merkitystä miehelle itselleen. Nykyisin kokoa voi kasvattaa kirurgisesti. Kannattaa siis pistää rahat peniksen koon kasvattamiseen.
Ehkä kannattaisi ensin kuulostella ja tutustua. Sittenhän se selviäisi onko hän sellainen jolle voit itsesi avata omana itsenäsi häpeämättä. Mikään pakkohan sun ei ole seksiä harrastaa hänen kanssaan.
Mutta onko sitten liian myöhäistä "kadota" jos hän osoittautuu sellaiseksi että koolla todellakin on väliä jne.. Saattas vähä ihmetellä jos mies yhtäkkiä ilman " mitään syytä" katoaa.
No sitten keksit jonkun tekosyyn.. ihastuin toiseen tms. Mutta älä nyt vielä luovuta. Ehkä nainen rakastaa sua eikä välitä muusta.
Niin.. Ehkä olet oikeassa. No jos katson mihin homma etenee! Voihan toki olla että pelkoni ovat turhiakin ☺️
Nyt puhut asiaa!
Senttikeskeiset miehet on epämiellyttäviä.
Olen törmännyt tosi pienen munan omaavaan mieheen, oli surkein tyyppi ikinä. kaikessa. Helvetin huono itsetuntohänellä , joka vaikutti ihan kaikessa, ja kaikkeen. Mahdoton sellaisen kanssa on edes ajatella yhteistä elämää. Vaikutat aloittaja myös sellaiselta. Kipuilet pikku pippelisi vuoksi, ja annat sen sanella myös sen, tuleeko ihmisisuhteistasi yhtään mitään. Käy terapiassa,hoidata pääsi kuntoon, ennen kuin alat pelata kenenkään naisen tunteiden kanssa. Ja reilua on myös suhteen alussa sanoa sille naiselle, että sulla on pieni vehje, niin molemmat välttyy nolota tilanteelta sängyssä.
Muutenkin siinä käy sillein, että se on se nainen, joka katoaa alta aikayksikön sinne jonnekkin, ja sä jäät vain huuli pyörenä ihmettelmään, että joko se meni, minne se meni, ja mikä sille oikein tuli.
Onneksi en ole törmännyt sinun kaltaiseen naiseen. Tai muutama "pinnallinen" daami on yrittänyt mutta syystäkin olen liennut paikalta ja aloittajalle - yritä vain rohkeasti.
Ei kaikki ole sellaisia jotka menee "kriteerien" mukaan eli "normi" vehkeitten ja mikä se on edes normi? Yhdelle tämä - toiselle jotain muuta. Monet muutkin kun vehkeen koko vaikuttaa asioihin. Tsemppii !
-mies sivusta-
Katoa vaan. Voin vieläpä antaa vauhtia siihen.
Heihei mies minäkin haluan vain kadota vähin äänin.
Kannattaa, kun elämä on suurempi ongelmia. Sitä ei kukaan ole selättänyt.
No mikropenistä ei pysty liikuttamaan naisen sisällä, kun ei ole mitään mitä liikutella. Ei siihen auta, vaikka olisi kuinka pieni värkki. Käy nainen, joka ei ole yhdyntäkeskeinen, eli ei tarvitse yhdyntää ollakseen tyytyväinen, vaan saa seksuaalisen tyydytyksen muilla tavoin.
Hanki iso dildo.
Mies kärsii pienen peniksen syndroomasta. Kyllä se on mies jolle naisen pitää olla täydellisyys häpyhuulia myöden. Luultavasti nainen ei kiinnitä penikseesi mitään huomiota, mutta sinä tutkit rinnat, perseen, vyötärön paksuuden jne. Luultavasti kaipaat jotain pornotähden näköistä naista ja pelkäät saavasi pakit, kun eihän sinulle riitä norminainen.
Vihaan miehiä ketkä kitisee vehkeensä koosta. T. toinen mies. En tiedä mitään niin surkeaa kuin mies kuka välittää peniksensä koosta. Koittakaahan tajuta ettei maailma laajene teidän ominaisuuksienne ympärille. Jää pian huomaamatta, mitä maailmassa ympärillä tapahtuu. Itsekästä ja typerää keskittyä tuollaisiin asioihin elämässä. Kaipaatko todella elämääsi jotain materialististä sosiopaattia kuka pohtii miesten vehkeiden kokoa? Kannattaisko ennemmin vaikka kaivata jotain mieleltään tervettä naista? Se mitä nainen pitää arvossa elämässään näkyy hänestä kilometrien päähän. Aito empatiakyky erottuu feikistä kun oppii katsomaan oikein. Tietty jos ajatuksesi on, että haluat naisen kenelle seksi on elämäntarkoitus niin jatka kärvistelyä tai kyllä niitä varmaan semmosiakin löytyy joille kelpaat, mutta itseäni kuvottaa sellaiset naiset, enkä ymmärrä miksi joku haluaisi sellaisten kuvotusten kanssa olla missään tekemissä, luultavasti siksi, että ovat itse yhtä kuvottavia tyhjäntoimittajia.
Tuota itsekin mietin, että hän koittaa tavoitella jotain semmoista, mitä ei ole hänelle tarkoitettu. Ei kait kukaan rakastuneena välitä peniksen koosta.
Takavasemmalle on poistuttu liikookin.
Vaikka katoamistemppua tämä taitoo olla mullakin koko ajan.
Kadotaan sitten.
Sinä vakiotrollaaja joudatkin poistua .
mulla on aina pienempi, myös pienemmät, en ollut luotu tuohon teatteriin, hähähähä
terveisin. kyttälän kunnioitus, kohdistetaan automaattisesti Herraamme Jesukseen Kristuksehe
KYTÄT!!!!!!!!!!!!!!!
https://www.youtube.com/watch?v=BPxrFO8mnXM
Ei käy Jeesus!
Olen uskonnoton ja vain LAKI käy!
hhrrrjjjj
On totta, että on paljon naisia, jolle pieni mitta on este. On myös paljon naisia, jolle joku muu asia on este. Kun olen elänyt ja kärsinyt vuosia haluttoman ja kaikilla tasoilla torjuvaa miehen kanssa, ei pippelin koko ole tuohon verrattuna kuin pikkujuttu. 🤣
Itse ajattelen, että seksi on tärkeää. Silti, rakastella voi monella tavalla. Parin keskinäinen kokojen sopivuus vaikuttaa. Jos nainen on pieni, ei miehenkään tarvitse olla suuri. Ja muitakin tapoja nauttia kuin perinteinen lähetyssaarnaaja on helppo keksiä. Jos miehellä on halua ja hän on valmis kokeilemaan eri juttuja innolla ei yhteisen tyydytyksen löytäminen ole este vaan korkeintaan opetteluun menee hiukan enemmän aikaa. Harva rakastunut on niin hätäinen, ettei aikaa ole. Asenne ratkaisee eniten ja itsetunto myös helposti.
Oma kokemukseni on, ettei miehen intiimi koko korreloi seksin nautittavuuden kanssa. Asiaa voi hyvin kommentoida suulla ja taitavilla sormilla, taidolla liiikkua ja löytää yhteinen rytmi, hellyydellä, läheisyydellä, ja henkisen yhteyden luomisella. Itse mielellään kokeilisin peppuseksiä. Keskikokoisen kanssa tuo ei ole onnistunut. 😂 Pienemmän kanssa se luultavasti olisi hyvä lisä muuhun, jos se molemmista tuntuisi kivalle.
Jos pakenet aina kun tulee tilanne päälle ja mielihalut alkaa kuumottaa, ei sinulle jää vaihtoehdoksi kuin olla yksin. Sitäkö halut? Jos seksi on arka paikka, sano se suoraan ja pyydä että etenette hitaasti. Voit vaikka tarjoutua aluksi hyväilemään häntä, saat rauhassa opetella tuntemaan mistä hän pitää ja ei tarvitse pelätä etteikö hän nauttisi ilman yhdyntääkin. Hänkin voi opetella saman vastavuoroisesti. Sitten kun pääsette pidemmälle, paineista on ainakin kärki kadotettu.
Jos rakkauteni osoittautuisi pieni kokoiseksi, ei se vaikuttaisi minuun mitenkään. Jo fyysisestä koosta (pienempi käsi kuin minulla) arvelen, ettei hän ainakaan superiso ole. En tarvitse valtavaa ollakseni tyytyväinen. NtW: Suosikkidildoni on halkaisijaltaan 4cm ja 13cm (josta varsinaisessa käytössä on alle 10cm) ja sormillakin pärjää. 😉
Ap, älä huoli. Jos on kyse syvistä ja aidoista tunteista, ei se sinun mitoista ole kiinni.
Moni nainen on ilman miestä ja penistä pitkiäkin aikoja. Tyydytyksen kun saa muutenkin. Itse ainakin ottaisin mieluummin miehen jota rakastan kuin ison vehkeen.
Älä huoli aloittaja. Kaikelle on kannattajakuntansa. Jotkut haluaa ison ja jotkut ei. Kuten autoissakin.