Pelihimo järsii taas sisuskaluja pienen rotan lailla, mutta ei noista matseista meinaa löytyä mitään järkevää pelattavaa. Pitäisiköhän vetää Walesin voittoa? Onko Suomella enää mitään motivaatiota, kun EM-paikka on jo taskussa? Walesin kerroin on 2.35, mutta yllättäen saattaisi olla nousussa, joten odotellaan. Wales on 25 sijaa Suomea korkeammalla FIFA rankingissä ja sillä on parempia pelaajia, joten luulisi, että se järjestää maalipaikkoja enemmän kuin Suomi. Se on tietysti eri asia, tuleeko niistä paikoista maaleja, mutta jotenkin tuntuu, ettei Suomella tule olemaan läheskään yhtä paljon paikkoja. Molemmat varmaan kierrättävät pelaajia jossain vaiheessa, joten aika vaikeata on mennä ennustamaan tarkempia voimasuhteita. Tulosarvaus voisi olla vaikka Suomi 0-1 ja Wales 1-2 maalia.
UEFA Nations League
Anonyymi
4
227
Vastaukset
- Anonyymi
Tylsä tasurihan sieltä tulee. Markku Kanervan Suomi osaa kyllä puolustaa Walesin nollille vaikkei esim. Pukki olisikaan pelipäällä.
- Anonyymi
Irlanti-Suomi. Suomipoika jää varmaan taas ilman maalia, mutta tekeekö irkut yhden vai kaksi? Vedetäänkö isolla tulosvetoon 2-0 vai 1-0? Parempi kai vetää molemmat.
- Anonyymi
Pettymys. Lumiukkokin betsasi irkkuja, mutta todella pahalta näyttää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2962636- 1981011
- 57816
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti141769- 58660
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18571- 51545
- 40534
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504- 55495