SM-liiga saa tänä vuonna valitettavasti aika vaimean lopun, kun finaalissa nähdään Tapparan lisäksi joko HPK tai Jokerit. Aikamoinen häpeä suomen lätkälle jos tappara on mestari ei siksi että se on tappara vaan joukkueen esittämä peli tyyli on sellainen joka pitäisi saada poistettua kentältä. En usko että ketään ei tapparainen toivoisi tapparalle mestaruutta joka varmaan tullaan huomaamaan mahdollisesti aika laimeina mestaruus juhlina.
Eli toivottavasti HPK Tai Jokerit voittaa mestaruuden ja ensivuonna nähdään finaalissa joukkueet nelikosta TPS, Ilves, Kärpät ja Pelicans niin saadaan kunnon loppu huipennus ja suomalainen kiekko ylös suosta.
Eli toivottavasti HPK Tai Jokerit voittaa mestaruuden ja ensivuonna nähdään finaalissa joukkueet nelikosta TPS, Ilves, Kärpät ja Pelicans niin saadaan kunnon loppu huipennus ja suomalainen kiekko ylös suosta.
Vastaukset 9
Vanhimmat
paras voittakoon
Käsityksesi jääkiekosta on yhtä hatara kuin kirjoitustaitosi.
Ole hyvä äläkä enää piinaa lukijoita katkerilla ajatuksillasi, joista kuvastuu turkulainen ylimielisyys.
Enkä edes turusta, vaikkakin Varsinais-Suomesta. Suosikki joukkueeni ei ole Tepsi, vaikka tästä välieräsarjasta toivoinkin sen jatkavan.
Siinä tosin olit oikeassa, etten mikään ylioppilas olekaan eli kirjoitus ei ole vahvimpia puolia. Tosin näytti mielipiteet menevän perille kun sinutkin provosoin vastaamaan. Toinen missä olit oikeassa niin olen ainakin tällä hetkellä melkoisen katkera, mutta eiköhän ensi kesä kaiken muuttaa voi.
Terv. Loimaalta
Ps. Aika nerokas tuo tapparan käännä selkä taklauksille tyyli vai mitä?
samaa mieltä kuin Kiekkomieskin! Tappara ei mestaruutta ansaitse.
Vai että vielä Pelicans ja Ilves neljän parhaan joukossa. Pelicans ei osaa muuta kuin sumputtaa ja Ilves on ns. kahvausjäähyjenkin perusteella pahin kahvaus jengi. TPS on tänä vuonna keskittynyt vain painimiseen, josta on taito kaukana. Kyllä se on niin, että Jokerit on ainoa liigan taitojengi.
te ootte ihan naurettavia pellejä!!TPS oli vaan niiiiin paljon Tapparaa paskempi että näin kävi ja hyvä niin...SE on tosiasia että Tappara on kova porukka,ei siinä oo kellää sanomista,ja kuulkaahan vaan,voitte olla varmoja et jos kannu Tampereelle jää,niin juhlat on kaikkee muuta ku laimeet...!!!!!!!!!!!Tsemppiä Tappara,muut ei voi masentaa meiän kirvesrintaryhmää tommosilla sanoilla...
Joo,koittakaa nyt tajuta ja ottaa ihan iisisti se tosiasia että Tappara on KOVA!!!Ja toivotaan että se riittää mestaruuteen asti...!!
Nyt vain voi toivoa, että jokerit ottaa mestaruuden tuskin mediaa kovin paljon kiinnostaa muutaman sadan tamperelaisen voittojuhlat jäähovissa. Toista se olisi suuret yleisö määrät helsingissä tai turussa aurajoen varrella. Toivotaan parasta jo suomalaisen kiekkoilun puolesta.
TPS teki tällä kaudella niin suuret tappiot, ettei pystyisi mitään juhlia järjestämäänkään.