Tänään vietetään ansaittua vapaapäivää. Huomenna sitten yövuoroon ja kohti 6 päiväistä työviikkoa! Yövuoroja piisaa seuraavat kaksi viikkoa ja sitten alkaalin 2 viikon pekkaslomat! Kyllä on onni olla töissä näissä hommissa. Ei ole vaikea sumplia kun kerralla kysyy niin hommat hoituu näin meidän talossa ilman esteitä! Olisiko muutamalla täällä peiliin katsomisen paikka kun ei onnistu? Uhkailemalla ei saa mitään, neuvottelemalla kyllä. No mutta. Polkaisen tästä sitten kaupunkifillarilla Kamppiin ja sieltä Matinkylään kun omani on huollossa. Hyvää viikonloppua!
T. Helbin äijä
T. Helbin äijä
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sallinet minun korjata kirjoitustasi (korjatut kohdat kirjoitan sioilla kirjaimilla):
Tänään vietetään TOISTA KRAPULAPÄIVÄÄ. Huomenna sitten KUNTOUTTAVAAN TYÖTOIMINTAAN ja kohti 6 TUNTISTA TYÖPÄIVÄÄ! YLITÖITÄ piisaa seuraavat kaksi viikkoa ja sitten alkaalin 2 viikon KARENSSI! Kyllä on onni olla töissä näissä hommissa. Ei ole vaikea sumplia JUOPOTTELUPUTKIA kun kerralla kysyy niin hommat hoituu näin meidän talossa ilman esteitä! Olisiko muutamalla täällä peiliin katsomisen paikka kun ei onnistu? Uhkailemalla ei saa mitään, PERSEEN NUOLEMISELLA kyllä. No mutta. Polkaisen tästä sitten VARASTETULLA fillarilla Kamppiin ja sieltä Matinkylään kun AUTOON EI OLE VARAA. Hyvää viikonloppua!
Juuri näin. Se tuo Helbin äijä, joka oikeasti on neiti sekä tissiposki pahimmasta päästä, kehuskelee täällä fillaroinneillaan ja sen myötä homoseikkailuillaan.
On "Helbin Kähärä" , jonka tyyppisiä aina jokunen joka firmassa.
Sitä se ei kertonut mikä siinä sen Syviksen kaljun suutelemisessa niin kivaa on että voittaa jo pullan pomoille kantamisenkin. Tai voi se tehdä siellä sen lisäksi vielä sitäkin.
Kunhan ei blosaisi itseänsä ulos kuten kamunsa Kähärä.
Mutta huomenna perjantaina Helmessä olisi mahdollista tavata jos äitinne tai miehenne päästää.
Parta Jugi
Helbin äijä tullaan uittamaan seuraavissa työtaisteluissa, mikäli rikkuriksi pyrkii, kuten Kähärä siankusella ja tarvitessa munat, jos semmosia edes onkaan, voidellaan tärpätillä.
Talkoo-Taavetti
Kalajärven vessakopinkin lupasi kuurata puhtaaksi suosikkinsa kuvista ja kirjoituksista, ihan Syvältä pytystä asti.
Se siltä fillarihomolta jää kyllä tekemättä ja jos vaikka tekiskin, niin osaahan jokainen kynää käyttää edelleenkin ja uutta kuvaa pukkaa...
Niin tervetuloa vaan tissiposkien kuningattaret, neidit Syvämulkku ja Helbin äijäkin Pikkulintuun tänään perjantaina kuulemaan miten tulisi miesmäisesti ja reilusti käyttäytyä työyhteisössä eikä siten että toinen odottaa kaljun nuolentaa ja toinen haluaa nuolla kaljua ja pyllyä !!!
Helbheikki
Luulisi näinä suvaitsevina aikoina olevat teille homoerotiikasta kiinnostuneille ihan omiakin
keskustelupalstoja tai voittehan kokoontua tuonne Pikkulintuun, se taitaa olla ns. gaybaari?
Ei todellakaan, vaan sinne kun ei lasketa tulemaan sukkahousufillaristeja ollenkaan. Vain heterot tervetulleita.