Suuteleminen epämiellyttävää

Anonyymi

Liekkö olen outo, mutta en ymmärrä mikä suutelemisessa suulle on ihanaa.

Lisäksi jos miehellä on terävä sänki, viikset/parta niin se suorastaan sattuu ja naama on punanen ja turpea sen jälkeen... Ja muutenkin semmonen imuttelu tuntuu välillä epämiellyttävältä.

Muuten kyllä tykkään läheisyydestä yms jutuista.

Vai eikö vaan ole osunut kohdalle tyyppiä jonka kanssa kemiat kohtaa tarpeeksi paljon.

4

1503

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Veikkaan, että et ole vain tavannut sellaista, jonka kanssa kemiat kohtaa ja, josta tykkäät oikein todella. Silloin nimittäin yllämainitsemasi seikat eivät häiritse. Tai eivät ainakaan niin paljon, että alkaa karttamaan suutelemista.

      Kyllä suutelu on ihanaa ja varsinkin niistä syvät kielisuudelmat. Minä olen usein heti valmis muuhunkin, jos oikein suudellaan kielisuudelmin. Nännit alkavat nöpöttämään ja miehelle tulee erektio. Suutelussa viehättää varmaankin minua se, että siinä ei voi feikata. Joko olet läsnä ja halukas tai sitten et ollenkaan. Vaihdatte sanattomia viestejä keskenänne ja luottamus toisiinne vahvistuu.

    • Meitä on erilaisia kaikki ei vaan tykkää suudella. Seurustelin joskus sellaisen kundin kanssa joka ei tykännyt suudella pusuja antoi kyllä mutta suudellut ei ollenkaan hän itseasiassa pelästyi kerran kun työnsin kieleni hänen suuhunsa 😬. Ja sen jälkeen ei oikein luottanut kun tulin lähelle suuta🤭.

      Mutta sitten olen ollut miehen kanssa suhteessa joka taas tykkäsi todella paljon suudella sitä tehtiin niin kauan ja hartaasti että suu oli ihan tunnoton.

      Mutta ei pidä pitää itseään outona jos ei tykkää toisten kanssa samoista asioista.

    • Suutelu tuntuu joistakin, eikä suinkaan harvoista, intiimillältä kuin yhdyntä. Monet ilotytöt eivät pidä suutelusta, vaikka suhtautuvat sallivasti yhdyntään aivan tuntemattomankin kanssa.

      Monista vanhoista pareista suutelemine tuntuu keinotekoiselta, vaikka yhdyntä ei tunnu.

      • Anonyymi

        Kyllä suuteleminen on intiimimpää kuin yhdyntä. Ja kaikkein intiimeintä on suudella toisen sukuelimiä.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2057
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1259
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      27
      1115
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1038
    5. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      134
      880
    6. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      97
      814
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      727
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      62
      716
    9. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      61
      676
    10. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      672
    Aihe