Onko tarpeellinen?
Hotelli Liperin kuntaan.
11
258
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä on tarpeellinen , helpottaisi kunnon bortellin paikkakunnalle sijoittumista, Thaihierojat eivät ole korkeampitasoisia.
- Anonyymi
Miksikähän tääkin aloitus on pakko kääntää tälläiseksi?
Eikö voi ihan oikeasti keskustella asiasta?
Saattaisi olla ihan hyvä ajatus. Jos olisi jonkin verran halvempaa, niin saattaisivat turistit tulla mieluummin Liperiin kuin että jäisivät Joensuuhun.
Jos keksisi vielä jonkun vetonaulan, esim "luontokierroksen/soutureitin/jotain muuta jännää/liperiläisruokakurssin (voitte keksiä) tai muuta. Olis rauhallinen ympäristö.
Mutta kuka uskaltaa sijoittaa, olis iso sijoitus.
Mutta älkää hyvät liperiläisukot tulko ehdottelemaan mitään bordelleja tai thaitouhuja. Ne ehdotukset ovat pelkästään tympeitä!
Kai teillä on vielä terveitä ehdotuksia, miksi aina kaikki menee "alapäänjuttuihin"?
- Anonyymi
On tuiki tarpeellinen . Ihan välttämätön.
- Anonyymi
Ei se nyt noin voi olla!
Miksi lähteä tälläiselle linjalle?
Ihan hyvin voi olla hotelli tavallisille turisteille.
En tosiaan ymmärrä että koko ajan liperiläisukot jauhaa samaa .....
Jos mietitään onko hotelli tarpeellinen vai ei, niin on sen miettiminen lähdettävä terveeltä pohjalta, eikä näistä "rikollis/bordelli/thai/huumeaine" sta!
Omasta mielestäni ei ole tarpeellinen.
Ei ole niin paljon kysyntää.
Tai sitten on todella tärkeää miettiä tarkasti, miten hotellin saisi kannattamaan.
Ei ainakaan nyt korona-aikana.
- Anonyymi
Ei liperiin hotellia tarvita vaan loppusijoitus paikka ongelmajätteelle, eli kunnan ylimmälle johdolle sekä päättäjille. Siinä sitä ois nähtävyyttä tulla kauempaakin katsomaan. Tai tuskinpa sentään. Ja senkin vois rakentaa reijosen edullinen rakennustoimisto.
- Anonyymi
Joensuussa löytyy majoituskapasiteettia ja Liperin kunnan alueella vuokramökkejä. Hotellille ei tarvetta kuolevassa kylässä.
- Anonyymi
Kyllähän liperissä pittää hotelli olla. Vaikka sitten tyhjillään. Ja mielellään kirkonkylällä. Ja joensuun lentokentältä bussikuletus tunnin vällein. Liperin kunta vois hyvinniin tukkee näitä hankkeita hyvillä mielin veronmaksajien rahoilla. Tarjouskilpailussa höyrytettään kuoret auki, jotta reijolainen suapi urakan. Hyvä siitä tulloo, sutta ja sekundaa ja halavalla. Ja sitten puuha-pete kysyy korjataanko? Korjataan. Ja taas raha pallaa.
- Anonyymi
Liperiin voisi perustaa nudistihotelli/kylpylän. Suomessa niitä ei vielä taida varsinaisesti olla yhtään.
https://www.iltalehti.fi/matkajutut/a/d9d0e62f-e955-4a0e-90ad-a5271a6c1b7e
Itsellä kokemusta muutamasta vastaavasta ulkomailla em. Vera Playa Club hotellia suosittelen. Löytyy niitä muutama Gran Canarialtakin. Enkä ehdota asiaa vitsinä, vaan toteutus kelpoisena ajatuksena. Eikun vaan myllyrantaan pystyyn nudistihotelli.- Anonyymi
Nimenommaan, Myllyrantaan nudistipaikka missä liperiläiset pienmunaiset voivat vehkeitään näytellä toisilleen ja niillekin jotka niitä eivät halua nähdä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nimenommaan, Myllyrantaan nudistipaikka missä liperiläiset pienmunaiset voivat vehkeitään näytellä toisilleen ja niillekin jotka niitä eivät halua nähdä.
Aika tavaran kaupihtoo, pienenkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika tavaran kaupihtoo, pienenkin.
No jos on tarjota suurentavat silmälasit eli suurennuslinssi avuksi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain617530Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1242959- 1431793
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651669Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1171479Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1691429- 1311173
- 78869
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47812- 53764