Miksi ihmeessä vanhoja asiakkaita rangaistaan kovemmilla hinnoilla. Ja sais nyt vaikka järkihintaisen 1 megasen linjan pystytettyä tuohon järjettömään kaistajaotteluun.
Hinnoittelu hanurista
6
1412
Vastaukset
- Ekaros
Omasta puolestani olen aivan tyytyväinen vanhan asiakkaan hintaa, 40.50€ ei ole paljon 8/1M yhteydestä. Ja tämä siis vanhoilla 2M asiakkailla.
- Jamppa
Mulla 256/256. Vanhan asiakkaan hinta oli kovempi kuin uusien. Ilmoitin gohomelle, että haluan luopua siitä ihmeen nettiturvasta (en edes halua käyttää jotain normanin ohjelmaa) ja saada netin halvemmalla. Onnistui ihan nätisti ja viimenen lasku tuli jo oikealla hinnalla.
- Vanha asiakas
Mitään nettiturvaa koskaan ollutkaan. Enkä ole tilannu sellaista koskaan. Silti maksan 512/512 enemmän kuin uudet asiakkaat. Taidan pistää palautetta heti menemään.
- Jamppa
Vanha asiakas kirjoitti:
Mitään nettiturvaa koskaan ollutkaan. Enkä ole tilannu sellaista koskaan. Silti maksan 512/512 enemmän kuin uudet asiakkaat. Taidan pistää palautetta heti menemään.
Se nettiturva vai miksi tietoturvapalveluksi ne nyt sitä kutsuukin, tuli default ominaisuutena kaikille vanhoille asiakkaille joskus joulun tienoilla. Ei sitä mitenkään tarttenut erikseen tilata.
Kannattaa todella laittaa palautetta. - Vanha asiakas
Jamppa kirjoitti:
Se nettiturva vai miksi tietoturvapalveluksi ne nyt sitä kutsuukin, tuli default ominaisuutena kaikille vanhoille asiakkaille joskus joulun tienoilla. Ei sitä mitenkään tarttenut erikseen tilata.
Kannattaa todella laittaa palautetta.Pistin valituskirjeen menemään. Katottaan kuinka käy.
- gohome fani
Vanha asiakas kirjoitti:
Pistin valituskirjeen menemään. Katottaan kuinka käy.
tee niin. mul oli kans sama juttu mut en oloe ladannu sitä tietoturva palvelua nbiin mun laskus näkyy se mut se on miinuksena
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3293883Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283580Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku52292- 1121694
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181608Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241339Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j141957Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit101919Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79855- 86781