Jos näkee jossain kivannäköisen nuoren naisen

Anonyymi

niin onko prosentuaalisesti lähempänä sataa kuin yhdeksääkymmentä, että on varattu?

4

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No vaikka olisi vapaa niin ei hän kuitenkaan kiinnostuisi.
      Olen tehnyt havainnon että nainen voi kiinnostua vain jos hänellä on huono kroppa ja huono naama.

    • Anonyymi

      Ehkä jos sinusta nainen on kiinnostava, kannattaisi ajatella ensin ei niinkään sitä, onko hän varattu, vaan olisiko hän sinulle kiinnostavaa seuraa ihan vaan kaverina, tuttavana tai ystävänä, jos tutustuisit häneen. Jos ihan ensimmäisenä tähtää "siihen" - tai ylipäänsä jos ei "siihen" niin johonkin muuhun tarkasti määrättyyn tiettyyn asiaan, vaikka "suureen rakkauteen ja elinikäiseen ystävyyteen" on alkuasetelma jo tiukasti rajattu. Jos siitä lähestyt naista, hän vaistoaa, että kiinnostuksesi on jo RAJATTU johonkin, minkä olet itse päättänyt, ei hän, ja hän tuntee paineita. Ymmärrätkö mitä tarkoitan? Olen itse nainen.

      Kivannäköisestä ihmisestä voi syntyä heti kiinnostusta, ja siitä nopeasti korkeita tavoitteita. Neuvon siis laittamaan nämä korkeat tavoitteet väliaikaisesti syrjään. Kokeile tutustua häneen ihmisenä. Voi osoittautua, että hän ei ole luonteeltaan kiinnostava, tai sitten on. Jälkimmäisessä tapauksessa on helpompi jatkaa tutustumista, kun on aloittanut ilman paineita.

      Jos haluat suhteen, paras tapa pilata se on asettaa kovia tavoitteita heti alkuun, kummallekin. Ota löysin rantein. Liika itsekritiikki pois, ja liiat odotukset häntä kohtaan.

      • Anonyymi

        ...niin en tiedä, sopiko tuo äskeinen vastaukseni sinun tilanteeseesi ollenkaan, kun aloitusviestisi oli niin lyhyt. Jotenkin ajattelin, kun kysymys oli Ujous-palstalla, että tämmöinen olisi tausta. :)


    • Anonyymi

      Lähtökohtaisesti jokainen kaunis nainen on varattu ja he ketkä eivät ole pitävät hengähdystaukoa, kunnes ovat varattuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      231
      4148
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2614
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2345
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      114
      1394
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      77
      1075
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      943
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      926
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      911
    Aihe