Tänään oli vuorossa Kaleva ja siinä kirjoitettiin laajasti naishenkilön luomana pettämis- ja seksipalveluista positiiviseen sävyyn.
Itse en ole uskovain missään lahkossa, mutta mielestäni arvot pitää olla.
En näe ajan valtamedian poliittista linjaa ja arvomaailmaa hyvänä monessakaan kohtaa.
Meuhkaavat lisäksi luonnottomalla tavalla radikaalin sateenkaariväen kanssa seksuaaliasioitsa samalla kun kansamme syntyvyys on valahtanut aivan olemattomiin.
Ihan kuin tuolla olisi yhtymäkohtaa syntyvyyden romahdukseen.
Meinaavatko lehtiväen tyypit kenelle kirjoitella kolumnejaan, kun ei ole lukijoita tulevaisuudessa ?
Tästä maasta ja kansasta tulee vauhdilla lilliputtimaa lesboineen, joka häviää olemattomiin, ja tyhjänä tästä tulee Venäjän aluetta nopeasti.
Vähän huolestuittaa, kun näitä ajan nuoria naisia kiinnostaa niin kovasti poikien ja miesten pelit nykyään, eiväthän nuo ole yhtään naisellisia enää.
Miksi valtamedioissa pidetään huoraamista ok:na ?
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Siinä täyttä asiaa, oletteko samaa mieltä ?
- Anonyymi
Muttamutta, mitenkäs sitä sanotaan että kun mies käy vieraissa se on kuin käytettäisiin rautakankea sepällä.
- Anonyymi
Ei muuta kuin jokainen lehti ja jokainen muu media boikottiin jossa kirjoitetaan huoruudesta ja pornosta, seksistä ylipäätään. Monet lehdet myy itseään näillä julkaisuilla joita lukijat ei halua edes katsoa tai lukea.
Mainokset ja muut muka-neuvot, ohjeet ja vapaa seksuaalisuus, huoruus ja järjetön sukupuolisuuden vapaus. Kaikki tämä, jos ne ovat lehdissä esillä lopetetaan niiden lukeminen ja tilaaminen. SINÄ maksat lehden, SINUA on kuunneltava mitä haluat lukea ja nähdä.
Esim. iltalehdet, aikakausilehdet ja jopa paikallislehdet joissa on toimittajia vapaan seksin ja tämän ajan hulluuksien puolesta kirjoittamassa tai puhumassa, näiden toimittajat boikottiin jotka levittää kaikkea tätä lehdissään.
Sama Tv:n ohjelmien kanssa. Tv:n kanavat kiinni heti kun tulee typeriä porno- ja seksiohjelmia! - Anonyymi
Heitä tarvitaan lisää Suomessakin tuomaan iloa elämään
- Anonyymi
Lukeeko joku vielä / enää Kalevaa?
- Anonyymi
Suomeenkin saada laillinen liiketoiminta tuosta kuten muuallakin Euroopassa
- Anonyymi
Konkursseja tekevät lailliset bordellitkin näin koronan aikaan eikä valtion apua taida saksa myöntää.
Valtamedian äärivasuri siiderivalaita ei voi naisiksi kutsua.
Mitä mieltä? =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1751471
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411049Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38735- 14670
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21650- 36643
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28642Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30587