Alla hyviä kirjoituksia uuteen malliin, tai malleihin joilla saadaan joutopuuta enemmän käyttöön.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16557213/ministeri-ahti-pekkalan-muistomerkki--lienee-haapaveden-turvevoimala----
En niihin puutu, kun näemme ne alakirjoituksista. Rakennuksia puusta, kuin uusia bio tehtaitakin. Puurakentamisen osuus kaikesta julkisesta uudisrakentamisesta halutaan nostaa 31 prosenttiin vuonna 2022 ja 45 prosenttiin vuonna 2025. Näin linjataan ympäristöministeriön julkistamissa puurakentamisen kansallisissa tavoitteissa.
ps laitoin kuningaskalastajan kuvakseni, se sopii hyvin pirtaani.
En pidempää teitä vaivaa tärkeässä netti keskustelussanne--heh---
Keskusta henki, ja toiminta sen ympärillä näyttää nyt hyvältä
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Turhaan tuhlataan puita rakennuksiin koska Keskusta on toimillaan sairastuttanut ihmiset biolaitosten kaasuilla niin että enää ei tarvita puuta muuhun kuin arkkujen tekoon. Monet korisevat viimeisiään sen takia ettei Keskustan poliitikot ymmärrä oikein mitään asioita,kaikki vähiten taloutta .Jatkuva rosvous on kurjistanut maaseudun,niin ettei loistoasunnoistakaan saa kuin polttopuuta nuotioon.Tämäkö on muka edistystä?Minun käsittäkseni kansan pitää vaurastua työtä tekemällä ja säästämällä.Nyt rosvotaan rahat pankkitililtä ja pyöritetään inflaatiota joka tuhoaa kansantalouden tyystin. EUhut uskovat keijukaiset jakavat rahamme yrittäjäpelleille vaikka ne eivät ole ikinä edes nähneet miten työtä tehdään.Jokatapauksessa kohta Suomi on konkassa ja väki vaihtuu parempikuntoiseksi nössöjen hävitessä ympäri maailmaa .
- Anonyymi
Meinaakko että punaposkinen Halla-aho korjaa maan vajeen ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1045497
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai944801Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394752Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672169- 1101954
- 1051747
- 2561547
- 3701298
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591131- 2041061
