Urheilupuiston uimahalli ja radat

Anonyymi

Aina kun käyn uimahallissa se on niin täynnä etten mahdu uimaan. Uintimaksu nousee silti joka vuosi.
Korona ei näköjään muuttanut mitään. Edelleen sama juttu: kolmasosa altaasta on varattu vesijuoksumummoille, toinen kolmannes varattu kilpauimareille ja viimeinen kolmannes maksaville asiakkaille.
Tästä viimeisestä kolmanneksesta käytännössä puolet on lapsille. Radan pääty on täysin pilalla kun lapset hyppivät vipparilta veteen eivätkä katso lainkaan tuleeko uimareita alle. Hengenvaarallista touhua.
On se jännä että maksavat asiakkaat, jotka pitävät hallin toiminnassa, ovat ne jotka saavat uida vähiten.
Mikä siinä on ettei kilpauintiryhmille voi olla omaa hallia? Olisivat pitäneet Eskolanmäen kokonaan itsellään niin muut eivät joutuisi kärsimään heistä.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vieläkö me maksetaan tuon ikuisen vanhan urheilupuiston uimahallin kustannuksia. Luulin että se on jo aikoja sitten lopetettu?
      Eihän ole montaa vuotta kun oli uutinen että kaikki siellä rohmahtaa ja se suljettiin silloin.

      • Anonyymi

        Höpöhöpö - siellä kuntoillaan hymyssä suin. Tervetuloa mukaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      101
      3741
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      48
      2671
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      114
      2509
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      39
      2008
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      30
      1777
    6. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      22
      1561
    7. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1542
    8. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1338
    9. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      70
      1285
    10. Olikohan se

      Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi
      Ikävä
      8
      1271
    Aihe