"Hedelmäpelien" palaustusprosentit

Anonyymi

Nyt koronatauon jälkeen on avattu taas automaatteja ryöstämään ihmisten rahoja.
Sen verran olen ollut kuulolla kavereiden kanssa, joka ikinen automaatti on "säädetty" siten että palautusprosentti korkeintaan 10. Kympin laitat niin saatat euron saada voittoina. Aivan hullua toimintaa , ei tässä yhteiskunnassa ole mitään muuta järjestelmää missä näin röyhkeästi voidaan menetellä. Veikkaus voi kuvitella että kaikki mahdollinen on heille sallittua, eikös hallintoneuvoston jäsenistä kukaan voisi paljastaa mitä renki tekee ??? kansanedustajien, jotka istuvat siellä "päättämässä" pitäs kertoa kansalle totuus koko touhusta. Oma lehmä ojassa niin ollaan hiljaa ja vain oma käsi ojossa ja omaan taskuun..
Sen jälkeen, kun rehellinen tieto kansalla niin on jokaisen oma harkinta syytääkö "kaivoon" rahaa vai ei.

4

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taisi korona iskeä oikein kunnolla ??
      ''Hedelmäpelien'' palautus prossa on 90.
      Toisin sanoaen, peli nielee euron jokaisesta pelatusta kympistä.
      Jumalauta, on vuosi 2020, kuinka joku voi olla noin kuutamolla ???

      • Anonyymi

        Jos ihan oikeesti asian ilmaisee, palautusprosentti lähentelee nollaa..Eduskunnasta ja hallintoneuvostolta saadaan pelkkää sirkushuveja, näiden selitysten muodossa.


    • Anonyymi

      Aivan oikein, hallintoneuvoston jäsenet "leivättömän pöydän ääreen" kavalluksesta, tai mikä on oikea termi henkilöille, jotka toimivat kirstunvartijoina , eli valvovat toiminnan oikeellisuutta kansalaisten edessä. Suomen valtion 100% omistama yhtiö

    • Anonyymi

      Mä sain viitosella Emmasta 92 euroa. Narise siitä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1758
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1174
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      58
      1036
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      926
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      836
    6. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      790
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      78
      789
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      786
    9. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      757
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      43
      756
    Aihe