Tanska otti käyttöön pakkosiirrot lähiössä
Anonyymi
24<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Tuhottu maa jo tuokin.
Tilanne ei kuitenkaan siellä ole niin paha kuin Ruotsissa, muslimien suuresta osuudesta huolimatta. Tanskan suurimmat ongelmat saattavat olla vasta edessä 10-20 vuoden kuluessa, kun taas Ruotsissa ne ilmenevät jo nyt.
Tanskalla on oikeat otteet. Jos tulijat haluavat vain olla työttöminä ja elää toisten rahoilla, niin se pitää tuollalailla estää. Jos pakotetaan muuttamaan sellaisille alueille, jossa on pakko yrittää tehdä työtä, ja yrittää siten säilyttää mielenterveytensä. Jos annetaan niiden gettoutua samoille alueille, niin eihän ne koskaa opi itsenäiseksi, vaan viihtyvät ja hengailevat keskenään ihan mukavasti, yrittämättäkään löytää oikeaa elämisen mallia.
Pitääkö paskottaa kaikki asuinalueet noilla?
Jos ongelmaihmisiä olisi vain satoja, heidän laumaantumisensa estyisi hajasijoituksella pitkin Tanskaa. Vaan jos heitä onkin kymmeniä tuhansia tai enemmän, siinä on vaarana juuri tuo.
Aivan loistavaa.
Tanskassa paaaaljon viisaammat päättäjät kuin täällä.Keskusta ja Vihreät ovat syöpä suomen kansalaille matupolitiikallaan.
Täällä munattomat eu-kommunismin nuolijat.
Tanska yrittää edes päästä eroon ongelmien aiheuttajista. Suomeen niitä tuodaan lisää.
Ei voisi tehdä eurooppalaisille palveluksen ja lähettää yhteisvoimin elintasosiirtolaisia isoilla koneilla kotimaihinsa. Saisivat lentoyhtiötkin töitä.
Valitettavasti nämä muslimi ukot tuhoavat Euroopassa sivistyksen, talouden ja turvallisuuden. Viiden euron pizzan pyörittäjät toimivat harmaalla alueella.
Kyse on muslimilähiöistä.
Hyvä, mutta ne pitäisi pakkosiirtää afrikkaan
Pitäisi ottaa käyttöön kehitysavun vastavuoroisuus, kaikki maat, jotka saavat kehitysapua euroopasta pitäisi velvoittaa ottamaan vastaan väestöä euroopasta, eli pakolaisina eurooppaan tullutta väestöä, joka siirrettäisiin takaisinafrikkaan ja lähi-itään
Tanskassa on demarit vallassa, onko noilla muuta yhteistä kotimaiseen äärivassaripuolueeseen kuin nimi?
Eipä juuri.
Suomi urpot ei usko samaan suomessa.
Tanskassa edes järki pelaa.
Eikö tanskan pääministeri ole demari?
On.
Tanskan demari onkin järjellinen ei vappusatas hörhö.
Itä-helsingin saa antaa ghettoutua rauhassa 20 vuotta jonka jälkeen sinne voi tiputtaa vaikka pommin.
Mitä mieltä? =)
Soitto Putinille riittää.
Nyt Yle-ykkönenkin kertoo asiasta.
No niin kertoi tuli julki mitä siellä getoissa tehdään " Pidetään hauskaa ja käydään kylässä naapurissa ". Tanskalaisten verorahojen kustannuksella .
Niinpä, ei tietoakaan sopeutumisesta.
"Purkutalojen asukkaat saavat jäädä omalle asuinalueelleen, mikäli heillä on koulutus- tai työpaikka".
Humayum Islam
"Lääkäri Århusin sairaalassa. Kotoisin Islamabadista Pakistanista. Asunut Gellerupissa 14 vuotta".
En ole aiheuttanut sellaista häiriötä, että minut pitäisi siirtää tältä alueelta. Me pidämme tästä alueesta. Meillä on hyviä naapureita ja autamme usein toisiamme.