Eikö kommarit ole jo oppinut? Eihän se toimi

Miksi tämä turha puokue on yhä olemassa. Jos Stalinin, Maon ja Leninin sotkut kn jo nähty. 100 miljoonaa ihmistä on jo tapettu (ja vielä 12 miljoonaa kun kansallissosialistit lisätään). On turha yrittää piilottaa faktoja.
1878
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Venäjän kommunistit 1917 aloittivat järjestelmällisen valehtelun se
vain jatkuu yhä.

Äänestä
  • Se on ollut aivan kansainvälistä tuo valehtelu,mutta kun menivät käymään
    N-liitossa pettymys oli suuri moni ajatteli mitä he:ttiä tämä onkaan?

    Äänestä

Valehtelijoita löytyy kotisuomesta riittämiin. Niitä ei tarvitse ulkomailta etsiä. Nimenomaan nykyäänkin.
Aloitus valehtelee tänään tässä aloituksessa ja nyt. Hän liittää Saksan fasistien joukkomurhat kommunistien tekosiksi vaikka saksalaiset kommunistit viruivat natsien keskitysleireillä ja suurin joukoin teloitettuna. Maailman kommunistit tukivat liittoutuneiden sotaponnisteluja fasismin ja Japanin militarismin kukistamiseksi. Ilman liittoutuneita Hitlerin Saksa olisi lyönyt Englannin ja historian kulku olisi toisenlainen.
Natsien liittäminen kommunisteiksi asettaa Suomen toisessa maailmansodassa outoon valoon liittoutuessaan natsien kanssa Neuvostoliiton kukistamiseksi.
Aloitus kirjoittaa mutua, koska ei ymmärrä todellista tilannetta tai jos ymmärtää niin valehtelee tietoisesti.

Äänestä
  • Kyllä komuloiset tekivät murhatöitään jo ennen Molo - Ribbe sopimustaan 1939 kesällä jonka jälkeen ne toimillaan saivat aikaan II maailmansodan. Tappoivathan ne suuren osan niistä sinne 1918 paenneista suomalaisista sosialisteistakin!

    Aloittaja oli varsin hyvin selvillä totuudesta kommunismin suhteen.

    II maailmansota oli kommunismin suhteen meille erillinen sota muista sotijoista koska meillä ainoa oikea vihollinen oli komuloisten lähetyssaarnaaja yhtyeisö Kremlissä petturi Kusisen yrittäessä Suomen Tsaariksi!

    Talvisodan aikaanhan NL jka Saksa oliovat liittolaisia ja Hitlerin Aatu pidätti Suomeen tulevaa sotilasapuakin raiteillaan. Kun sitten taisivat riitautua niin Aatu auttoi jotta ei Josif saanut kunnolla kenkäänsä Suomi oven rakoon.

    Saksa oli ainoa mahdollinen auttaja siihan aikaan Neuvostoliiton abbressiota vastaan. Mistään muualta emme olisi apua saaneet! Vai onko ehdotuksia kun mietit miten balttienkin siinä kävi!

    Oli liittoutuneilta tyhmää jättää NL sosialistit kaatamatta ja se tuli kalliiksi vapaalle maailmalle kylmän sodan vuoksi. Tosin NL sitten vuosikymmenten jälkeen kaatui omaan tyhmyyteensä!

    Äänestä

  • Kansallissosialismi ja Fasismi EI OLE ISOLLA SAMA ASIA.

    Kansallissosialismi on sitä että autetaan tiettyä rotuja sosialismin kautta. Fasismi on diktatuurinen aate ja eri asia.

    Äänestä

  • Ja monet Kommarit vaihtoivat Natsi-Ideologiaan Saksan poliittisten taistelujen aikoina.

    Äänestä

N-liitto syyti aikoinaan valheita maailmalle, Stalinin kauhuteoista vaiet-
tiin pitkään ja maasta haluttiin antaa ruusuinen kuva, kaikki vähänkin
totuudenmukainen kuva oli porvarien propagandaa jos se kuva oli kiel-
teinen.

Äänestä

Myös Maon Kiinan hirmutöistä on vaiettu. Kiinassa niistä ei uskalleta
vieläkään puhua.

Äänestä

Neuvostoliitto tuomitsi Stalinin ihmisoikeusloukkaukset kolme vuotta hänen kuolemansa jälkeen vuonna 1956. Pahin terrorismikausi asettui vuosille 1936 - 1939.
Kiinassa on laajasti käsitelty Maon kuoleman jälkeen maan tapahtumia.
Suomessa monet porvarit eivät vieläkään haluaisi avata suojeluskunta-armeijan joukkomurhia vaikka tapahtumista on kulunut yli sata vuotta.
Monet porvarit vaikenevat vieläkin saksalaisten murhatöistä Suomessa vuosina 1941-1944. Hyrynsalmi - Kiestinki radalla tehdyistä sotavankien murhista ja väkivaltaisesta kohtelusta. Lapin, Hyrynsalmen, Suomussalmen ym. kylien polttaminen eikä silloiset hallitukset sanoneet vastalausetta. Nykyään niistä yritetään vaieta.
Näyttää aivan siltä, että kommunistit perkaavat paremmin valtakautensa pahoja puolia kuin porvarit.

Kysymys: Milloin natomaat katuvat Lähi-idän raunioittamisen 1991 - . Sehän täyttää sotarikosten merkit sataprosenttisesti uhreineen. Entä Vietnamin maaperän ja ihmisten tuhoamisen kemiallisella aseella, josta maa kärsii vieläkin.
Ford ja Nixon ovat suuren luokan joukkomurhaajia USA:n presidentteinä Vietnamin sodan aikana mutta eivät ole mustalla listalla.

Äänestä
  • Joo Khrutsov (Vai miten se kirjoitettiin?) haukkui Stalinin kokonaan. MUTTA hän oli itse Stalinisti ja jatkoi Stalinin touhuja.

    Äänestä

Toveri Stalinin suosiota on kasvatettu Putinin hallinnon aikana massamur-
hat on jätetty vähemmälle huomiolle. Stalin halutaan nähdä fasismin ku-
kistajana sankarina tehokkaana johtajana N-liiton teollistajana joka kui-
tenkin ajatteli N-liiton parasta, luonnetta on hiukkasen kuvattu epä-
vakaaksi.

Äänestä

Stalin oli sodassa armeijan ylipäällikkö. Ylipäälliköt saavat voitoista aina kunniaa vaikka sodassa tarvitaan upseereita ja sotamiehiä. Stalinin suurin virhe oli olla uskomatta omien vakoojien tietoja Saksan ( Suomen )hyökkäyksestä.
Suomen suunnalla tilanne oli selvä. Saksan 200 000 sotilaan sotavoima oli viikkoja itärajan tuntumassa akselilla Petsamo - Kuusamo. Sodan alun edellisenä iltana suomalaiset valtasivat NL:n Petsamon konsulaatin osana hyökkäystä. Saksan Norjan joukoille avattiin raja siirtyä hyökkäykseen Muurmanskia kohti. Suomen armeija miinoitti edellisenä yönä Suomelahtea.
NL:n osuus fasismin lyömisessä on vertaansa vailla oleva urotyö.

Äänestä
  • Stalinistit ei ole Suomesta ihan kaikki kadonneet jämiä vielä on

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Stalinistit ei ole Suomesta ihan kaikki kadonneet jämiä vielä on

    Punafasismi N-liiton myötä romahti taas omaan mahdottomuuteensa mutta
    onko sittenkään, Stalinin haamua Venäjällä on koetettu nostaa, onpahan
    nato olemassa jos jotain tulee tapahtumaan.

    Äänestä

Eihän SKP rp:a ole enää olemassa. Se ei ole puoluerekisterissä - joten se ei ole puolue. Se on pieni porukka änkyröitä, joka ei vieläkään ole ymmärtänyt aatteensa romahtaneen koko maailmassa. Koko kommunismi sortui Neuvostoliiton romahtaessa ja eri maiden kansalaisten vapauden koittaessa.
Kommunismi perustui valheeseen, pelotteluun ja uhkailuun; Diktatuuri pysyi vallassa vain ja ainoastaan pelolla. Jos oli eri mieltä tai arvosteli johtoa, tuomittiin teloitettavaksi tai pahimmassa tapauksessa 25v vankileirille. Leirille vankileirien saaristoon.

Ja tuollaista järjestelmää edelleenkin jotkut kutsuvat nimellä kansandemokratia. Luulevat, että demokratia on sitä, että pistooli niskassa vannoo olevansa samaa mieltä kuin hirmuhallinto.

Äänestä

Suomalaiset kommunistit pimittävät edelleen heille jo vuosikymmeniä sitten luovutettua selvitystä Stalinin vainoissa tapettujen suomalaisten kohtaloista, joten ainakaan SKP:ssä ei ole tehty mitään tilintekoa suhteessa Staliniin.

Joko nyt alkaisi Partacuksen ja muiden kommunismidiktatuurin puuhastelijoiden mielestä olla aika tuoda tuo 60 vuotta salassa pidetty dokumentti julkiseksi?

"Skp salasi Stalinin
uhrien kohtalon"

https://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/1074072158/Skp salasi Stalinin uhrien kohtalon


"Selvitys tutkimustarpeesta koskien Stalinin vainoissa kuolleita suomalaisia on luovutettu valtioneuvoston kanslialle"

https://vnk.fi/-/selvitys-tutkimustarpeesta-koskien-stalinin-vainoissa-kuolleita-suomalaisia-on-luovutettu-valtioneuvoston-kanslialle

Äänestä

Kommunistilehti oli SKP:n äänenkannattaja 1944-90 kirjoitt i 1953 toveri
Stalinin muistolle mainesanoja , Stalin oli nerokas tiennäyttäjä ja työkan-
san voiman sekä voiton vertauskuva. Stalinin varauksettomia ihailijoita
olivat. Uskomatonta.

Äänestä

"Neuvostoliitto tuomitsi Stalinin ihmisoikeusloukkaukset kolme vuotta hänen kuolemansa jälkeen vuonna 1956"

Suomalaiset kommunistit eivät ole vielä tähän päivään mennessä tuominneet Josif Stalinin rikosta liittoutumisesta Adolf Hitlerin kanssa, toisen maailmansodan aloittamisesta yhteistyössä Adolf Hitlerin kanssa hyökkäyksellä Puolaan, ja tuon saman Stalinin ja Hitlerin sopimuksen salaisen lisäpöytäkirjan seurauksena aloitetusta hyökkäyksestä Suomeen, jolla Stalin ja muut Neuvostoliiton kommunismirosvokoplan johtajat rikkoivat Suomen kanssa solmitun ja voimassa olleen hyökkäämättömyyssopimuksen.

Suomalaisilla kommunisteilla on ollut 80 vuotta aikaa tuomita nuo Stalinin ja muiden neuvostojohtajien rikokset, mutta he ovat olleet hiirenhiljaa, ja ylistävät edelleen omaa pylväspyhimystään Otto Wille Kuusista, joka ns. Terijoen hallituksen johtajana oli yhtälailla kanssarikollinen Suomea vastaan suunnitellussa ja toteutetussa hyökkässodassa, josta seurasi kymmenien tuhansien suomalaisten kuolema ja vammautuminen ja liki 500 000:n suomalaisen pakeneminen hyökkääjän tieltä omista kodeistaan.
Ei tarvitse ihmetellä, ettei kommunisteilla ole mitään kannatusta tämän päivän Suomessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi tämä turha puokue on yhä olemassa. Jos Stalinin, Maon ja Leninin sotkut kn jo nähty. 100 miljoonaa ihmistä on jo tapettu (ja vielä 12 miljoonaa kun kansallissosialistit lisätään). On turha yrittää piilottaa faktoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu