Yliopisto-opiskelijat levittävät koronaa,

kun pitävät niitä juominkejaan.
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kaikki juomingit ovat korona-vaarallisia.

Äänestä
  • Ongelma se taas jollain pysyy kotona jos ottaa henkeen

    Äänestä

Yliopisto pitää eristää tai sulkea. Vähemmän harmia kaikenkaikkiaan.

Äänestä
  • Ja kaikki virus kammoset voi pysyä suosiolla kotona ri ole sen vaikeempaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja kaikki virus kammoset voi pysyä suosiolla kotona ri ole sen vaikeempaa

    Just niin tämä on virus muiden joukossa yhtälailla kausi influenssa tekee tepposia aion jatkossakin liikkua ihmisten ilmoilla.

    Äänestä

  • Onpa tautista sakkia.

    Äänestä

  • Yliopisto on ihan hyvä, mutta sieltä on kitkettävä ateistis-vihervasemmistolainen ajatusmaailma pois.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yliopisto on ihan hyvä, mutta sieltä on kitkettävä ateistis-vihervasemmistolainen ajatusmaailma pois.

    Ja sieltä tulisi kitkeä kaikki petturiseurustelusuhteet siitäkin huolimatta ett kauppa kannattaa...

    Äänestä

Mainiota , ettei täällä saa kertoa uutisesta , jossa norjalaisilla oli todettu jätti rypästartunta eräiden juhlien seurauksena .

Äänestä

Toimisiko kieltolaki?

Äänestä
  • Kaikki sitä levittää jotka tuolla porukoissa ja baareissa änkeää iholle

    Äänestä

juu, otetaans taas ja tietty tennarit täyteen

Äänestä

Kaikenmaailman maalaistollot tulevat kaupunkiimme muka opiskelemaan ja elämään yhteiskunnan piikkiin. Niiden tulisi pysyä opiskelijakoloissaan ja lukea eikä roikkua kaupunkilaiskapakoissa. Ne eivät ole mitään navettoja tai riihiä.

Äänestä
  • Eiköhän enin osa opiskelijoista ole kaupungeista kotoisin.

    Äänestä

  • Omasta lähtökohdastani katsottuna tämä Jyväskylä on nimenomaan sitä maaseutua. Keskustakin on suunnilleen saman kokoinen, kuin pieni ostoskeskus alkuperäisellä kotipaikkakunnallani. Toisaalta ympäristö on mukavan rauhallinen, lukuun ottamatta yhtä Sokoksen nurkkaa/ takapihaa.

    Sitäpaitsi yliopistolla saadut altistumiset ovat olleet liikunnan opiskelijoilla ja muutamalla opettajaksi opiskelevalla, jotka ovat todennäköisesti altistuneet jonkun harjoittelun kautta. Omassa tiedekunnassani ei ole yhtään todettua altistumista, mikä saattaa toisaalta johtua siitä, että kaiken voi tehdä etänä. Jos porukka juoksisi niissä "kapakoissa", niin luulisi, että etäopiskelijat olisivat ensimmäisiä, joilla on tartunta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Omasta lähtökohdastani katsottuna tämä Jyväskylä on nimenomaan sitä maaseutua. Keskustakin on suunnilleen saman kokoinen, kuin pieni ostoskeskus alkuperäisellä kotipaikkakunnallani. Toisaalta ympäristö on mukavan rauhallinen, lukuun ottamatta yhtä Sokoksen nurkkaa/ takapihaa.

    Sitäpaitsi yliopistolla saadut altistumiset ovat olleet liikunnan opiskelijoilla ja muutamalla opettajaksi opiskelevalla, jotka ovat todennäköisesti altistuneet jonkun harjoittelun kautta. Omassa tiedekunnassani ei ole yhtään todettua altistumista, mikä saattaa toisaalta johtua siitä, että kaiken voi tehdä etänä. Jos porukka juoksisi niissä "kapakoissa", niin luulisi, että etäopiskelijat olisivat ensimmäisiä, joilla on tartunta.

    Eihän kukaan kysynyt sinun lähtökohtiasi. Jos kerran olet kotoisin Moskovasta, niin turha närkästyä maalaisiin kohdistuvasta arvostelusta.

    Äänestä

Moskovalaiset arvostelevat maalaisia?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kun pitävät niitä juominkejaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu