Mistä vähiten?
Mikä oli asia muista pidit eniten minusta ja
Anonyymi
58734
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 58
Vanhimmat
En tiiä kun en tiiä olenko koskaan sua tavannutkaan. Hänelle kertoisin tuon hänestä jos hän kysyisi, meidän mahdollisesti yhteistä keskusteluaikaamme en ajatellut tuhlata palstalla.
Oho, onko täällä joku minuakin ärsyttävämpi kirjoittelija?
Eihän kukaan voi tietää kuka olet, ei edes sukupuolesta ole tietoa tai paikkakunnista.
Mä pidin kaikesta hänessä. Silloinkin kun oli selvästi närkästynyt mulle. Pidän edelleen.
Miksi oli närkästynyt? Kiinnostaa.
Monestihan se on ihmisissä Kokonaisuus, joka koostuu itseä miellyttävistä asioista.
Kaunis ja söpö ulkokuori harvoin riittää, tarvitsee olla mukava ja osallistuva. Tälläinen paketti yleensä on paras.
Varmaan eniten tykkään siitä sinun läsnäosta, huomaavaisuudesta ja pelottomuudesta. Uskallat puhua kaikille ihmisille. Silmistäsi näkee että elämä on haasteillaan kasvattanut sinusta sisäisesti hyvin kauniin ihmisen. Samaan aikaan niin empaattinen ja herkkä, mutta silti niin vahva. Vielä en huonoja piirteitä ole sinusta löytänyt, kun eihän edes tunneta toisiamme oikeastaan.
Olipas kauniisti kirjoitettu.
Nappaa kiinni?
Oletan että kirjoituksesi on naiselta miehelle. Vaikka eihän täällä koskaan tiedä.. Kaunis ja syvällinen kuvaus.
Näin naisena, jos kaipaamani mies minusta näin ajattelisi, olisin ihan että "oh la laa" siis erittäin otettu. Parempaa ja kauniimpaa kuvausta toisesta saa jo hakea jo kissojen ja koirien kanssa. Toivottavasti pääset tuon kaiken vielä hänelle kertomaan.
Tämä on niin kaunista tekstiä, että kunnioitan sitä hiljaisuudella enkä sano mitään :)
Hauska kommentti. Tsemppiä!
Läsnäolo ja aitous. Huonointa sinussa on se että olet toisen omaa.
Tietynlainen tyyneys, ulkonäkö, vaiettu viisaus ja boxerien sisältö. Vähiten taas kommunikoinnin puutteesta, avoimuuden puute ja välinpitämättömyys.. Mutta enpä minä sinua tunne oikeasti. Miehelle.
Et oo nähnyt boksereiden sisältöä? Ja oon kyllä aika puhelias mutta tarviin hyvän luottamuksen..
Olen nähnyt, senpä takia sanoinkin että se sisältö kuuluu hyviin puoliin 🥒
Menit tuon sitten omimaan. En ikinä syyttäisi sua kommunikoinnin tai avoimuuden puutteesta ja välinpitämättömyydestä. Enkä tiedä käytätkö boksereita.
Sinussa.. ? Nooo.. vaikee sanoo kun en tiedä kuka olet, mutta näin sokkona en pidä tosta kehujen kalastelusta ja yrityksestäs luoda mielikuvitusmaailmaasi jonkinlaista teko sutinaa jonkun kanssa. Ylipäätään sellainen epätodellisuudessa elo todellisuuden sijaan on harvinaisen ärsyttävää ihmisissä.
Mistä pidän... Et vissiin ole hyökännyt muiden päälle täällä haukkuun jos joku vastaa muulla tavoin kuin haluaisit, muttei räävi turpaa silti sulle vaan vastaa nätisti, mutta oman rehellisen näkemyksen joka vain eroaa sun omastas. Eli sulla on hyvät käytöstavat ja kohtelet muita kanssaeläjiä nätisti. Annat tilaa muille olla omia itsejään kontrollimatta heitä. Se on kunnioitettavaa ja upea piirre.
Miehessä parasta: ulkonäkö, luonne ja rentous. Miehessä vähiten parasta: menee useasti yli hänen käytös, jokaiselle flirttailu ja sekavuus.
Hänessä parasta on se rentous ja itsevarmuus ja toisaalta herkkyys ja ujous, jotka hän niin kovasti yrittää piilottaa. En tunne häntä kovin hyvin, mutta epäilen, että hänen huonommat puolet ovat hänen tarpeensa olla aina oikeassa ja se, että hänen on vaikea myöntää olevansa väärässä tai tekevänsä virheitä.
Yksi pikkuseikka tähän vain että kutsuit minut kahville luoksesi...ja olihan niitä muitakin juttuja mutta tuossa yksi vastaus.
Eikö ole enään kutsuja tullut?
Pitkällä vai lyhyellä varoitusajalla?
Ei kahvikutsuja eikä mitään muitakaan kutsuja moneen vuoteen...
Pidin eniten huumorintajusta, ja vähiten siitä, ettei kertonut suoraan tunteistaan.
Kerroitko itse suoraan tunteistasi?
Tykkään naisessa siitä, että...ja myös siitä, että...Sanomattakin on selvää, että hän sal... ja hal...joku on...ei paljasta läheskään k...Kaiken kaikkiaan...hyvä ja erik... nainen. Taitav...on juur... par...luokkaa. Tykkää min...sta.
Aitous, luottamus, avautuminen ja tietysti ulkonäkö. Huonoa se miten vähän hänellä on aikaa minulle ja toisinaan pitkät tauot yhteydenpidossa. Pitäis varmaan päästää irti ja yrittää löytää joku jolla on aikaa minulle paremmin.
Osaat kait itsekin häneen yhteyttä ottaa. Vai pitääkö sen olla aina hän joka sinuun yhteyttä ottaa.
Pidin siitä kun sinulla oli kävellessä mukavasti kengät lintassa. Vähiten kun et tajunnut pitää sukanauhoja.
Pidin sinussa ihan kaikesta ja veit täysin sydämeni mennessäsi. Olet ihana mies ja hymysi sulatti sydämeni.
En ihastu enkä rakastu helposti, mutta sinä sait minut rakastumaan ja vielä niinkin lyhyessä ajassa. En ole voinut sinua unohtaa vieläkään.
Ei sillä ole enään mitää väliä hyvää yötä.
asia mille et itse voi yhtään mitään, senkin puolimustalainen, rouva romano. enkä oikein pidä tuostakaan, vaikka olisikin väkipakkoa, rouva romano, vägipägeltämist.....
hyvästi, tervemenoa.....
laps, ines.....
https://www.youtube.com/watch?v=Dy4HA3vUv2c
terveisin.Suomen Poliisi? tuo rikollisjärjestö murhasi perheeni, eivätkä hellitä, murhamiehiä......
suomi?
Kukaan muu ei ole kuin hän ja se on se paras juttu! Huonoin varmaan on se, että ollaan tietyissä asioissa ihan kuin yö ja päivä (joten joskus alkaa ärsyttämään). Ihana mies. Hän. ❤️
En tunne häntä vielä kovin hyvin, mutta on hyvin rento, puhelias, huumorintajuinen ja luotettavan oloinen. Ulkonäöstään pidän myös paljon, sporttinen ja hyvin varustettu nuori mies 😁 negatiivista ei tule mieleen, viihdyn hänen seurassa todella hyvin.
Pidin sinusta hyvin paljon...kokonaisuutena. Lähes täydellinen paketti. 😥💔
Tunnustan, pidin kaikesta sinussa. Harmi, etten koskaan saanut sitä sinulle kertoa.
Se oli se yks ja sama asia. Äly, ilkikurisuus ja nokkeluus. Veihän se vähän niinku litran mittaa. Oli täys työ yrittää pysyä kärryillä. Yhtä aikaa pelottavaa ja jännittävää. Tunteiden vuoristorata. Oli se tunteellinenki kyllä, ja hyvännäkönen.
Valehtelu miinus
Sinä plussaa,mut en tiedä millanen nykyään oot
Minä pidän eniten hänen iloisuudestaan, ystävällisyydestään ja empaattisuudestaan. Ulkonäössä silmistä ja naisellisuudesta. En tunne häntä niin hyvin, että tietäisin hänen huonoja puoliaan.
Ulkonäkö 10
Pidin hänessä siitä miten hän sai pöksyni kastumaan, vähiten pidin siitä, kun sille naureskeltiin selkäni takana porukalla.
Olihan se tietysti sanomattakin selvää.
Erittäin ääliömäistä sanoisinko!!!!
K. usipää tyyppi!!!!
⛏️⛏️⛏️
Osa miehistähän jää henkisesti 15-vuotiaiksi.
Kosta sille oikein kunnolla!!!!!!
Ehkä hän ei tehnyt sitä ilkeyttään, ei vaan ehkä tajunnut, ettei ole mukavaa olla porukan naurunaihe. Varsinkaan tuommoisessa asiassa ja kun tunteitakin oli mukana. En ollut siinä naurussa mukana.
Normaali aikuinen ihminen Ei ilkeile eikä tee muutakaan vastaavaa. Itsekin voi kurkata peiliin ja miettiä omia vikojaan.
Kuvottaa tuollaiset ihmiset.
Tuollaisella toiminnalla on yleensä pitkälliset vaikutukset sille henkilölle jota kiusattu.
Sivusta
Naisessa pidin siitä, kun hän on ekstrovertti ja minä introvertti. Siitä en pitänyt, kun puhui minusta ja muista takaapäin pahaa.
Kaikki on suhteellista... Jokainen puhuu toisista ihmisistä....
Ei kaikki puhu pahaa toisista. Aina kannattaa katsoa itseä peiliin ja miettiä, että onko minulla todella varaa puhua kenestäkään pahaa.
Sinäkö et koskaan siitä naisesta puhunut pahaa?
Kyllä siihen kaikki sortuu
En ole puhunut.
Sinähän olet varsinainen enkeli.
Omalle kohdalleni osui kerran tyyppi joka puhui minusta pahaa ja naureskeli selän takana, että ei ne miehetkään aina mukavia ole. 😢
Kummastakin sukupuolesta löytyy pahan puhujia. En varmastikaan ”enkeli” ole, mutta opin aikoinaan, että katse peiliin ja onko varaa puhua. Sitä logiikkaa olen käyttänyt ja hyvin olen pärjännyt. On minustakin pahaa puhuttu ja naurettu, mutta sille en mitään voi.
En löytänyt naisesta mitään kielteistä. Voisin kehua loputtomasti, koska ihastuin heti häneen. En tiedä, millainen hän on, jos ja kun suuttuu. Kauneutta, lempeyttä ja kiltteyttä huomasin hänessä.
Kommentoijanainen piti miehestä eniten silmistänsä, varsinkin kun ne minuun tähtäs! Sellaisia asioita ei ollutkaan hänessä mistä en olisi pitänyt! No ehkä käsi tervehtiessä ekalla kerralla oli liian kylmä, kun hän oli liukastunut lumessa tulomatkallaan 💑
Pidin sinun raikkaudesta. Jokin syvempi ilo oli sinussa läsnä. ”Huonona puolena” näin aistillisen puolesi, joka tuntui olevan hyvin tärkeää sinulle. Mietin rajojasi, oliko niitä.