Yrityspomojen turha kiukutella

Kommentti:
http://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006652557.html

Aivan mahtavan hieno kirjoitus Jan Hurrilta jälleen kerran, kiitos!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oppositio räksyttää.

Äänestä

Oikeisto on tottunut iskemään silloin, kun vastustaja on valmiiksi jo kanveesissa. Tämä on sitä nykyajan meininkiä, potkitaan maassa olevaa. sairasta touhua oikeistolta.

Äänestä
  • Välikysymysken tehtävä on tuoda esille hallituksen puutteita. Jos se on maassa olevan potkimista, niin olkoon.

    Mitään järkeä ei ole tehdä välikysymystä sellaisesta asiasta, joka on hoidettu esimerkikkisesti.
    Ihan vain vinkiksi, demaritkin ovat tehneet välikysymyksiä joten se ei ole vain Kokoomuksen privilegio.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kommentti:
http://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006652557.html

Aivan mahtavan hieno kirjoitus Jan Hurrilta jälleen kerran, kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu