Veljen kanssa halaus.

Anonyymi

Hei!

Ensimmäinen kerta kun kirjoitan tänne, näin niin kaunista unta, mikä jäi niin vahvasti mielenpäälle että pakko kysyä täältä. Toiveuneksi itse sanoisin, mutta.

En ole ikinä ollut oikein veljeni kanssa tekemisissä, koska olemme niin eri puista veistettyjä ku olla ja voi. Nyt varsinkin aikuisiällä se on mennyt todella pahaksi. Jos kohdataan, hän ei vastaa mun tervehdyksiin, lähinnä välttelee vaan katsekontaktia.
Asia ei ainakaan tietoisesti ole minua häirinnyt, koska olen asian hyväksynyt jo nuorempana et me ei ikinä normaalia sisarussuhdetta voida saada. Ja asia on omastakin puolesta jäänyt siihen.


Nyt kuitenkin näin unta, missä oli siis koko meidän suku. "Sukubileet" niin sanotusti.
Unessa veljeni lähestyi minua ja tarttui minua kädestä ja ruvettiin tanssimaan. Huom, kumpikaan meistä ei todellakaan ole mitään tanssijaihmisiä.
Tanssittiin aikamme ja hän sanoi: "Sulla ei ole mitään hätää. Oot aina olemaan mun veli."
Tanssimisen aikana veljeni myös halasi minua erittäin tiukasti. Ja hän ei myöskään ole todellakaan halaajaihminen.

1

297

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Unesi voisi kuvata sinua itseäsi ja elämän tanssia, jossa asiat ja ihmiset ovat sopusoinnussa.
      Veljesi voi olla rajoittunut ja etäinen, mutta unessa sait häneen kontaktin, tämä voi kuvata sitä, että yhteys on mahdollinen, kenties yhteys löytyy eri tavalla, kun itse kuvittelit, mieti uusia tapoja lähestyä veljeäsi.
      Kaunis harmoninen unesi kuvaa sinua ja omaa mielemaisemaasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2142
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1795
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      236
      1288
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      960
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      935
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      865
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      112
      772
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      730
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      706
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      689
    Aihe