Täysistunto|Torstai 3.9.2020 . Persuja Tavion ja Halkoahon johdolla vietiin taas 100-0. Miksi Marin ja hallitus on niin hyviä oikomaan , saa hölöt surkean näköiseksi.
Alamäki Jukka Mäkysen ps lukukinkeri
Anonyymi
1190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Miksi persut mökeltävät "puheensa" aina paperista?? On kyselytunti tai mikä tahansa, persujen paperimölkötys on todella masentavaa katseltavaa ja etenkin kuunneltavaa. Jopa sonnilaumakin pystyy selkeämpään ilmaisuun kuin persujen nykyinen eduskuntaryhmä. HUH HUH!!!
No kun kirjoittajina ovat "työmiehet", eivät nää reppanat sais muuten tuota sekavaa sanaakaan suustaan.
Jukka Mäkynen ps oli päivän pohjanoteeraus, yritti lukea muiden kirjoittamaa hospotipomia papristaan hallitukselle.
On muuten miehellä aika erikoinen CV kansanedustajaksi ,Wikipedia:
Mäkynen on Vaasan kaupunginvaltuuston jäsen. Varsinaiselta ammatiltaan Mäkynen on rakennusmies. Hän on myös aikaisemmin työskennellyt vartijana ja järjestyksenvalvojana.
Mäkynen on tuomittu törkeästä maksuvälinepetoksesta viiden kuukauden ehdolliseen vankeuteen vuonna 2007. Maksuvälinepetoksen uhri oli hänen äitinsä. Vuonna 2017 hän sai hovioikeudelta 50 päiväsakon rangaistuksen pahoinpitelystä.
Eikos tällä CV_llä mennä pitkälle, ihan vaikka mepiksi.
Hyvä huomio! Niinhän se Halla-aho sanoi. Rupea persuksi, voit päästä vaikka miksi.
Rasismilla rikkauksiin, tyhmyydellä mepiksi.
Voisi se Purra pitää näille mölleilleen lukuharjoitukset ennen kyselytunteja. Ettei ihan kotikatsomoon asti näkyisi, että tekisi on täysin tuntematonta ja se luetaan kuin apukoululainen.
Vaikka hilpeyttä nämä persut aina herättää. Kylähulluille aina nauretaan.
Eiks tää öljysheikki saanut puheenvuoroa?
Persumuorit ovat tottuneet heiltä varasteleviin kupeittensa hedelmiin. Pahoinpiteliköhän hän äitinsä vai jonkun muun?
Hakkarainen, joka varasti mummojen kolehtirahat ja kirkkohopeat, on persujen kunniakkaana edustajana Eu:ssa.
Nämä jukuripäiset sonnit pitäisi ohjata minun lukukouluuni. Kyllä alkaisivat puustaimet tarttumaan visakalloihin!
Seteteus-kanttoori
Jos ei näille persumölleille kukaan kirjoittaisi kysymyksiä etukäteen, niin eivät koskaan kysyisi mitään tai nolaisivat itsensä vielä pahemmin omine kysymyksineen. Sitä riskiä Halla-aho ja Purra eivöt voi ottaa. Siksi nämä etukäteen tehdyt paperit.
Sitten kysymys persujen kannattajille: kannattaako noita möllejä äänestää ja päästää kalustettuihin huoneisiin tai eduskuntaan?
I-P+2,11-2021,mäkyseltä+muuten+hyvä+kirjoitus+mutta+siitä+oli+jäänyt+sähkönsiirron+huimat+hinnat+pois,todellinen+ongelmahan+on+siirtohinnat+jotka+ovat+100%+kalliimmat+kuin+itse+sähkö,ja+lintilä+ei+sitä+saanut+korjattua+milläänlailla,+päinvastoin+hinnat+saavat+jatkaa+nousuaan+eikä+perusmaksuun+puututtu+ollenkaan+samoin+ei+voittoja+leikattu+eikä+monopoliasemaa+purettu,ja+eikö+tälläinen+monopoliasema+ole+EU,+kilpailulain+vastainenkin