Kiinteistövälityksen hullut päivät

Anonyymi

Olipa sitten myymässä tai ostamassa monestakaan kiinteisvälityksestä ei ole apua.
Ensinnäkin asuntoasi ei oteta myyntiin koska arvioidaan että se ei menisi kaupaksi lainkaan, vaikka olisi kaupunkialueella eikä mikään vanhakaan.
Sitten jos haluat ostaa et saa yhteyttä etuven etkä sähköpostin kautta etkä pääse näyttöihin koska nyt on korona-aika eikä me muutenkaan esitellä.
Sitten jos löydät jonkun mieleisesi kohteen niin arvatkaapa mitä. Olet tehnyt hyväksyttävän ostotarjouksen mutta eipä me myydäkään koska ei ole "turvallista tehdä kauppaa". Myyjä haluaa enemmän vaikka ostotarjouksen sisältyi ehto että hinta edellyttää virheetöntä kuntotarkastusta. Ja näitä päättömiä uskomuksia lähdetään sitten tukemaan. Luusisi että tässä kohtaa kohde poistuisi myynnistä ko. kiinteistövälityksessä vaan sepä onkin ikuisessa myynnissä.
Että tällälailla. Paskaa on palvelu oli firma mikä hyvänsä. Johtotähtenä nyt kuitenki Kiinteistömaailma.
Itsemyyjille pitäisi löytyä verkosta ilmainen etuoven kaltainen palvelu. Kiinteistövälitykset kyykkyyn. Niiltä et saa yhtään luotettavampaa tietoa myyntikohteista, päinvastoin. On paljon virheellisiä ilmoituksia

0

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

        "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
        Maailman menoa
        247
        45359
      2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

        KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
        Maailman menoa
        31
        11240
      3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

        Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
        Maailman menoa
        207
        10873
      4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

        Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
        Maailman menoa
        36
        9711
      5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

        IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
        Maailman menoa
        85
        8528
      6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

        https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
        Maailman menoa
        223
        6511
      7. Pirjo sanoi Esalle

        Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
        Maailman menoa
        0
        3210
      8. Jos mä joisin

        Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
        Ikävä
        30
        2239
      9. Tänään torille

        Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
        Hyrynsalmi
        37
        1639
      10. Koulu-uhkaus.

        Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
        Hyrynsalmi
        26
        1510
      Aihe