LEHDEN TOIMITTAJAT

PYYNTÖ!
Voisitteko jättää samojen naamojen kuvaamisen vähemmälle, siitäkin huolimata, että ovat julkkiksia?

On tosi ikävää, kun rupeaa lukemaan digi-lehteä, niin aina jumalaton pärstän kuva pomppaa kuvaruutuun. Ikäänkuin kuutamoa katselisi. Minä ainakin tykkään katsella taivaankuuta.
15669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kenen naama sua nyt sitte ahistaa?

Äänestä
  • Jotkut ihmiset ovat vain niin HYVIÄ että niistä riittää juttua vuodesta toiseen,haluavat olla paikkakunnan silmää tekeviä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jotkut ihmiset ovat vain niin HYVIÄ että niistä riittää juttua vuodesta toiseen,haluavat olla paikkakunnan silmää tekeviä

    Ja eikä niitä juttuja välisellä kenestäkään tehdä, pitää vähän itekkin haluta.

    Äänestä

Jotkut vaan haluavat pärstänsä julkisuuteen,se on vapaaehtoista.

Äänestä

Ja varsinkin jos ne riipasevat läheltä lehen porukkaa

Äänestä

Onko siellä ollut rotariherraskaisia esillä kaupungin kermana?

Äänestä

Lehen toimittajat kuvaavat omiaan

Äänestä

Otsikko oli kuin määräys "kuutamoiden" kuvaukseen.

Jälleen kerran samat pärstät.

Henkilöinä ei mitään pahemmin arvosteltavaa, vaan kyllästyttää nähdä maksamassani lehdessä jatkuvasti noita sa-mo-jen i-hi-mis-ten ku-via.

Jalkautukaa toimittajat!

Äänestä
  • Usein myös lehtijutut yli ammuttuja,ei mitään todellisuutta. Lehtijuttu täyttä paskaa kun taustat tietää huvittaa lukea,miten paljon niihin valehdellaan. Joku vielä uskoo kun ei tiedä todellisuutta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Usein myös lehtijutut yli ammuttuja,ei mitään todellisuutta. Lehtijuttu täyttä paskaa kun taustat tietää huvittaa lukea,miten paljon niihin valehdellaan. Joku vielä uskoo kun ei tiedä todellisuutta.

    Tekisivät jutun kaupungin isien kieroilusta,alottas vaikka asuntokaupoista.

    Äänestä

Lueskelin PPSP:n sivuja, etsin omaa asiaani ja mielenkiinnossa katselin.
Katselin, että ketkäs ne Haapaveden valtuuston jäsenet siellä oikein ovatkaan.
Näinkö se menee?

-Etsivä -

Äänestä

Annapa haastattelu lehteeen, niin paranee laatu heti heittämällä.

Äänestä
  • Aytovarkauksista vois kans tehä juttua ja huumeitten käytöstä haapaveellä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aytovarkauksista vois kans tehä juttua ja huumeitten käytöstä haapaveellä

    Kylläkait se on mukava katella omia naamoja lehestä .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aytovarkauksista vois kans tehä juttua ja huumeitten käytöstä haapaveellä

    Onko perää että huumehörpöt pölliny lehtiauton?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

PYYNTÖ!
Voisitteko jättää samojen naamojen kuvaamisen vähemmälle, siitäkin huolimata, että ovat julkkiksia?

On tosi ikävää, kun rupeaa lukemaan digi-lehteä, niin aina jumalaton pärstän kuva pomppaa kuvaruutuun. Ikäänkuin kuutamoa katselisi. Minä ainakin tykkään katsella taivaankuuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu