Kuinkahan monta

Anonyymi

vihreää istuu valtuustossa? Puolue haluaa huumeet laillisiksi, onko tämä myös naantalin vihreiden kanta asiaan?

9

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Katoppa vaikka googlesta tai Naantalin kaupungin nettisivuilta, sen sijaan että täältä kysyt! Kun kerta osaat nettiä käyttää.

    • Anonyymi

      En tiedä montako vihreää valtuustossa on, mutta sen tiedän, että yksikin on liikaa.

    • Anonyymi

      Vihreiden ajatusmaailma on muuttunut vääränlaiseksi. Ennen Vihreät olivat todellakin asiallisesti luonnon kannalla ja heillä oli todellakin se oma aatteellinen oikea ajatus esimerkiksi Luonnon suojelusta. Tuon puolueen ajatusmaailma on muuttunut hulluksi tai siis sellaiseksi, jollainen ei Vihreiden, ei minkään puolueen ajatusmaailma pitäisi olla.

      Miten vihreät perustelee esimerkiksi juuri huumeiden, siis kannabiksen laillistamispyrkimyksiään. Tällainen ajatushan on aivan karmea. Kannabis ja muut huumeet niinkuin päihteet tuhoavat ihmisen ja yhteiskunnan, vaiko ajatuksena on niin päissään sitten on lupa tehdä ryöstöjä ja törkeitä tekoja ja saada huumekauppa käymään oikeen kunnolla, ettei sitten ole vastuuta tekosista.

      Myöskin tuo valkoposkihanhien suunnaton lisääntyminen, niinkuin merimetsot, sudet, kyykäärmeet ja muut. Nuo eläimet ovat niinkuin peurat lisääntyneet jo niin, että kaupunkialueilla liikkuvat vaarantamassa ensinnäkin ihmisten elämää ja toisekseen tuhoamalla ympäristöä. Merimetsot ovat tuhonneet saaristoa todella paljon. Nyt valkoposkihanhet tuhoavat peltoja ynnä muuta. Koululaiset eivät uskalla enää ilman koulutaxia liikkua kouluun, vaikka kyseessä onkin asuttu alue, koska pedot liikkuvat. Kyitä vilisee ihmisten pihoilla. On jopa nähty kyitä Naantalin puistoissa. Sinne sitten lapset leikkimään. Juoksentelevat paljain jaloin kesällä.

      Myöskin maahanmuuttoasioissa Vihreät ovat aivan liian lepsuja. Nyt asia näkyy myöskin harmaana taloutena ulkomaalaisilla luvattomilla työntekijöillä. Annetaan firmojen palkata halpatyövoimaa ja suomalaiset jäävät jo nuoret työttömiksi.

      Myöskin nyt korona-aikana vihreiden lepsu asenne näkyy.

      Vihreillä näyttää olevan oma lehmä ojassa ja paljon uusia epämiellyttäviä asioita tulee jatkuvasti esille. Oliko se sateenkaarijuttukin Vihreiden suosiossa. Juosta tuolla lippu kädessä ja toitottaa vapautta sukupuolikäyttäytymiseen. No yököttää oikeastaan tuo ruskean reiän ritarit-käyttäytyminen. Olettaisi jo hajunkin nousevan nenään. Kyllä se ripuli sellainen ihan ehta haisee jo muutenkin saatikka kun paneskelee persläpeen.

      • Anonyymi

        Kyllä kyykäärmeen saa tappaa, jos vastaan luikertelee.


    • Anonyymi

      Vihreät haluaa 80 000 maahanmuuttajaa suomeen, vaikkei ole pystynyt työllistämään vanhojakaan. Vuosi hallituksessa, ja työllisyyden eteen eivät ole tehneet mitään. Esitykset huumeista, hanhista, kolmansista sukupuolista, mökin mummon saastuttavasta talonrähjästä jne, jne on siinä meillä puolue.

      • Anonyymi

        Älkäämme äänestäkö vihreitä.


    • Anonyymi

      kannatus oli 10%, mutta siellä vaan istuu hallituksessa, kuten rökäletappion kärsinyt kepukin, myös rkp jolle sopii kaikki kannatus oli4% Yhteenvetona voidaan todeta ettei hallituksella ole kansan mandaattia.

    • Anonyymi

      Jostain syystä Haavistokin antaisi rajojen olla auki tuonne Aasian suuntaan, miespuolisonsa kotikylille. Oma napa lähinnä jokaisella. Jokaisella hallituksen jäsenellä on se itse eli narsistinen luonne. Hallituksen jäsenet näyttävät pääasiassa olevan narsisteja eli oma lehmä siis on ojassa.

    • Anonyymi

      No eikös se ole niin, että korkealle pallille haluaa kaupungin johtoportaisiin sellaiset ihmiset, jotkaajattelevat itseöön. Oma etu paras etu vähän niinkuin rahamaailmassakin työskentelevät ihmiset. Pankkiinkin kannattaa mennä töihin, kun saa sitten halpaa lainaa ja muita rahallisia etuja nimenomaan itselleen. Ja siellä oppii tavan käyttää toisia hyväkseen rahallisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      270
      14413
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      68
      7303
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      211
      7131
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      63
      5147
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      113
      4882
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      75
      4724
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      101
      4505
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      21
      4427
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      78
      4177
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3968
    Aihe