Eduskunta kysyi Persuilta

Ei tullut vastausta kun Sheikiltä, kansa päättää, emme me. Hallitus taivutti rautalangasta persuille kun on luku ja kuuntelu taidottomuutta. Ottelu taas 100-0.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mene jo muualle kerjäämään Demari, jooko?

Äänestä
  • Eiks Kommunisti?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eiks Kommunisti?

    Sama asia. Kyllä sä tiedät

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eiks Kommunisti?

    Jos demari= kommunisti, niin eiks silloin persnarri= fasistinatsi?

    Äänestä

Miten Eduskunta kysyy keneltäkään mitään ?

Äänestä
  • Tuo on palstahäirikön tapa esittää asiat, kollektiivisesti, määrittelemättä mitään joka taas johtuu siitä, ettei hän ymmärrä yhtään mistä kommentoi.

    Äänestä

  • Aloittaja tarkoittaa varmaan että kaikki muut paitsi Persut, eli "me kommarit"

    Äänestä

  • Persun päänuppi on kuin rautakanki, se ei taivu ja apua tarvitaan.
    "Eduskunnassa kysyttiin", siinä suomen kielen taivutus kaikille persuille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persun päänuppi on kuin rautakanki, se ei taivu ja apua tarvitaan.
    "Eduskunnassa kysyttiin", siinä suomen kielen taivutus kaikille persuille.

    joo hohhoijjaa, persuille pitää kaikki asiat neuvoa rautalankaa käyttäen.

    Äänestä

Nuorissa on Perussuomalaiset-puolueen tulevaisuus, varsinkin näissä lukemisen ja kirjoittamisen opiskeluun haluttomissa perusvanhempien perusnuorissa.

"Tuhannet Suomen yläkoululaiset ovat koulusta niin usein poissa, että koulun on tehtävä heidän takiaan erityisjärjestelyjä. Asia käy ilmi keskiviikkona julkaistusta Kouluakäymättömyys Suomessa -tilannekartoituksesta.
Kartoituksen mukaan vähintään 4  000 oppilaalla on poissaoloja niin tiuhaan, että se vaikeuttaa selvästi heidän koulunkäyntiään."

Äänestä
  • Ehkä ei pitäisi kuitenkaan yleistää. Koulukäymättömyys voi johtua myös esim. kiusaamisesta. Ei pitäisi potkia päähän jo potkittua.

    Äänestä

Viisaus voi olla muutakin kuin kirjaviisaus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei tullut vastausta kun Sheikiltä, kansa päättää, emme me. Hallitus taivutti rautalangasta persuille kun on luku ja kuuntelu taidottomuutta. Ottelu taas 100-0.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu