Tällä keskustelupalstalla pölhöpersut kertovat mitä uskomattomampia valeita Sanna Marinin tekemisistä ja tekemättä jättämisistä koronaviruksen aiheuttamassa poikkeustilanteesta ja -oloista,
Persujen jutuissa ei ole päätä ei häntää, ölämölöö jatkuu vaan.
Miten persupölhöt ja saman puolueen idiootit olisitte koronaviruksen aiheuttamat ongelmat ratkaisseet?
Pölhöpersu ykkönen huutaa, "Kaikki rajat kiinni heti" ja "Jussi Halla-aho olisi sulkenut kaikki rajat heti."
Ei pääministeri voi sulkea rajoja "heti", mutta Sanna Marinin hallitus saattoi kiireellisenä ja niin nopeasti kuin se on mahdollista Valmiuslain voimaan, sulki Uudenmaan ja kymmeniä muita toimenpiteitä, ravintoloiden sulkemisen, etätyöt, koulujen etäopetus jne.
Sanna Marinen hallitus ja hän johti hallitustaan niin määrätietoisesti ja hyvin kun se oli ja on tässä poikkeustapauksessa mahdollista.
Sanna Marin ja hänen hallituksensa, jossa ei, Luojan kiitos ole persuja, pystyi tämän tekemään, mutta Persussuomalais-Kokoomus- Kepu hallitus ei olisi koskaan tähän pystynyt. Samalla kun pölhöpersu syyttää Sanna Marinia ettei rajoja ole suljettu kokonaan, persuidiootti syyttää ylimitoitetuista toimenpiteistä taudin leviämisen estämiseksi ja eduskuntaryhmän puheenjohtaja, Emäpölhö Tavio: "Suomi ja Hongkong ovat samanlaisia harvaan asuttuja maita."
Osa perussuomalaisista valittaa, että Sanna Marin ajaa Suomen tuhoon.
Kysysmys vielä kerran: Miten persut olisivat hoitaneet tämän hyvin eritahoisen kiisin? Haukkumalla, älämölööllä ja vasaralla ja metallitangoillako?
Ei tule Halla-ahon persuista milloinkaan vakavasti otettavaa poliittista voimaa.
Tiegosa, sitä oikeaa perussuomalaisille,
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
issuj oha-allah kyllä tietää
- Anonyymi
Tää on kyllä Vassarin ässä isku. Tosi viekkaasti hämäävä että Halla-Aho on siis itse muslimi. Kaikki uskoo ihan kympillä
- Anonyymi
Opettele käytöstapoja vassari -76. Tää ei ole asiallista keskustelua. Siis "mies" on 44 ja lällättelee tollee.
- Anonyymi
Älä syytä suvakologian tonttu muita omista maneereistasi. No, olethan sinä itsesi jo nolannut totaalisesti täällä, joten ei siinä kun annat palaa entiseen malliin. Hoitotädit osaavat kyllä olla valmiina, kun seuraavan kerran nallisi napsahtaa.
- Anonyymi
Oikee aisankannatajan vuodatus. Naurettava cucki puolustelee äärifeministejä psykoottisen raivokkaalla vastahyökkäyksellä. Tästä voi vain päätellä että aloittajan mielestä Persu on siis tyhmä koska hän ei ole aisankannattaja. Aisankannattaminen on viisautta.
- Anonyymi
Susanna Penttilä tulee Persuihin. Älä ole naisvihaaja
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2952613- 1971002
- 57806
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti138739- 57645
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?16551- 51535
- 40514
- 55495
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52494