Väyrynen haukkuu blogissaan Matti Vanhasen pystyyn!

Paavo Väyrynen antaa blogissaan avokämmentä märkäkorva Matti Vanhaselle ja oikein isällisellä voimalla! Kepu antaa kepulle kyytiä!

https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/paavovayrynen/suomella-on-matti-kukkarossa/
2354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Väyrysen tuntien, tuo on vasta alkusoittoa jollekin Väyrysen operaatiolle ja kohdistuu keskustan nykyiseen johtoon. Saarikko saa olla varpaillaan, jos vaan jalat kestää..

Äänestä
  • Paavolla ei ole Pekkarisen ja Kääriäisen asemaa, Juhani Suomihan tuhosi lentoemäntien kauhun lopullisesti paljastamalla pervertikon merkittävän edesottamuksen.

    Äänestä

Väyrynen taas kusee keskustan telttaan ulkopuolelta, ei mitään uutta. Kohta perustaa taas jonkun honkkeli-puolueen.

Äänestä
  • Tehtaankadun entinen trenkipoika pääsee Kalle Lohen jälkeläisen puolueeseen kepun hajotessa.

    Äänestä

Kepuloisilla alkaa pitkien puukkojen yöt;-))

Äänestä
  • Ei Väyrynen ole enään Keskustalainen eikä tervetullut sinne. Hänen kannattajansa eivät vain näköjään pysty hyväksymään sitä ja siirtymään persuihin kuten muut aito alkiolaiset tekivät kymmenen vuotta sitten kun Olli Rehnin EU imperialistit kaappasivat puolueen lopullisesti.

    Äänestä

Väyrynen on vaan oikeassa ja sekö on näiden ummikkojen vaikea myöntää, tilannekuva on Paavolla realistinen.

Äänestä
  • Väyrysen tilanne kuva on realistinen ainoastaan YYA sopimuksesta ja Neuvostoliiton ikuisuudesta... Ei jatkoon!

    Äänestä

Väyrynen on täys Persu. Hänen ja hänen kannattajiensa pitäisi vain myöntää se ja päästää irti fasistisesta ja Euroimperialistisesta nyky-Keskustasta

Äänestä
  • Väyrysen Seitsemässä Tähteissä oli kaikki suomen sysimustat umpikommunistit mukana,
    googlaa ja hämmästy. Miksi Väyrynen asettaa venäjän edun kaiken muun edelle?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Väyrysen Seitsemässä Tähteissä oli kaikki suomen sysimustat umpikommunistit mukana,
    googlaa ja hämmästy. Miksi Väyrynen asettaa venäjän edun kaiken muun edelle?

    Onko Väyrynen blogeissaan sanonut jotain mikä ei pidä paikkaansa? Jos on, niin sitä olisi hyvä avata näihin keskusteluihin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko Väyrynen blogeissaan sanonut jotain mikä ei pidä paikkaansa? Jos on, niin sitä olisi hyvä avata näihin keskusteluihin.

    Esim Krimin miehityksen täydellinen hyväksyminen.. Kaikkien aikaisempien puheenjohtajien mollaaminen, just name it..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko Väyrynen blogeissaan sanonut jotain mikä ei pidä paikkaansa? Jos on, niin sitä olisi hyvä avata näihin keskusteluihin.

    Höpissyt 'alkiolaisuudesta', vaikka Sajteri Alkio kannatti Euroopan Yhdysvaltoja ja venäläisten karkottamista Suomesta.

    Äänestä

Kepun sisäinen oppositio on kovassa nousussa.

Äänestä

Miten Väyrynen onnistuu aina ja kaikkialla riitautumaan?

Äänestä
  • Eihän se Tehtaankadulla riitautunut, ovaries taisi vain sano venäjäksi, että 'Suksi kuuseen, senkin sontiainen!'.

    Äänestä

Väyrynen tuntee hyvin Vanhasen ja siksi Väyrysen arvostelu on perusteltua.
Jari Tervo kutsui Vanhasta mannerten väliseksi nahjukseksi!

Äänestä
  • Paavo on itse Vanhastakin suurempi tuhkamuna, vaikka paria piukkaa lentoemäntää onkin nipistänyt.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Paavo on itse Vanhastakin suurempi tuhkamuna, vaikka paria piukkaa lentoemäntää onkin nipistänyt.

    Keskustassa on paljon tuhkamunia ja muutenkin kyvyttömiä.

    Äänestä

Vielä 40 vuotta sitten tuo Apollonkadun ja Tehtaankadun hylkäämä lentoemäntien kauhu puhui kepun sisäisten ristiriitojen vaarallisuudesta, nyt katkerana lietsoo niitä.

Äänestä

Eikös Väyrynen laitettu joskus lukkojen taakse, kun sekoili kännissä niin pahasti?

Äänestä
  • Näinhän se Juhani Suomi taisi väittää.

    Äänestä

Väyrysestä olisi tullut hyvä pystykorva, kova haukkumaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Paavo Väyrynen antaa blogissaan avokämmentä märkäkorva Matti Vanhaselle ja oikein isällisellä voimalla! Kepu antaa kepulle kyytiä!

https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/paavovayrynen/suomella-on-matti-kukkarossa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu