Hyökättinkö Suomeen , Horetit ilmassa

Lehdet kertovat hyökkäyksestä Suomeen, onko se totta? Hornetit lähetettiin ilmaan kesken harjoituksen.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei se ole totta.
Se on totta, että harjoitellaan, kun naapurissa on aika vttumainen johtaja, johon ei voi luottaa.

Äänestä

Naapurilla on muutama kovakaulainen seuraamassa harjoituksia. Järjestivät omaa kivaa ja tilasivat ilmatilaloukkauksen.

Kun on oikeassa paikassa, pääsee näkemään, miten tositilanteessa menetellään. Siitä voi olla hyötyä, jos näkemys Suomen kuulumisesta Venäjään vahvistuu taas 80 vuoden jälkeen.

Äänestä
  • Venäjä ei anna puuta enään tehtaille , tarvii hakee muualta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Venäjä ei anna puuta enään tehtaille , tarvii hakee muualta.

    Kohta Heinäluoma, Kupyölinatri ja Pekkarinen taas äänestää Venäjän edun mukaan, niin puuta tulee ja saattaa Heinäluomallekin tulla jotain hyvää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lehdet kertovat hyökkäyksestä Suomeen, onko se totta? Hornetit lähetettiin ilmaan kesken harjoituksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu