Kuinkahan monta

Anonyymi

vihreää istuu valtuustossa? Puolue haluaa huumeet laillisiksi, onko tämä myös naantalin vihreiden kanta asiaan?

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Katoppa vaikka googlesta tai Naantalin kaupungin nettisivuilta, sen sijaan että täältä kysyt! Kun kerta osaat nettiä käyttää.

    • Anonyymi

      En tiedä montako vihreää valtuustossa on, mutta sen tiedän, että yksikin on liikaa.

    • Anonyymi

      Vihreiden ajatusmaailma on muuttunut vääränlaiseksi. Ennen Vihreät olivat todellakin asiallisesti luonnon kannalla ja heillä oli todellakin se oma aatteellinen oikea ajatus esimerkiksi Luonnon suojelusta. Tuon puolueen ajatusmaailma on muuttunut hulluksi tai siis sellaiseksi, jollainen ei Vihreiden, ei minkään puolueen ajatusmaailma pitäisi olla.

      Miten vihreät perustelee esimerkiksi juuri huumeiden, siis kannabiksen laillistamispyrkimyksiään. Tällainen ajatushan on aivan karmea. Kannabis ja muut huumeet niinkuin päihteet tuhoavat ihmisen ja yhteiskunnan, vaiko ajatuksena on niin päissään sitten on lupa tehdä ryöstöjä ja törkeitä tekoja ja saada huumekauppa käymään oikeen kunnolla, ettei sitten ole vastuuta tekosista.

      Myöskin tuo valkoposkihanhien suunnaton lisääntyminen, niinkuin merimetsot, sudet, kyykäärmeet ja muut. Nuo eläimet ovat niinkuin peurat lisääntyneet jo niin, että kaupunkialueilla liikkuvat vaarantamassa ensinnäkin ihmisten elämää ja toisekseen tuhoamalla ympäristöä. Merimetsot ovat tuhonneet saaristoa todella paljon. Nyt valkoposkihanhet tuhoavat peltoja ynnä muuta. Koululaiset eivät uskalla enää ilman koulutaxia liikkua kouluun, vaikka kyseessä onkin asuttu alue, koska pedot liikkuvat. Kyitä vilisee ihmisten pihoilla. On jopa nähty kyitä Naantalin puistoissa. Sinne sitten lapset leikkimään. Juoksentelevat paljain jaloin kesällä.

      Myöskin maahanmuuttoasioissa Vihreät ovat aivan liian lepsuja. Nyt asia näkyy myöskin harmaana taloutena ulkomaalaisilla luvattomilla työntekijöillä. Annetaan firmojen palkata halpatyövoimaa ja suomalaiset jäävät jo nuoret työttömiksi.

      Myöskin nyt korona-aikana vihreiden lepsu asenne näkyy.

      Vihreillä näyttää olevan oma lehmä ojassa ja paljon uusia epämiellyttäviä asioita tulee jatkuvasti esille. Oliko se sateenkaarijuttukin Vihreiden suosiossa. Juosta tuolla lippu kädessä ja toitottaa vapautta sukupuolikäyttäytymiseen. No yököttää oikeastaan tuo ruskean reiän ritarit-käyttäytyminen. Olettaisi jo hajunkin nousevan nenään. Kyllä se ripuli sellainen ihan ehta haisee jo muutenkin saatikka kun paneskelee persläpeen.

      • Anonyymi

        Kyllä kyykäärmeen saa tappaa, jos vastaan luikertelee.


    • Anonyymi

      Vihreät haluaa 80 000 maahanmuuttajaa suomeen, vaikkei ole pystynyt työllistämään vanhojakaan. Vuosi hallituksessa, ja työllisyyden eteen eivät ole tehneet mitään. Esitykset huumeista, hanhista, kolmansista sukupuolista, mökin mummon saastuttavasta talonrähjästä jne, jne on siinä meillä puolue.

      • Anonyymi

        Älkäämme äänestäkö vihreitä.


    • Anonyymi

      kannatus oli 10%, mutta siellä vaan istuu hallituksessa, kuten rökäletappion kärsinyt kepukin, myös rkp jolle sopii kaikki kannatus oli4% Yhteenvetona voidaan todeta ettei hallituksella ole kansan mandaattia.

    • Anonyymi

      Jostain syystä Haavistokin antaisi rajojen olla auki tuonne Aasian suuntaan, miespuolisonsa kotikylille. Oma napa lähinnä jokaisella. Jokaisella hallituksen jäsenellä on se itse eli narsistinen luonne. Hallituksen jäsenet näyttävät pääasiassa olevan narsisteja eli oma lehmä siis on ojassa.

    • Anonyymi

      No eikös se ole niin, että korkealle pallille haluaa kaupungin johtoportaisiin sellaiset ihmiset, jotkaajattelevat itseöön. Oma etu paras etu vähän niinkuin rahamaailmassakin työskentelevät ihmiset. Pankkiinkin kannattaa mennä töihin, kun saa sitten halpaa lainaa ja muita rahallisia etuja nimenomaan itselleen. Ja siellä oppii tavan käyttää toisia hyväkseen rahallisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      248
      17335
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12323
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6091
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4935
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4920
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4042
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3625
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      20
      3576
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3076
    10. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      30
      2152
    Aihe