Mikä siinä on että Katajan murhayritys muuttui vähemmän vakavaksi

Kun epäillyiksi tekijöiksi ilmeni äärioikeistolaiset?
1752
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Persujen mölinä, öyhötys ja vihakiihotus asiassa loppui kertalinttuulla kun selvisi, että omat koirat purivat.

1Äänestä
  • Demarit ja Vihervasut laitetaan itse elättämään matunsa. Me ei tarvita väkivaltaa. Meillä on paljon julmempi suunnitelma.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Demarit ja Vihervasut laitetaan itse elättämään matunsa. Me ei tarvita väkivaltaa. Meillä on paljon julmempi suunnitelma.

    Tiedätkö mitä sanonta: "Kopsauta muita niin kuin toivoisit itseäsi kopsautettavan."? Se tarkoittaa, että kohtele maahanmuuttajia, kuten toivoisit sinua kohdeltavan, eli armollisesti ja arvostavasti!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tiedätkö mitä sanonta: "Kopsauta muita niin kuin toivoisit itseäsi kopsautettavan."? Se tarkoittaa, että kohtele maahanmuuttajia, kuten toivoisit sinua kohdeltavan, eli armollisesti ja arvostavasti!

    Minä toivoisin että minusta tehtäisi mies jotta rohkenisin taistella isänmaani puoluesta

    Äänestä

  • Eivät ne olleet omia koiria, vaan äärioikeistolaisia jotka oli erotettu puolueesta juuri sen takia.

    Äänestä

Meillä ei ole aikaa tuollaiseen lapselliseen saivarteluun eilisen uutisesta. Meitä kiinnostaa politiikka

Äänestä
  • Niinpä. Se joka vanhoja muistelee sitä vasaralla kuuppaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niinpä. Se joka vanhoja muistelee sitä vasaralla kuuppaan.

    Veijo Baltzarin tapaushan on aika vanha mutta on vasta nyt edennyt syyttäjälle koska vyyhti on niin laaja.

    Äänestä

Millä tavalla ? Nyt poliisilla on epäillyt, ja tekoa tutkitaan.

Äänestä
  • Osuit persun kuuppaan ystäväiseni!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Osuit persun kuuppaan ystäväiseni!

    Nerokasta ! Ja ?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nerokasta ! Ja ?

    Persupaikkakunnilla viedään vasarat jo käsistäkin??

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persupaikkakunnilla viedään vasarat jo käsistäkin??

    Demarin pitää pysyä ruodussa tai Veijo Baltzari myy sun lapset seksiorjiksi

    Äänestä

Pasi normipersua pahoinpiteli persuihin soluttautuneen suvakkivassarin, ja muut persut taputtavat käsiään.

Äänestä

Voi rakkaat persuloiset: Tuollainen vasaran väärinkäyttö on jotenkin moukkamaista.
Jos haluatte vasaran kanssa leikkiä, niin työntäkää se vasaran varsi omaan perssilmäänne. Sii sinne, minne aurinko ei paista.
Peskää se varsi käytön jälkeen.

1Äänestä
  • Joka toista haukkuu, sen otsa paukkuu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joka toista haukkuu, sen otsa paukkuu.

    Oodini se vaan jatkaa uhoomistaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun epäillyiksi tekijöiksi ilmeni äärioikeistolaiset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu