Entä tuleeko kokoomuksesta entistä konservatiivisempi? Nyt on tarkat ajat! Tässä 4 huomiota, jotka on hyvä huomioida...
https://yle.fi/uutiset/3-11531458
https://yle.fi/uutiset/3-11531458
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Minä ainakin kannatan Rouva Saarikkoa.On sen verran jämpti puheissaan,että on varmaan Ison Maatalon Emäntä.Ja hymyileekin niin maireasti.Eikä ole mikään "tuuliviiri rauhaton",on sen verran jämerää tekoa,että maatalon raskaat navettatyötkin on lastenleikkiä Rouva Saarikolle.
Toisessa avauksessa hetkeä aikaisemmin haukkui pystyyn. Kunnon sekopää
Olisi sensuroinut jo mutta kun hyppii taas palstalta toiselle trolleja kirjoittamassa etsien onko saalista uinut pyydyksiin. Harvemmin ui mutta ei tunnu missään vastaa sitten vain itse itselleen vuosien rutiinilla.
Kepu on tuhon tiellä, paluuta mahtipuolueeksi ei ole, PerusSuomalaiset vie kannattajat ja Kepu vain vikisee, haukkumalla muita kokoajan ei kannattajat palaa, eikö mitää uutta olisi kuin Karjakon valinta vetäjäksi, ei ole vetovoimaa uusiin kannattajiin !
Tuota kokoomustahan pitää arvioida ihan uudesta näkökulmasta.
Olisiko kuntapolitiikassa hyvinkin sovitteleva ja asiaan keskittynyt.
Todellinen vaihtoehto, vaikka valtakunnan politiikassa ei niin kiinnosta.
Nimenomaan, uudesta Orpon pari päivää sitten kalastellessa niin vihreiden kun persujenkin vesillä määrissä joka saa vieläkin suupielet kohoamaan huvittuneisuudesta.
Paljon vahvempi johtoporras kuin yhdelläkään muulla puolueella. Kepu ihan hukassa ja hajalla ilman että lestoilla on uutta messiasta jota palvoa eikä sellaista ole edes tulossa. Persut yhden kortin varassa vihreiden kuuluessa lähinnä hoitoon.
Kirjoitat varsin viisaita veliseni!
Siinä vaiheessa missä vihreätkin ovat suositumpi puolue pitäisi herätysellojen soida mutta kun ei..
A-studion taltioinnit kepukokouksesta oli surullista seurattavaa jopa pilkkaa aivokuolleiden aatesokeiden puheiden kuvaamisineen. Persutkin alkoi vaikuttamaan fiksuilta niiden rinnalla
A studion kuvamateriaali keskustan jakaantumisesta ja sen voimakkuudesta jopa yllätti. Suoranaisia vihamiehiä keskenään ilmapiirin ollessa hyvin tulehtunut. Kevyet mullat keskusta.
Paras taisi olla kepulainen joka kävi kertomassa mielipiteensä oulaskankaan synnytyssairaalan sulkijasta? Tai sitten ne kepulaiset joille Saarikon valinta sai nieleksimään itkua.
Kepun pitää ensi poistaa Sipilän 50 € lääke omavastuu, sehän koskee juuri eläkeläisiä ja muita pienituloisia, ei Kepu ole pienen ihmisen puolella tässä asiassa, vaan vihaamassa ! Onneksi On PerusSuomalaiset Pienituloista Puolustamassa ja Kansa Antaa Kannatuksen
Sinulta se onnistuu hyvin kivuttomasti kepun haukkuminen ja ylistäminen samassa viestiketjussa vai mitä tedraikas?
Työttömät saa kohta tuntea taas nahoissaan mitä tarkoittaa kun kepu istuu hallituksessa.
Sipilän aikana työttömät pääsivät töihin. Marinin ansiosta työssäkäyvistä tulee työttömiä.
Tuo on niin tosi. Kuka hallihtee kokonaisuuden?
Sipilän aikana vallitsi maailmantalouden nousikausi millä Sipilä ratsasti ansioitta ja mitä siihen Sipilän työllistämiseen tulee aktiivimalli pakotti pitkäaikastyöttömät kuntouttavaan työtoimintaan joka heidät pitkäaikaistyöttömien listalta poisti ilman työllistymistä.
Kusitolppalainen jonka ansiot jäi leikkauksiin talouden nousukauden aikana oman hallituksen aikana nyt istuu huulipunassa joka ottaa surutta valtionvelkaa koronan nimissä hankkeisiin joilla ei ole koronan kanssa mitään tekoa ja joihin ei ollut varaa nousukausen aikana mutta nyt laskukauden aikana jotenkin kummassa on
Tuot se aatesokeus teettää. Lestat vieläkin suurta johtajaansa palvoo vaikka se tuhosi keskustan.
Ja kokoomus iskee ja kovaa tuohon vaalien alla. Se kun ei suostunut hyppäämään huulipunaan perusteluina talouspolitiikka joka ajaa suomen konkurssiin. Kepu hyppäsi Lintilää myöten joka Sipilän hallituksessa piti taloudesta huolta mutta Marinin hallituksessa ei. Saarikko puhuu kuinka hallitusta ei saa horjuttaa kepun kohta taas uhkaillessa hall.kaatamisella jos ei hall.ohjelmaan kirjatut tavoitteet toteudu.
Kiero
Kierompi
Kepuin
Maailmantalouden nousukausi huippuvuosineen kuten myös käyrän laskuun kääntymiset ennustettiin jopa yllättävän tarkasti jo vuosia aikaisemmin ennen kyseisiä ajankohtia kuten myös se, kuinka Sipilä tulee ottamaan nousukaudesta jolla hänellä ei ollut osaa ja arpaa kaiken kunnian. Sille jopa naurettiin jonkin irvileuan toimesta samaisen ihmisen jatkaessa kuinka Sipilä heittää piikkiä seuraajilleen laskukaudesta seuraamuksineen jotka tiedettiin ennustaa tulevaksi jo ennen kun Sipilä nimettiin pääministeriksi.
Rinne 150 000 työtöntä kiivaimmat nousukauden aikana
Sipilä 150 000 työpaikkaa nousun jo taitettua
Marin 300 000 työtöntä teemalla Marinin uho teollisuuden tuho.
lestoilla on sattuneesta politiikasta johtuen suuri osuus maatalousvaltaisten kuntien viljely pinta-alasta.. ei mikään puolue voi sivuuttaa heitä
Keskusta on ainut puolue, jota lestat saavat edes äänestää...
Turhaan ei keskustaa lestakepulipuolueeksi kutsuta.