akku latauksessa
050405 tipaton tiistai
kjorma
271268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
täällä kanssa latauksessa.Pitäisköhän mun avata kuumalinja.t pörri
...vai koneen?
en voinut mieltäni malttaa vaikka pitäisi. Tuossa alempana oli mielentutkija heittänyt ilmeisen provon, johon menin vastaamaan. Nyt alkaa jo pulssi tasaantua.
Niin ja minä samaisessa ketjussa kävin aamulla aiemmin ihmettelemässä nim.merkkejä.Jopa alkoi sen jälkeen tullee tekstiä juuri tollaisilla nim. joita ihmettelin.On tosi pirteetä porukkaa?t pörri
toisia vaan sattuu ärsyttämään se, että toiset on vahvempii kun toiset. Lisäksi pennut käy häiriköimässä. Ja mt-potilaat. (minä kans)
Yks täti entisellä työpaikalla oli laittanut kirjoituspöydälleen aforismin:
"Ei ole paha yksikään ihminen, on toinen vain heikompi toista".
En ehtinyt aamulla lukea, pistin vain piuhat kiinni täällä lataamossa, nyt on virtaa.
Mussukka
huomenta. lipsahti tuo edellinen liittyminen ikään kuin nasulle vastaukseksi.
"humomenta", pitäisiköhän alkaa juomaan kun tulee näitä näppäilyvirheitäkin koko ajan.
hermotkin kireellä. Vein emännän sairaalaan, kun ottavat siltä lapsentekovälineet tarpeettomana pois.
Toivotaan että jättävät kumminkin jotain sinne vielä jäljelle...
Tai joutuu hakeen kaupasta ämpärillisen tummelia ja divarista vanhoja pornolehtiä, sekä tietysti näppyhanskat:)
Hyvää vahvaa huomenta.Tasapuolisesti kaikille!!Vanhalletenulle:: Ota heti useemmat niitä näppylähankoja!!!Muistathan miten minun kävi,ku vaimo oli reissussa!!Vieläkin kämmenet aristaa!!Mut tipatonna menään!!Kiitos kaikille tuesta,tää on iloinen hyvä ketju!!
Onks teillä joku uusi malli hangolle. Kehitelkää nyt mulle sellainen rautakanki, joka ei uppoa, kun sillä avantoa hakataan, meidän mallit lumpsahtaa ja sitten kesällä niitä sukellellaan.
Kiitos.
Mussukka
tiistai täälläkin.
Minäkin lataan akkuani, mutta kun en koskaan muista mikä on plussaa ja mikä miinusta, niin räiskyyhän se ja välillä hajottaa koko akun.
Tihkusateen lomasta kaikille hyvää päivänjatkoa.
Mussukka
Moi!
Huomaan etä tämä ketju on liian sisäpiirijuttu.
Toivotan siis kaikille oikein hyvää kevättä ja kesän odotusta.
Älkääpäs sit avatko sitä korkkia!
Itselläni asiat nyt aikas hyvin,en enään edes muista miltä alkoholi maistuu,mutta muistan kyllä ne morkkikset ja krapulat joten saa se kuuluisa korkki pysyäkin kiinni!
Nauttikaa olistanne raittiina.
Kyllä on ihan erillaista elämä selvin päin.
Pojan kans lähetään ens viikolla Irlantiin muutamaks päiväks,käydään moikkaamassa mun siskoa ja pidän samalla hyvin ansaitun loman;)
Oli kiva lueskella viestejänne;););)
ei tämä mikään suljettu sisäpiiri ole. sinä kuulut mukaan yhtä paljon kuin muutkin.
itse olen hymyillen katsellut, kun kerrot mitä sinulle kuuluu ja mitä aiot poikasi kanssa puuhata.
mutta raitista jatkoa ja iloista kesää, jos poistut.
Ei tämä ketju ole mikään "sisäpiirin juttu" kirjoittele vaan jos haluat..oletan että kaikki ovat samaa mieltä.
Voithan käydä joskus kirjoittamassa muutaman rivin.Miten menee?Joidenkin kertomukset jäävät jostain syystä hyvin mieleeni.Sinä olet yksi niistä.Pientä varoituslippua heilutellen/masa*
Kyllähän tämä sisäpiiriketju on. Täältä on niin suojaisaa heitellä herjoja ja arvailuja toisten nimimerkeistä ja sanomisista.
Ei täällä mikään sisäpiiri ole, minäkään en ymmärrä joskus mitään. Mulle merkkaa se, että joku on vielä mukana, antaa puhtia pitää korkki kiinni.
Käy nyt kuitenkin antamassa matkaraportti, on siinä pikkuvesselillä ihmettelemistä.
nyt onnellinen, tunnetko varmasti itsesi paremmaksi ja raittiimmaksi kuin tipattomat
Siitäkö tässä nyt on kysymys, kummatko ovat onnellisempia, raittiimpia, kauniimpia, rohkeampia, parempia, rikkaampia, vainoharhaisempia jne
Käyttäkää rekisteröityjä nimimerkkejä niin ei tarvitse houria jälkeenpäin.
Tipattomien ketjusta tihkuu hienokseltaan piilovittuilua niille jotka eivät osallistu tähän ketjuun.
Jos mun fiilareita utelet ja haluat tietää, niin sanon, että parempiakin päiviä on ollut ja vituttaa ankaranpuoleisesti palstalla esiintyvä kastijako.
ei ole kysymys paremmuudesta tms.
etkös ymmärrä että kaikki eivät halua olla kirjanoppineita ja fariseuksia, kukin taaplaa tyylillään ja jos ei miellytä, pysyy pois palstalta.
sitäpaitsi pikku vituilu piristää ja panee pyrkimään parempaan.
ei raittiuden tarvi olla haudanvakavaa jaaritusta
Jos tämä sisäänlämpiävä ketju saa mielihyvää ja piristystä vittuilusta, niin kaikin mokomin.
Muistaakseni tässä ketjussa päsmäröivä kirjoittaja kerran mainitsi tämän olevan "hauska" ja leikkimielinen ketju.
Miten siihen sitten kuuluvat toisten palstallakirjoittajien tölvimiset?
siedätyshoitona.
parane pian
Ketähän mahdat tarkoittaa "päsmäröivällä kirjoittajalla?"
Oon tänään tipaton ja vaihan kesärenkaat.
Mulla on nykyään oikosulkumoottori generaattorina.
Ymmärtäisköhän nuo alapuolen asian tuntevat mua jos.......
Tipattomana ollaan. Tosin unissani vedin melkoiset lärvit viime yönä. (aika tavallista kuulemma, vai onko?)