Eelin pojat osoittautuivat kelvottomiksi papin virkaan Herran Jumalan edessä. Siksi tuli seuraava ilmoitus:
1. Sam. 2:30 "Sen tähden Herran, Israelin Jumalan, sana kuuluu näin: Olen kyllä luvannut suvullesi ja isäsi suvulle, että saatte aina palvella minua. Mutta nyt Herra sanoo: Näin ei tule käymään! Minä nostan kunniaan ne, jotka minua kunnioittavat, mutta ne, jotka minua halveksivat, joutuvat häpeään.
Herra Jumala itse poistaa kelvottomat papit viralta
8
<50
Vastaukset
Ei taida olla kovin tärkeää palvella Jumalaa. Se on nykyään jopa mahdotonta, kun ei ole Jumalaa, jonka hyvinvoinnista huolehtisi.
Sehän papin homma silloin oli.- Anonyymi
Ja aloittaja alkaa het ITSE sen poistattamisen kun 'saa jalan oven väliin' vaikka olisi Itse itkenyt ihan hetki sitten että ajetaanko konservatiivit pois kirkosta - kun ei saa Määrätä!
Niinhän sitä pitää, kai sinä ajaisit kaikkialta 'epäkelvot' ihmiset pois jos voisit, eiköstä - kaikki ovat tietoisia miten te toimisitte kaikkialla oitis jos se olisi mahdollista teille - siks sitä mahdollisuutta ei voi antaa - Anonyymi
Raamatusta löytyy ihan ukaasia kaikenlaista joka lähtöön, riippuu aivan vain yksilöstä miten ja mihin tarkoitukseen sen tekstejä haluaa käyttää.. ja mihin niillä haluaa iskeä :)
Missä on nyt Eelin poikia??- Anonyymi
ps. Mielivaltaisesti valkataan sieltä joku asiaan kuulumaton tekstinpätkä ja osoitetaan se milloin kellekin ja niitä vastaan, joista ei tykätä. :) On se - aika arpomista, jos ei pärstä tai olemus miellytä niin..Raamatusta löytyy kyllä tulisia jakeita ja tappuraa?
- Anonyymi
Koskas tämän väitetään tapahtuneen? Kuinka monta tuhatta vuotta sitten? Ajat ovat muuttuneet. Jumala ei enää määrää täällä. Maallikot ja maalliset tuomioistuimet änkeävät sorkkansa joka rakoon, mutta hekään eivät määrää täällä. Homot määräävät täällä.
- Anonyymi
Minä nostan kaikki papit häpeään, vieläkö ne kehtaa valheita saarnata.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2081360- 961256
Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9898Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛85842Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan2830Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.57776- 31768
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle14762Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii43713T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37708