Mitäs porukat on mieltä uutukaisesta? On sitten kaikilla "herkuilla". :-)
Laitoin tilaukseen VW Tiguan Style eHybrid 180 kW DSG-autom. vm. 2021
Anonyymi
154902
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mitäpä siinä,, onneksi olkoon! olet valinnut hienon auton ja toivotaan viihtyisiä kilometrejä. autosi parissa.
Varmasti ihan hyvä peli jos suvia kaipaa.
SUViapa hyvinkin. Ikää jo sen verran, että autoonkulku pitää olla jouhevaa. Ensi keväänä Tiguanin vetokoukussa kulkee asuntovaunu. Suomea kierrellään vaimon kanssa, :-)
"Laitoin tilaukseen VW Tiguan Style eHybrid 180 kW DSG-autom. vm. 2021"
Mutta todellisuudessa kuitenkin laitoit itsellesi käytetyn pokswagenin hintaan 5000€ perävalotakuulla.....
Kateellisen "tojo-miehen" panettelua, hihii...
Ikävä pilata hienoa "älynväläystäsi", mutta en ole tojo-mies.....
Muut yhtiöt ottanu mallia Volkkarilta, edelläkävijä viitoitti tietä:
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/451c466f-10ca-4a3c-8a35-5eb22dead523
Yhdysvalloissa kongressin edustajainhuone on julkaissut raporttinsa Boeingin 737 MAX -koneiden lentoturvallisuudesta. Kahteen, yhteensä 346 ihmishenkeä vaatineeseen onnettomuuteen sekä jo puolitoista vuotta jatkuneeseen konetyypin lentokieltoon johtanut suunnittelu- ja viranomaisprosessi saa edustajainhuoneen liikennekomitealta voimakkaan tuomion
”737 MAX:n suunnittelu- ja kehitysprosessia vaivasivat suunnitteluvirheet, läpinäkyvyyden puute niin viranomaisia kuin asiakkaitakin kohtaan sekä yritykset vähätellä tai jättää huomiota koneeseen kohdistuvia huolia.”
Komitean mukaan myös Yhdysvaltain ilmailuviranomainen FAA:n 737 MAX -konetta koskeva tyyppihyväksyntäprosessi oli ”vakavasti puutteellinen” ja viranomainen ”epäonnistui velvollisuudessaan tunnistaa lentoturvallisuuteen vaikuttavia tekijöitä ja varmistaa, että ne korjattaisiin sertifiointiprosessin aikana”.
Ei VW vaan tällästä tekis, eihä?
Ei mitään noin kesyä, VW laittoi paljo paremmaks
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005480635.html
Tunnusti 11 miljoonaa tapausta, mikähän oli todellinen luku? Ja näitähän paljastuu edelleen, just jäi Porsche nalkkiin
https://www.iltalehti.fi/autot/a/2015092220398017
Terot selittelee taas sekavia iänikuisia juttujaan ja menevät ihan asian viereen kun oli nyt puhe uudesta Tiguanista..
Onko vanteissa pyörivä VW logo, vai uusi RRsta kopioitu vaappuva logo, hihiiihiiiii!!!!!! Kauankohan tuokin turhuus kestää, kunnes hajoaa volkkarille tuttuun tapaan.
Mitä tarkoitat tällä?
Tojohihhuli yrittää selittää, että T-Roc cabrioletin pyörien keskiössä olevat VW-logot jäävät pyörimään kun matka keskeytyy jakoketjun katkeamiseen.