Jos näkee jossain kivannäköisen nuoren naisen

Anonyymi

niin onko prosentuaalisesti lähempänä sataa kuin yhdeksääkymmentä, että on varattu?

4

119

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No vaikka olisi vapaa niin ei hän kuitenkaan kiinnostuisi.
      Olen tehnyt havainnon että nainen voi kiinnostua vain jos hänellä on huono kroppa ja huono naama.

    • Anonyymi

      Ehkä jos sinusta nainen on kiinnostava, kannattaisi ajatella ensin ei niinkään sitä, onko hän varattu, vaan olisiko hän sinulle kiinnostavaa seuraa ihan vaan kaverina, tuttavana tai ystävänä, jos tutustuisit häneen. Jos ihan ensimmäisenä tähtää "siihen" - tai ylipäänsä jos ei "siihen" niin johonkin muuhun tarkasti määrättyyn tiettyyn asiaan, vaikka "suureen rakkauteen ja elinikäiseen ystävyyteen" on alkuasetelma jo tiukasti rajattu. Jos siitä lähestyt naista, hän vaistoaa, että kiinnostuksesi on jo RAJATTU johonkin, minkä olet itse päättänyt, ei hän, ja hän tuntee paineita. Ymmärrätkö mitä tarkoitan? Olen itse nainen.

      Kivannäköisestä ihmisestä voi syntyä heti kiinnostusta, ja siitä nopeasti korkeita tavoitteita. Neuvon siis laittamaan nämä korkeat tavoitteet väliaikaisesti syrjään. Kokeile tutustua häneen ihmisenä. Voi osoittautua, että hän ei ole luonteeltaan kiinnostava, tai sitten on. Jälkimmäisessä tapauksessa on helpompi jatkaa tutustumista, kun on aloittanut ilman paineita.

      Jos haluat suhteen, paras tapa pilata se on asettaa kovia tavoitteita heti alkuun, kummallekin. Ota löysin rantein. Liika itsekritiikki pois, ja liiat odotukset häntä kohtaan.

      • Anonyymi

        ...niin en tiedä, sopiko tuo äskeinen vastaukseni sinun tilanteeseesi ollenkaan, kun aloitusviestisi oli niin lyhyt. Jotenkin ajattelin, kun kysymys oli Ujous-palstalla, että tämmöinen olisi tausta. :)


    • Anonyymi

      Lähtökohtaisesti jokainen kaunis nainen on varattu ja he ketkä eivät ole pitävät hengähdystaukoa, kunnes ovat varattuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      94
      8201
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3942
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1400
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      35
      1282
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      32
      1132
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1030
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe