UEFA Nations League

Anonyymi

Pelihimo järsii taas sisuskaluja pienen rotan lailla, mutta ei noista matseista meinaa löytyä mitään järkevää pelattavaa. Pitäisiköhän vetää Walesin voittoa? Onko Suomella enää mitään motivaatiota, kun EM-paikka on jo taskussa? Walesin kerroin on 2.35, mutta yllättäen saattaisi olla nousussa, joten odotellaan. Wales on 25 sijaa Suomea korkeammalla FIFA rankingissä ja sillä on parempia pelaajia, joten luulisi, että se järjestää maalipaikkoja enemmän kuin Suomi. Se on tietysti eri asia, tuleeko niistä paikoista maaleja, mutta jotenkin tuntuu, ettei Suomella tule olemaan läheskään yhtä paljon paikkoja. Molemmat varmaan kierrättävät pelaajia jossain vaiheessa, joten aika vaikeata on mennä ennustamaan tarkempia voimasuhteita. Tulosarvaus voisi olla vaikka Suomi 0-1 ja Wales 1-2 maalia.

4

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tylsä tasurihan sieltä tulee. Markku Kanervan Suomi osaa kyllä puolustaa Walesin nollille vaikkei esim. Pukki olisikaan pelipäällä.

    • Anonyymi

      Irlanti-Suomi. Suomipoika jää varmaan taas ilman maalia, mutta tekeekö irkut yhden vai kaksi? Vedetäänkö isolla tulosvetoon 2-0 vai 1-0? Parempi kai vetää molemmat.

      • Anonyymi

        Pettymys. Lumiukkokin betsasi irkkuja, mutta todella pahalta näyttää.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3553
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2389
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      35
      2218
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1997
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1552
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1429
    7. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1282
    8. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      259
      1230
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1205
    10. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      13
      1189
    Aihe