valmis perumaan joukkokokoontumista, suosituksista huolimatta. Toivottavast ei joudu muuttamaan nimeä korona kebabiksi.
Omistaja ei ollut
11
115
Vastaukset
- Anonyymi
Kuka omistaja? ?
- Anonyymi
Pian pakari & bistro. Olin pitänyt kyseistä paikkaa hyvänä, mutta tämä Oktoberfest muuttaa nyt käsitykseni paikasta. Toki jos ei tule viruslinkoa niin sitten isot pisteet.
- Anonyymi
Ex-tenavatähti Konsta Hietasella hurja lapsimäärä ja tiukka kuri - meillä ei pelata eikä katsota telkkaria
- Anonyymi
Pointti ei ole se, että tuleeko tartuntoja, vaan se, ettei vastuullinen yrittäjä ota sellaista riskiä. Kyseisen yrityksen ei edes taloudellisesti tarvitse riskiä ottaa. Itsekkin muutaman kerran siellä käyneennä ihmettelen valintaa, vaikka koronatilanne oli tiedossa.
- Anonyymi
Miten eroaa normiravontolasta Pian Pakarin Octoberfest? Pöytiin tarjoilu, seurueiden välillä turvaetäisyydet. Ainakaan tänään eikä eilen tupa ei ollut lähelläkän täysi. Lopettakaa mollaaminen, RaisioCenterissä ostoksilla käynti taatusti vaarallisempaa kuin Pakarissa illallismenun syönti omassa pöydässä.
- Anonyymi
Eiköhän se pitkä illanvietto kestä vähän enemmän kuin kaupassa käynti. Max kyseiseen paikkaan voisi olla noin 30 ihmistä, mutta jos on 80 ihmistä niin mahdoton pitää huolta turvaväleistä. Luulisi tavallisen myynnin riittävän, ettei tarvitse järjestää mahdollisia viruslinkoiltoja.
- Anonyymi
Kaikki ravintolat tälläkin hetkellä normisti auki, porukkaa paljon liikkeellä. Mitä eroa Pakarin illallistilaisuuteen? Ei siellä tanssita tai notkuta yhdessä toisin kuin yökerhoissa.
- Anonyymi
tino puolestaan esitti tuomarille peitellyn uhkauksen, että jos hän vahingoittaa itseään vankilassa, se olisi tuomarin syy. Hän kertoi masentuvansa ja ahdistuvansa telkien takana.
- Anonyymi
Normaalisti auki, tietty, eri asia on järjestää joukkokoontumisia, jolloin kaikki tulevat miltei samaan aikaan, kun kerran on kellonajat laitettu tapahtumalle. Mielestäni moisten tapahtumien järjestäminen noin pieneen paikkaan ei kuulosta kovinkaan järkevältä tässä tautitilanteessa. Tämä on täysin oma mielipiteeni, ja voi olla että muiden mielestä tapatumien järjestäminen on ihan ok.
- Anonyymi
Suomessa tällä hetkellä koronan takia sairaalahoidossa 21 henkeä, tehohoidossa 2. Sairaalahoidossa olevilla tod. näk muita vakavia perussairauksia. Onko koronahyssytyksessä mitään järkeä? Referenssinä voisi julkaista lukuja monellako suomalaisella todettu viime viikolla ns elintapasairauksia kuten b-tyypin diabetes, sydänkohtaus, rasvamaksa ja moniko kuollut näihin? Porukat istuu kotona koronalta piilossa, juovat alkoholia, syövät epäterveellisesti ja sitten jeesustellaan että miten joku kehtaa käydä ravintolassa. Aukaisaa jumaliste silmät mikä on oikeasti terveydelle vaarallista ja mikä ei.
Pian Pakarille tsemppiä, hienoa että jaksatte yrittää, tuotteenne on kunnossa! Toinen ääripää karvakäsikebulat. Ostetaan pitsauuni ja kebabliharistin, hankitaan halvimmat mahdolliset raaka-aineet jostain tiskin altaja jätetän verot maksamatta. Ja valitetaan kun ei kannata.
- Anonyymi
On siinä se ero, että elintapasairauksiin voi vaikuttaa itse,koronaan ei ole lääkettä. Ainoa tapa vaikuttaa koronaan on olla järjestämättä tilaisuuksia tyyliin, pieniin tiloihin paljon ihmisiä on varmin tapa maksimoida tarttumisen riskit. Kannattaisi nyt vaan uskoa asiantuntijoita.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk20110451Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi289764Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1778373Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html3037841Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1856700Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k906113Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j675946Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit1034987Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit74186Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja294049