Jos kuvaa tulkitset, et varmaan sinäkään tule toiseen johtopäätökseen
https://is.mediadelivery.fi/img/978/3bd5cc27688840a3ab2d61476226c19e.jpg.webp
-että "sijais isänä" Matti ohjaa tyttöä.Sannalla kun ei ole ole ollut isä kontaktia, vaan kasvanut naisparin perheessä.
-Marin: ”Hallitus valmis tekemään rakenteellisia uudistuksia”
Hallitus kokoontuu maanantaina tekemään päätöksiä valtion ensi vuoden talousarviosta.
-
SAK:n mielestä on tarkoituksenmukaista selvittää, olisiko työnantajan ilmaiseksi tarjoaman pysäköintiedun muuttamisella veronalaiseksi eduksi vaikutuksia kevyen ja julkisen liikenteen käyttöön, järjestö kirjoittaa valtiovarainministeriölle viime viikolla lähettämässä lausunnossaan.
SAK:n kantaa ei siis näytä muuttaneen edes valtiovarainministeri Matti Vanhasen viimeviikkoinen lausunto, jonka mukaan työpysäköinnin verottamista ei aiota hallituksessa edistää.
Olet varmaan vasemmisto puoli täälläkin parkkiveron kannalla ?
-mitä hyvää siinä näet ideologian lisäksi ?
Keskusta määrää hallitus kuviot
10
78
Vastaukset
- Anonyymi
SDP vaatii parkkiveroa ?
Vasurien ja vihreitten lisäksi.- MieIipidepankki
Pankkolängvitsi kirjoitti:
Kannatan, kun toveritkin kannattaa.
Olen toveri Pankkolängvitsi linjoillasi, parkit verolle.
- Anonyymi
Mitä mieltä punikit, pitäisikö polkupyörätkin laittaa verolle, ja raha siirtää, nostaa kehitysapu tukeja, kuten vaaditte..
- Anonyymi
Keskusta tanssii vihervassareiden ohjeiden mukaan itsensä suohon ja nollapuolueeksi.
- Anonyymi
Kiintoisa mielipidekorjoitus Keskustan nykytilasta ja historiallinen taustoitus...
https://ilkkapohjalainen.fi/mielipide/yleisolta/lukijoilta-keskusta-ajelehtii-vailla-isantaa-1.7959892Historiallinen taustoitus???
Eikä tuossa juuri muuta mielipidettäkään ole kuin että Suomi on täynnä karismattomia poliitikkoja ja lisäksi tästä huolimatta pientä sympatiaa Katri Kulmunille. Mutta onhan siinä sentään huumoria, kun lainataan jenkkien imago- ja karismaeksperttiä vanhalla kommentilla, että Raimo Ilaskivi on valokuvan perusteella presidentin näköinen mies.
- Anonyymi
Nyt Sanna ja kumppanit tarkkana, ettei kepu pistä valtion rahoja liiveihinsä kuten teki Sipilä.
- Anonyymi
Vielä ehtii vaihtaa valtionvarainministeriä osavampaan ei kepulaista.
- Anonyymi
Hyvän kuvan on vaippamajuri laittanut. Sanna johtaa puhetta ja Vanhanen on viskattu syrjään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain617540Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1242969- 1431803
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651669Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1181483Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1691429- 1311173
- 78869
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47812- 53774