Kauna

Kertokaa mielipiteitä Kaunasta. Mun mielestä se on iha hyvä, mut ei se hirveen pelottava ollu. Ja se tyttö (joka on niis mainoksis) piti iha outoo ääntä. Numeroks antasin 8½
Muiden mielipiteitä??
4313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niitähän taitaa periaatteessa olla neljä vai viisi kaunaa.

Nyt tuli vuokraamoon se Kauna Asian Vision, sitten tuli amerikka versio ihaninen Bill Pullmanineen, ja nyt tulee ainakin Filmtownille Kauna II Asian Vision.

Kaunoista verrattuna sen verran että Asian Visionissa oli hyvää se, että se ei tuntunut tekaistulta, pari amerikkalaista heitetty japaniin tms. Ja siinä niitä ääntelykohtauksia jatkettiin ja jatkettiin niin että itse alkoi olla heikko hermona. Se ääni on inhottava (onneksi osaan itse tehdä myös sen äänen, voi kavereita kiusata). Toisaalta amerikka versiossa selvitetään että miksi näin tapahtui. Miksi talossa kummittelee jne. Tyydytetään tällainen länsimaalainen tarve tietää miksi, milloin ja miten. Hyviä kummatkin. En nukahtanut kertaakaan kummankaan aikana. Ihan hyvä merkki.

Äänestä

enemmän.. Ei siitä vaan yksinkertaisesti synny mitenkään vakuuttavaa elokuvaa kun homma on jenkkien käsissä. Siinä oli ne kaikki kauhuelokuvan perusainekset ja alko tympästä kun leffa oli koko ajan pelkkää pelottelua. Liian väkisinväännetty ja töksähtävä minun makuuni. Kyllä pidän Manaajaa ja muita klassikoita yhä parempana, niissä ei ole turhaa kikkailua jenkkiläiseen tyyliin.

Äänestä
  • 2000-luvun kauhutekeleitä: Ring, Kauna ja muut luokiteltavissa samaan kastiin.

    No onhan nämäkin parempia kuin muutaman vuoden takaiset teinikauhuleffat kuten Tiedän mitä teit viimekesänä ja Scream. Onneksi näistä on sentään päästy :D

    Äänestä

tykkään tästä kaunasta yhtää mä ainakin antaisin kympin mut se lähtee vähenemään ja näin se väheminen menee:


Ensinnäkin se on pelottava siitä lähtee 2 pistettä.

toinen minä inhoon kauhu leffoi siitä lähti 1.

sit kolmas se kauna hirveen NÄKÖNEN JA PELOTTAVA! ja kävin sen sivuilla ja sit sit siel pääsi kulkee sinne kauhu paikkaan eli sinne taloon mis se on ja se oli hirveetä siitä lähtee ainakin 2 pistettä.

neljäs kaikki inhottavat pelottavimmat jää minulle vuodeksi ainakin mieleen siitä lähtee 1 piste.

ja viides olen 10w. siitä lähtee 1 piste. =)

Nii et sillee et mun piste arvostelu on et kauna saa multa pisteitä 3 vaaan 3!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miimii kirjoitti:

Kertokaa mielipiteitä Kaunasta. Mun mielestä se on iha hyvä, mut ei se hirveen pelottava ollu. Ja se tyttö (joka on niis mainoksis) piti iha outoo ääntä. Numeroks antasin 8½
Muiden mielipiteitä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu