Martina ei sitten tainnut jäädä Dubain reissun jälkeen omaehtoiseen karanteeniin? Kävikö edes testeissä?
Se sitten siitä lässytyksestä lääkärin ohjeiden noudattamisesta.
Se sitten siitä lässytyksestä lääkärin ohjeiden noudattamisesta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
THL:n ohjeet omaehtoiseen karanteeniin
Omaehtoinen karanteeni tarkoittaa, että henkilö välttää lähikontaktia muihin aina kun mahdollista, ja pysyy kotona.
Huomaa, että omaehtoisen karanteenin suositus on voimassa, vaikka olisit käynyt koronatestissä ja saanut negatiivisen tuloksen.
Välttämätön liikkuminen on mahdollista. Välttämätöntä liikkumista on esimerkiksi lääkärissä käynti. Muista kuitenkin pitää riittävä turvaväli ja käytä kasvomaskia. Harrastuksissa käynti ei ole välttämätöntä liikkumista.
Martina nyt lässyttää mitä tahansa skeidaa !
Yllättyikö joku Aitolehden diibadaaba-sanahelinästä? Uskoiko joku, että hän todellakin noudattaisi ohjeita? En minä ainakaan uskonut 😁.
M kävi testeissä ennen reissua, reissussa ja sen jälkeen. Me hänen treeneissä mukana olevat tämän tiedämme. Joten tällaisen turhan kohkaamisen voi lopettaa ja keskittyä omassa elämässä johonkin positiiviseen ja hyvään toisten mollaamisen sijaan.
Aivan totta turhan jauhamista, koska täällä on myös siitä puhuttu ja myös instas.Pois turhat toisten asiat, pitää oppia ymmärtää et ei puutu koko ajan toisten asuoihin.
Toedossahan tuo oli ettei alta karanteenia.
Ja kun ensin lupasi olla karanteenissa niin tuo oli toki suunnattu kuuliaisille kurssien ostajille, jotka uskoo häneen kuin raamattuun.
No toivotaan ettei tartuntoja ainakaan kellekään kurssilaisille.
2viikkoa karanteeni vaikka testeissä
Ei pelkkä tikulla nenän kaivaminen poista riskiä. Jos esim. lentokoneessa vasta saanut tartunnan, niin itämisaikana se ei välttämättä testeissä vielä näy. Oireetkin alkavat vasta n. viiden vuorokauden kuluttua tartunnasta.
Maran Mersu oli Redin vieressä laittomalla parkkipaikalla, ajokieltoalueella.
Ei kai se ketään haittaa.....?
Riisikupit noudattakoon sääntöjä!
Niemen mainos
Ilman maskia
Koronavirus on laimentunut eikä se enään tapa. Sairaaloihin joutuu vain murto-osa eikä teholle juuri kukaan. Nyt voi taas elää niin kuin ennenkin ja turha kohkaaminen karanteenien kanssa on vaan joidenkin neuroottisten ongelma. Elämä hymyilee taas ja kohta lennot eri puolille maailmaa alkavat. Sitä odotellessa ❤️❤️ - Martina on toiminut ihan fiksusti ja vastuullisesti kuten aina ennenkin. Tästä ette saa juttua repimälläkään.
Tunnen muutaman maaliskuussa koronan sairastaneen henkilön ja vielä kuuden kuukauden jälkeenkään kyseiset henkilöt eivät ole täysin terveitä. Heillä on sydänmen rytmihäiriöitä ja psyykkisiä ongelmia ja ennen koronaa olivat täysin terveitä urheilullisia ihmisiä.
Ehkä korona ei tapa nyt mutta kukaan ei tiedä miten sairastaneen terveys on pilalla pitemmällä aikavälillä. Maailmalta raportoidaan milloin mistäkin jälkiseurauksista. Ehkä vuoden päästä sairastaneilla alkaa sisuskalut pettää ja kuolo korjaa. Elämä on lottoa, joku voittaa joku ei. Itse ainakin suuresti halveksin näitä porskuttelijoita jotka eivät piittaa paskaakaan muista kuin itsestään.
Eihän mikään lakji koske Marsua. Hänellä on 7 ostamat kumitissit. Niitä näyttelemällä pääsi julkuksi, ilman mitään osaamista. Ylpeilee kun oli salapanona.
"Mä tiedän että tällä hetkellä matkustamista ei suositella ja matkan aikana tulenkin tarkasti noudattamaan tämän hetken turvallisuus vaatimuksia, kaikkia kunnioittaen. Matkan jälkeen käyn testaamassa itseni sekä noudatan lääkärin antamia ohjeita."
Juu, haluaisin kyllä tietää sen lääkärin, joka ei suosittellut omaehtoista karanteenia tuon reissun jälkeen Martinalle😱
Martina ei malttanut pysyä kotona vissiin edes yhtä kokonaista päivää, kahden viikon karanteeneista puhumattakaan, mutta senhän tiesi jo etukäteen😏
Siinäpä meillä vastuullisesti ja esimerkillisesti toimiva hyvinvointivalmentaja😂😂😂
Tohtori Hujanen?
Doctor Hujanen and his clinic
Mara tekee mitä huvittaa sehän on nähty oli sitten häävieraana tai arjessa. Moukka mikä moukka!
Martinalla ja Nannalla on nykyään julkisuuden suhteen sama tekniikka. Vaietaan epämiellyttävistä ja negatiivisista asioista niin ne kuivuvat vähitellen kasaan julkisuudessa. Tämä voi toimiakin, mutta ei kyllä yhtään paranna yleisön luottamusta ko. henkilöihin.
Nanna on toiminut näin jo pitkään ja nyt Martina perässä.
Valitettavasti kuitenkin kaikki nämä asiat jäävät muistiin netin syövereihin ja auttamatta ne kaivetaan aina sopivan tilaisuuden tullen esiin.