Onko tarpeellinen?
Hotelli Liperin kuntaan.
11
245
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä on tarpeellinen , helpottaisi kunnon bortellin paikkakunnalle sijoittumista, Thaihierojat eivät ole korkeampitasoisia.
- Anonyymi
Miksikähän tääkin aloitus on pakko kääntää tälläiseksi?
Eikö voi ihan oikeasti keskustella asiasta?
Saattaisi olla ihan hyvä ajatus. Jos olisi jonkin verran halvempaa, niin saattaisivat turistit tulla mieluummin Liperiin kuin että jäisivät Joensuuhun.
Jos keksisi vielä jonkun vetonaulan, esim "luontokierroksen/soutureitin/jotain muuta jännää/liperiläisruokakurssin (voitte keksiä) tai muuta. Olis rauhallinen ympäristö.
Mutta kuka uskaltaa sijoittaa, olis iso sijoitus.
Mutta älkää hyvät liperiläisukot tulko ehdottelemaan mitään bordelleja tai thaitouhuja. Ne ehdotukset ovat pelkästään tympeitä!
Kai teillä on vielä terveitä ehdotuksia, miksi aina kaikki menee "alapäänjuttuihin"?
- Anonyymi
On tuiki tarpeellinen . Ihan välttämätön.
- Anonyymi
Ei se nyt noin voi olla!
Miksi lähteä tälläiselle linjalle?
Ihan hyvin voi olla hotelli tavallisille turisteille.
En tosiaan ymmärrä että koko ajan liperiläisukot jauhaa samaa .....
Jos mietitään onko hotelli tarpeellinen vai ei, niin on sen miettiminen lähdettävä terveeltä pohjalta, eikä näistä "rikollis/bordelli/thai/huumeaine" sta!
Omasta mielestäni ei ole tarpeellinen.
Ei ole niin paljon kysyntää.
Tai sitten on todella tärkeää miettiä tarkasti, miten hotellin saisi kannattamaan.
Ei ainakaan nyt korona-aikana.
- Anonyymi
Ei liperiin hotellia tarvita vaan loppusijoitus paikka ongelmajätteelle, eli kunnan ylimmälle johdolle sekä päättäjille. Siinä sitä ois nähtävyyttä tulla kauempaakin katsomaan. Tai tuskinpa sentään. Ja senkin vois rakentaa reijosen edullinen rakennustoimisto.
- Anonyymi
Joensuussa löytyy majoituskapasiteettia ja Liperin kunnan alueella vuokramökkejä. Hotellille ei tarvetta kuolevassa kylässä.
- Anonyymi
Kyllähän liperissä pittää hotelli olla. Vaikka sitten tyhjillään. Ja mielellään kirkonkylällä. Ja joensuun lentokentältä bussikuletus tunnin vällein. Liperin kunta vois hyvinniin tukkee näitä hankkeita hyvillä mielin veronmaksajien rahoilla. Tarjouskilpailussa höyrytettään kuoret auki, jotta reijolainen suapi urakan. Hyvä siitä tulloo, sutta ja sekundaa ja halavalla. Ja sitten puuha-pete kysyy korjataanko? Korjataan. Ja taas raha pallaa.
- Anonyymi
Liperiin voisi perustaa nudistihotelli/kylpylän. Suomessa niitä ei vielä taida varsinaisesti olla yhtään.
https://www.iltalehti.fi/matkajutut/a/d9d0e62f-e955-4a0e-90ad-a5271a6c1b7e
Itsellä kokemusta muutamasta vastaavasta ulkomailla em. Vera Playa Club hotellia suosittelen. Löytyy niitä muutama Gran Canarialtakin. Enkä ehdota asiaa vitsinä, vaan toteutus kelpoisena ajatuksena. Eikun vaan myllyrantaan pystyyn nudistihotelli.- Anonyymi
Nimenommaan, Myllyrantaan nudistipaikka missä liperiläiset pienmunaiset voivat vehkeitään näytellä toisilleen ja niillekin jotka niitä eivät halua nähdä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nimenommaan, Myllyrantaan nudistipaikka missä liperiläiset pienmunaiset voivat vehkeitään näytellä toisilleen ja niillekin jotka niitä eivät halua nähdä.
Aika tavaran kaupihtoo, pienenkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika tavaran kaupihtoo, pienenkin.
No jos on tarjota suurentavat silmälasit eli suurennuslinssi avuksi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998