Uusnatsistinen ja Juutalaisvastainen Pohjoismainen Vastarintaliike eli PVL on peräisin Ruotsista. Se ei ole kotimainen järjestö. Perussuomalaiset tekevät ikäänkuin etsivää nuorisotyötä heidän parissa ja yrittävät pelastaa radikalisoituvia nuoria näistä ääiroikeistolaisista liikkeistä ennenkuin he pilaavat oman elämänsä ja tarjota heille rauhanomaista järkevää nationalismia. Juutalaisissa ei ole mitää pelättävää tai vihattavaa.
PVL on peräisin Ruotsista
Anonyymi
89<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 89
Vanhimmat
Ketä ovat ne Kärkkäisen perustamassa Magneettimediassa kirjoitelleet uusnatsit? Pohjoinen perinne ry:n jäsenet, onko heissä persuja tai muiden puolueiden jäseniä?
Ne on Keskustalaisia. Kansallissosialismi on Keskustalainen aate. He uskovat vahvaan henkilöpalvonnan kaltaiseen johtajuuteen kuten Sipilän, Vanhasen ja Olli Rehnin tapauksissa on havaittavisssa. He etsivät aina uutta Kekkosta ja kaipaavat aina Kekkosta.
Kansallissosialisti itse yrittää siirtää taas maalia. Siellähän te persuleirissä pidätte majaanne.
En ole tavannut persuissa ketään juutalaisvastaista henkilöä vaikka olen ollut jo 7 vuotta mukana, Israelin ystäviä on kyllä ollut paljon.
Kirjoitat täyttä sontaa. On lapsellista rinnastaa kansallissosialismia vanhoihin suomalaisiin demokraattisiin puolueisiin. Jos johonkin voisi rinnastaa, niin korkeintaan perussuomalaisiin, eikä oikein heihinkään.
Hitlerin oppeja seuraavin peitejärjestö virheitten johtamana
Kyllähän persuista löytyy äärioikeistolaisuuden koko skaala.
Eniten natsiosumia on ehdottomasti vihreissä, muistaaa August Hausleiter aito natsi ja aito vihreä.
Toivottavasti ei.
Onko jotain todisteitakin? Eihän sivistynyt oikeusvaltio voi perustua aavistuksiin
Oliko PVL Ruotsissa tehtyjen äärioikeistolaisten pommi-iskujen takana?
Tarkoititko oikeistoterroristin tekemää Norjan pommi-iskua ja lasten terurastusta?
2016 terroristiset pommi-iskut, ruotsalaiset äärioikeistolaiset kävivät Venäjällä harjiottelemassa yhdessä puolisotilaallisten ryhmien kanssa. Pian harjoitusten ja Ruotsiin palaamisen jälkeen alkoi paukkua.
Abortti on lasten teurastusta. Kuinka monta lasta Demarit ovat teurastaneet?
PS:n kristillinen pelastustyö on herättänyt paljon huomiota. Erityisen liikuttavaa on ollut roskaväen kerääminen kadulta eduskuntatalolle lämmittelemään.
Saavat kahvia ja pullaa sekä rahaa sen verran etteivät joudu toisten saunatiloissa asumaan.
Persupuolueessa kenestä tahansa törkyturvasta reppanasta voi tulla vaikka mitä.
Ajatella! Sustaki voi tulla joku niinku Hakkaraisestaki tuli! Näin katsokaas vapaassa maassa.
Tää on nimenomaan sitä kristillistä laupeutta.
Entäs kun Luther vihasi juutalaisia?
Ketään ei saa kutsua roskaväeksi, tasa-arvo kunniaan.
Samoin profeetta Muhamed vihasi juutalaisia.
Niin on maailmassa muitakin anti-semiittejä kuin Natsit. PVL on kuitenkin uusnatsistinen eli he ihailevat Hitleriä, eviätkä Martti Lutheria. Heidän opillinen isänsä on Hitler eikä Martti Luther. Martti Luther on Lutherilaisten oppi isä eikä uusnatsien. Näitä kahta yhdistää vain anti-semitismi. Melkeinpä kaikesta muista asioista on sitten suuria näkemyseroja.
Eikö se juurikin ole tasa-arvoa jos kaikki ovat tasapuolisesti roskaväkeä? Vai pitäiskö vasemmistolaisen näkemyksen mukaan kaikkien olla aatelisia?
Vaan Martin Luther King oli hyvä mies.
Samaa mieltä ja hän muuten sanoi: Kun he puhuvat sionisteista he tarkoittavat juutalaisia.
Martin Luther King oli vähän niinku Amerikan Husu
PLV kuitenkin jatkaa
Ihan vapaasti. Suomi on vapaa maa. Perustakoon oman puolueensa niin ei tarvitse Persuihin tunkea.
Ei PVL puoluetta perusta koska tietävät kannatuksen jäävän puoleen prosenttiin.
Sehän on pikkujuttu jos persun kaveri ei tykkää juutalaisista. Pääasia on sama arvopohja ja yhteinen vihollinen.
Mikä sama arvopohja? Eikös Juutalaisvastaisuus ole Demareiden ja Vasemmiston aatetta? Monilla puolueilla on yhteisiä sekä eriäviä näemyksiä. Näin on myös PVL ja Persujen välillä. Olemme jostain asioista samaa mielt ja jostain asioista eri mieltä. Samaa puoletta emme ole.
Ai Suur-Ruotsi aate?
Ethän sinäkään tykkää juutalaisista ja silti sä koet olevasi perussuomalaisen kristillisyyden ytimessä. Nyt ei ole kysymys järjestöjen virallisista ideologioista vaan tyypeistä jotka tässä nationalistisessa koalitiossa vaikuttavat.
Kuka niistä tykkää?En edes tunne ketään henkilökohtaisesti enkä välitäkkään.
Juutalaisvastaisuus......
https://helda.helsinki.fi/bitstream/handle/10138/26563/Luther.pdf?sequence=2&isAllowed=y
Taitaa demarit ja vasemmisto yleensäkin olla juutalaisystävällisempiä kuin annat ymmrtää.
Siinä tapauksessa tervetuloa Israelin ystäviin.
Demareilla , Vihreillä ja Vasemmistolla ei ole mitään tekemistä juutalaisvastaisuuden (kirjoitetaan pienellä, apukoulainen!)kanssa. Pohjoismaissa on enemmänkin näitä uusnatsistisia ryhmiä ja osalla perussuomalaisista on kiinteäi yhteydet niiden kanssa. Näitä yhteyksiä on selostettu tälläkin palstalla.
Kristitty+on+enemmän+vain+juutalais+skeptinen+kuin+juutalaisvihaaja.+Etkö+sinä+itse+ole+lainkaan+skeptinen+juutalaisia+kohtaan?+Luotatko+siis+100%+kaikkiin+juutalaisiin+koska+he+ovat+juutalaisia?
Voi sinua persuidioottia. Sinun vihasi Suomen tärkeintä ja suurinta Suomea ja suomalaisia yhdistävään voimaan, Sosialidemokraattiseen liikkeeseen, on sammumaton ja tyhmyytesi ja tietämättömyytesi on parasta pölhöpersujen tasoa.
Suomi -Israel Seuran puheenjohtaja oli 1954 (muistaakseni) 1974 oli valtioneuvos K. A. Fagerholm. Hän on saanut hyvin korkean kunnianosoituksen Israelin valiolta ja kaikilta juutalaisilta.
Ymmärrän hyvin näitä hakaristien perässä marssivia, oikeasti, lompsivia koulupudokkaita ja vastaavia.
Heihin puree se tyhmyyden, tietämättömyyden ja henkisenlaiskuuden sekä vihaan, kaunaan ja kateuteen perustuva Perussuomalais-puolueen "aate".
Vasarat paukkuvat kuten ennen pärekattotalkoissa, "Perussuomalaiset ovat paras vaihtoehto kaikille" Niin hakkaaville kuin myös hakatuille. Eläköön PS-aate.
Sillä ei ole väliä jääkö entinen tai nykyinen puoluetoveri henkiin ei ole väliä, Persuaate ja vasarat paukkuvat kohta läpi Suomen jos demokraattiset voimat, kuten SDP ei sitä estä. p
Sekä demarit että vasemmistoliitto vastustavat rasismia kaikissa muodoissa. Israelin valtion harjoittaman politiikan arvoistelu ei ole antisemistismiä, vaikka uskonnolla päänsä sekoittaneet niin saattavat käsittääkin.
Israelin valtioterrorin arvostelu ei ole antisemitismiä. Sen sijaan yhden valtion uskonnollinen palvonta sen virheitä tunnustamatta on osoitus pahasta arvojen mädännäisyydestä.
Juuri näin on kuten kirjoitit.
Veljeys, Vapaus ja Tasa-arvo, se aate on yli 200 vuotta vanha ja nyt jos koskaan ajankohtainen,
Perussuomalaisten syvin olemus on Viha, Kauna ja Kateus ja väkivallan ihannointi ja sen käyttö on perussuomalaisen aatteen syvin olemus.
Varokaa sitä poliittista väkivaltaa, varokaa persuja missä tapaattekin tätä älymölöö sakkia..
Sä oot sekaisin. Demarius perustuu luokkavihaan kaunaan ja kateuteen. Demaripuole on selvinnyt sisällissodasta juurikin ylläpitämällä siihen tappioon liittyvaää kaunaa ja samaa luokkavihaa
Ei pelkoa! Suurinosa suomalaisista ei ole aivopestäviä hölmöjä. Kiitos vapaan demokratian.
Mutta noilla natsiryhmillä ei ole mitään painoarvoa, ne ovat pieniä ja false flag. Todellinen uhka juutalaisvaltiolle tulee vasemmistosta ja muslimeilta. Nuo PVL:n apukoulupojat ovat vain globalistien hyödyllisiä idiootteja.
Entä Turkin valtioterrorismi kurdeja vastaan ja Kyproksen pohjoisosan miehitys?
Minun käsittääkseni he ovat Palestiinan ystäviä. Palestiinan ystävä ei voi olla Israelin ystävä.
PVL on perseestä lähtöisin kuten muutkin persut.
Ai sun kotoa?
Lienet tavallista älykkäämpi perussuomalaisnuori, kun osaat kirjoittaa kolme sanaa ja jopa yksi oikein kirjoitettuna.
Eivät kaikki persut ole tyhmiä, vaan kyllä siinä poppoossa on myös idiootteja, kuten sinä.
Terävintä kärkeä moni noista kun ei osaa kirjoittaa edes yhtä sanaa oikein.
Mulla on oma firma. Onko sulla? Miks ei oo, jos oot niin viisas?
Ei kato johtajan tarvi
Älykkö Jussi kommentoi PVL:n tilannetta. Rajua tekstiä. Mahtaako Jussi kirjoitella myös tällä palstalla?
https://blogit.apu.fi/uuninpankkopoikasakutimonen/
Uuninpankkopoika puhuu asiaa.
Hyvin ruotsalaiset saivat kauppias Kärkkäisen mukaan rahoittamaan ruotsalaista nahkatukkaunelmaa.
Toisen unelma on toisten painajajainen. Toisen vapahtaja on toisen sortaja. Vähän niinkuin Neloson Mandela ja Obama sulle. Sun pitää kehittää kyky empatiaan ja asettaa itses muiden kenkiin. Persut on vähän niinkuin suomen Nelson Mandela.
Persut ovat Suomen Nelson Mandela ja Hitler oli Saksan juutalaisten suojelija.
Maailmankuulun rasismin vastustajan nimen häpäisy liittämällä se Suomen rasistisimpaan puolueeseen, on törkeää.
Eikös Nelson Mandela sitten ollut rasisti kun hän kiihotti kansaa valkoisia vastaan? Sekö ei ole lainkaan rasismia? Valkoihoisiako ei voi rotusortaa ollenkaan?
Maahanmuuttopolitiikka ja rotusorto ovat kaksi eri asiaa.
Halla-ahon johtama Perussuomalaiset pyrkii levittämään äärioikeistolaisuuden Suomeen kuin ruton. On kuin itse Saatana olisi päästetty valloilleen lietsomaan vihaa ja eripuraa.
pitaisikö sitten uskoa demareiden ja kiilusilmäisten vihreiden paskapuhetta ja vääristelyä.
"pitaisikö sitten uskoa demareiden ja kiilusilmäisten vihreiden paskapuhetta ja vääristelyä... " kirjoitit, on toinen vaihtoehto, mutta sinunlaiselle pölhöpersulle se lienee mahdoton,
Ota asioista selvää. Lue miksi ja miten on ilmasto muuttunut esimerkiksi vuodesta 1000 vuoteen 1840 ja siitä sitten tähän päivään.
Ota selvää perusasioista, kuten mitä aineita ilma sisältää ja mitkä aineet ovat lisääntyneet ja miksi.
Tietysti koulupudokas ja vailla mitään kunnollista ammattia oleva ei pysty edes perusasioita ymmärtämään ja siksi väittää totuutta "paskapuheeksi"
Opettele suomen kieli edes auttavasti. Yritä ymmärtää miten suomalainen yhteiskunta toimii ja miten Suomi on rakennettu.
Kemiasta ja fysiikasta sinä et varmasti tiedä yhtään mitään ja muutenkin tietosi on Teukka Hakkaraisen tasoa, mutta yritä edes.
Sinä elät onnellisena sinä typeryyden ja väkivallan pesäkkeessä jonka nimi on Perusuomalainen puolue ja sen ympärillä olevat rikolliset ja puolirikolliset ryhmät.
Ksatso oma tilasi ja paranna sitä. Jätä perussuomalaiset ja siirry vakavasti otettavien ja rakentavien, ei repivien järjestöjen toimintaan mukaan.-
Sut pitäis laittaa eläintarhaan häkkiin
Opettele häirikkö puhumaan niinkuin aikuinen.
Näinhän se Göebbelskin olisi ollut taipuvainen ajattelemaan alakynteen jäädessään aivan kuten sinä.
Se lukee kyllä raamatussa. Hän oli ilmeisesti kristitty mies. En ole kyllä asiaan perehtynyt niin paljoa kuin sinä näköjään. En kyllä ymmärrä millä tavalla olen alakynnessä tän mun ysimillisen kanssa täällä
Olet alakynnessä sikäli että kommenttisi poistetaan melko pian, syynä viimeinen lause missä kehuskelet ysimillisellä.
Eivätkai persut rahdanneet tuotakin terroristijärjestöä Suomeen kuten isiksen vuonna 2015?
Persun mielestä ne saatanan KOMMUNISTIT ja DEMARIT on syyllisiä kaikkeen.
Kyllähän nimenomaan Demarit aloittivat koko sisällissodan yrittämällä vallankaappausta pyrkimyksenä muuttaa Suomi kommunistiseksi valtioksi. Miksi ihmeessä siis tämä puolue on edelleen olemassa?
Yksi osoitus siitä etteivät persut tosissaan halua tehdä mitään ääriaineksen kitkemiseksi on sekin kun eduskuntaryhmästä erotettu Turtiainen on nyt valittu perussuomalaisten piirijärjestön puheenjohtajaksi. Että sellaista jämäkkyyttä!
Onko todellakin näin? Kaksinaamaisuutta rivoimmillaan.
Turtiainen ei ole uusnatsi eikä fasisti.
Oikean tiedon jakaminen natsiaatteesta saisi kyllä monen PVL jäsenen ajattelemaan asioita ja jättämään tuon maanpetturikultin.
Natsismi ei ole Suoman alkuperäinen persustuslaillinen tasavalta-aate. Siksi Persut eivät hyväksy Natseja vaikka juurkin maallikon näkökulmasta löytyy joitakin yhteisiä näkemyksiä.
Seli seli....
häh
Uusnationalismi toimii yli kansakuntarajojen.
Ei ole mitään uusnationalismia. Se on pan-germaanisuutta tai pan-slaavisuutta mikä on itseasiassa nationalismia vanhempi aate.
Persut ovat ihmeellistä sakkia. On juutalaisia palvovia kuten Kopiosaari ja sitten on näitä vastarintaliikkeen juutalaisia vihaavia. Nämä kaveeraavat siiten?
PS. Juutalaiset ovat ihan tavallisia ihmisiä.
Ei siinä ole mitään ihmeellistä että yksilönvapauksia ajavassa puolueessa ihmisillä on omia ja yksilöllisiä näkemyksia asioista. Kaikissa fasistipuolueissa kuten Demareissa, Keskustassa ja Vihreissa on täydellinen ryhmäkuri ja kaikilla on totalitaristisen sama näkemys kaikista asioista
Mikä pakkomielle ajaa väittämään asiaa päinvastoin kuin se todellisuudessa on? PS-puolueessa pesivän fasismin piilotteluksi?
https://www.savonsanomat.fi/paakirjoitus-mielipide/2720488
https://politiikasta.fi/suomi-takaisin-perussuomalaiset-populismi-ja-moderni-fasismi/
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/mikahyvrinen1/perussuomalaiset-ja-fasismi-ja-etnonationalismi/
Mutta missä piileskelee Vajakki-Jussi?
Tässäkö on nyt vassarin paras hyökkäys?
Tuossa näkyy paha asennevamma, mitä persuissa viljellään. Me vastaan kaikki muut ja nuo kaikki mut eivät ole poliittisia kilpakumppaneita vaan vihollisia. Ja mitenkäs vihollisia kohtaan toimitaan? "Tässäkö on nyt vassarin paras hyökkäys?" Kuulostaako yhteistyökykyiseltä kannanotolta?
Lipsahtiko Kataja persujen listoilla vahingossa vihollisleiriin, kun vasaralähetystö laskettiin liikkeelle?
Mikä asenne vamma? Vassari ahdistelee ja lällättelee niinku pikkukakara ja sitten häneltä kysytään että tuoko on nyt sun paras hyökkäys sitten? Me ei haluta teidän kanssa yhteistyöhön. Te ette kelpaa mihinkään.
Edellenkin, keitäs "Te" sitten olette ?
Miksi kuvittelet, että tuollaisten kanssa kukaan haluaisi yhteistyöhön ?
Kannattaa tilata persuvilkku puhelimeen. Se varoittaa kaikesta typeryydestä lähistöllä.