Ulkolaisille

Anonyymi

Suomessa elää 3 000 sukuelinten silpomisvaarassa olevaa tyttöä - lakivaliokunta vaatii silpomista yksiselitteisen rangaistavaksi
Tänään klo 14:00
Maahanmuutto on tuonut Suomeen uuden rikostyypin. Lakivaliokunta vaatii, että hallitus puuttuu siihen nopeasti muuttamalla rikoslakia.

12

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paljon enemmän poikia silvotaan ja pojille myös paljon vaarallisempaa. Ei syrjiiviä lakeja kuulu tehdä ja vahingoittaminen kielletty laissa nykyiselläänkin, riittää kun aletaan valvoa sukupuolesta riippumatta. Tuollaiset aloitteet kertoo vain femakkoudesta.

      • Anonyymi

        Raamatussa kehoitetaan tekemään ympärileikkaus pojalle, en tätä ainakaan kritisoida voi. tytölle ei voi tehdä ympärileikkausta vaan on jotain ihan muuta. jollekin pojille ympärileikkaus tehdään myös toiminta syistä. kiristävä esinahka ei estä tuolloin peniksen kasvua tai toimintaa aikuisena.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Raamatussa kehoitetaan tekemään ympärileikkaus pojalle, en tätä ainakaan kritisoida voi. tytölle ei voi tehdä ympärileikkausta vaan on jotain ihan muuta. jollekin pojille ympärileikkaus tehdään myös toiminta syistä. kiristävä esinahka ei estä tuolloin peniksen kasvua tai toimintaa aikuisena.

        ammattilaisen tekemänä tietenkin


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Raamatussa kehoitetaan tekemään ympärileikkaus pojalle, en tätä ainakaan kritisoida voi. tytölle ei voi tehdä ympärileikkausta vaan on jotain ihan muuta. jollekin pojille ympärileikkaus tehdään myös toiminta syistä. kiristävä esinahka ei estä tuolloin peniksen kasvua tai toimintaa aikuisena.

        Raamatussa kehotetaan tekemään paljon muutakin, naiset vaietkoon seurakunnassa, ovat alamisia miehille, ovat saastaisia kuukautisten aikaan..., en tätä ainakaan kritisoida voi. Älä valitse vain sinulle sopivia.

        Läketieteelliset toimenpiteet ovat täysn eri asia kuin pikkulasten kiduttaminen, tytöille taas sipaisusta ei ole mitään käytännön haittaa, enemmän ne elimet repeilee synnytyksessäkin ja paranevat helposti, esinahkaa ei ole suuniteltu repeilemään eikä poistettavaksi. Silvottu nahka paremminkin estää kasvua ja aiheuttaa epämuodostumia sen lisäksi että joudutaan poistamaan raajoja, tuhansia poikia kuoleekin vuosittain.


    • Anonyymi

      ja kiellettäisiin se itse homous. tällä hesaporukalla se ei onnistu ovat nimittäin melkosta pervo porukkaa siellä valtion rahalla

    • Anonyymi

      mutta omista varaosistaan ei naisista

    • Anonyymi

      pitäisi lopettaa mieluummin se silvonta että vaihdetaan varaosia ihmiseltä toiselle. jos jotain leikkuuta ja korjata tarvii omista varaosista taikka keino osista. tämä voi viedä nuorison ennen aikaa hautaan jos alkaa vanhukset varaosikseen kyttäileen. myöskin sukupuolen vaihdot miehestä naiseksi miehen omilla varaosilla muotoillen ei naisilta silpoen,

      • Anonyymi

        laki joka sallii elimien ottamisen kuolleelta ellei sitä toisin kielletä kumottava. jos eläessään tahtoo lahjoittaa esim toisen kiveksen tai jotain muuta toiselle ymmärtää sen paremmin kuin lähteä ihmisiä kolkkaamaan varaosien ottamisen toivossa.


    • Anonyymi

      tuntuisi että omien ominaisuuksien kanssa hautaan saakka olisi paras eikä näitä ruumiin ryöstöjä ja silmien päästä repimisiä, päänahkoja mitä lie

    • Anonyymi

      selvitäppä sitä sitten isyystestiä ja äityys testiä dna testein jos kives tai munasolu kuolleelta otettuna.

    • Anonyymi

      Mitäpä väräätte lisää jos ei suomalaisillakaan asiat edes suunnilleen reilassa.

    • Anonyymi

      Aurinkolainen sai 100.000€ tukekaa siis heitä !.......

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      114
      8127
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      428
      7289
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      208
      5558
    4. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      137
      4490
    5. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      82
      4441
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      99
      4351
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      4062
    8. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3740
    9. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      2620
    10. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      1
      2546
    Aihe