Eilen ehtoolla reilut siivut kanttarelli piirakkaa ja about 12 olutta. Tänään aamulla sokeri 7.5.
takapihanpeura
22
134
Vastaukset
- Anonyymi
"Eilen ehtoolla reilut siivut kanttarelli piirakkaa ja about 12 olutta. Tänään aamulla sokeri 7.5."
Matkalla diabetekseen. - Anonyymi
Kuinkahan korkealla sokerit huiteli illalla ja yön aikana.
- Anonyymi
Olin tuossa parisen vuotta sitten sydämmen rasituskokeessa. Nuori mieslääkäri siinä jutellessa sanoi että verensokerit voi heitellä terveelläkin hetkellisesti vaikka viiteentoistakin. Ihan normaalia kuulemma. (Ja pumppu oli muuten kunnossa.)
Anonyymi kirjoitti:
Olin tuossa parisen vuotta sitten sydämmen rasituskokeessa. Nuori mieslääkäri siinä jutellessa sanoi että verensokerit voi heitellä terveelläkin hetkellisesti vaikka viiteentoistakin. Ihan normaalia kuulemma. (Ja pumppu oli muuten kunnossa.)
Joo. Pitkä sokeri onkin tuon takia parempi mittari.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1085531
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai954805Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394762Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672189- 1162030
- 1061780
- 2561567
- 3711308
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591141- 2121097