Sinisillä vain yksi vaaliteltta

Anonyymi

Sinisten kulisseissa kiehuu ja kuohuu, sillä koko puolueorganisaatiota repivä riita on syntynyt siitä kuka saa milloinkin lainata ainutta toritelttaa tulevan kunnallisvaalikampanjan aikana. Erityisesti vaaliviikkona on sinisellä teltalla moninkertainen päällekkäinen varaus eikä kukaan halua antaa periksi.

Pekka M Sinisalon loikattua puolueesta, ei toistaiseksi ole tietoa kuka tulee toimimaan sinisten vaalipäällikkönä, mutta kuka ikinä hän onkaan, niin hänelle tulee myöntää lähes diktaattorin oikeudet asioiden hoitamiseksi. Myös Outokummun ihmemiehen, eli puoluesihteeri Turpeisen osaaminen on puntarissa.

16

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Teltta on kuuleman mukaan myyty, jotta saataisiin fyrkkaa flyereihin. Eipä tulee riitaa ainakaan siitä vaalikiertueilla.
      Mahtaako Vanupuikko Terho olla ministerinä jälleen seuraavien Ek-vaalien jälkeen??

      • Anonyymi

        Terho oli kova kyykyttäjä. EK jäi kaipaamaan..


      • Anonyymi

        Onko telttarahat menneet limpun kirjoihin


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Terho oli kova kyykyttäjä. EK jäi kaipaamaan..

        Terho kyykytti EK:n käskystä kansaa. Terho varmaan oletti palkintoviran odottavan Etelärannassa. Vanupuikon tullessa kyselemään virkaa, herrat nauroivat ja heittivät Vanupuikolle muutaman hilun kahvikupposeen.


    • Anonyymi

      Älkää uskoko persujen valheita! Meidän ainutta toritelttaa ei ole myyty mihinkään.

      • Anonyymi

        Hehee smurffit.... :)


    • Anonyymi

      Mistä näitä höpöhöpöjä kommentteja tulee tänne sinisten palstoille.
      Voitte olla huoletta, telttoja on useita. Piireillä riittää telttoja vaalitilaisuuksiin samoin ehdokkaita kuntavaaleihin. Hyvähenkistä porukkaa, keskittyvät vaaleihin ei tarvitse riidellä eikä muita haukkua.
      Fiksu ihminen lopettaa sinisten mollaamisen.
      Kasvakaa ja kehittykää henkisesti siitä saa paljon elämäniloa.
      Muiden alaspainaminen kertoo kommentoijan itsensä huonosta itsetunnosta ei muista.

    • Anonyymi

      Ne on toiset puolueet joissa riidellään ei sinisissä.
      Nyt ne yrittää siirtää omaa eripuraansa muiden puolueiden syyksi.-
      Voitte itse miettiä mikä puolue on riitainen. Siniset se ei ole.

      • Anonyymi

        Olematon ei riitele, se on hyvä puoli asiassa, ja Sininen tulevaisuus on siitä hyvä nimivalinta että, tulevaisuus on aina vasta edessäpäin.


    • Anonyymi

      Sinisten olemattomille vaaliteltoille voit tulla myös auton takakontissa!

      • Anonyymi

        Tai Sipilän lennoilla.


    • Anonyymi

      Onko teltalla käynyt kuhina? Ei ole tainnut jonoa syntyä?

    • Anonyymi

      Ei se määrä, vaan laatu. Siniset on uuden suomen kirkkain johtotähti. Heidän pitäisi päästä uudelleen hallitukseen. Viimekerralla Lindstöm loi 150 000 työpaikkaa neljässä kuukaudessa.
      Ihmiset, oletteko tyhmiä kun ette tätä ymmärrä?

      • Anonyymi

        Kyllä äänissä vaikuttaa nimenomaan se määrä, eikä se laatu.


    • Anonyymi

      Onko teltalla ensi viikonloppuna makkaraa tai kuumaa mehua tarjolla? Jos menisi haastattelemaan uuvattien ehdokkaita?

    • Anonyymi

      Nyt se riittää sinisten yksikin vaaliteltta, kun kokoontumiset on kielletty. Moneenko kuntaan mahtaa muodostua Sinisen tulevaisuuden muodostama enemmistö?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sinä näet

      kun katsot peiliin?
      Ikävä
      123
      1732
    2. NO NIIN !!!

      Totuus Ukrainan sodan todellisista ja oikeista juurisyistä alkaa nyt näköjään paljastua lopultakin. https://www.youtube
      NATO
      681
      1644
    3. Se helpottaisi oloa jos

      Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
      Ikävä
      88
      1467
    4. Palsta kysely..

      Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott
      Sinkut
      165
      1343
    5. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      123
      1298
    6. Trumpin hallinto hiljentää mediaa USA:ssa

      Tuo paskahallinto on sananvapauden vihollinen, vaikka Vancen idiootilla oli otsaa syyttää eurooppalaisia sananvapauden p
      Maailman menoa
      322
      1294
    7. aivan mieletön ikävä

      paha olo 😥🫣 kaipaan sua 😔💔
      Ikävä
      43
      1258
    8. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      25
      1195
    9. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1155
    10. Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa

      Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.
      Ikävä
      61
      1142
    Aihe