Gallup: Parhaat ihonhoitotuotteet

Kirjoitelkaapa millä kosmeettisilla aineilla olette saaneet ihonne parempaan kuntoon tai minkä aineiden jälkeen iho on tuntunut erityisen hyvältä.
73402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kaikki vidnerin tuotteet ja lorealin mikrohionta-aineet,kyllä lähtee kakat naamasta....

Äänestä
  • Onko kellään kokemusta Vichy-sarjasta? (Myydään apteekeissa). Mainostavat, että testihenkilöillä ihon epäpuhtaudet sun muut vähenivät 70%. Kokemuksia??

    Äänestä

  • Lisbeth kirjoitti:

    Onko kellään kokemusta Vichy-sarjasta? (Myydään apteekeissa). Mainostavat, että testihenkilöillä ihon epäpuhtaudet sun muut vähenivät 70%. Kokemuksia??

    joo vichyn normaderm toimii!

    Äänestä

kosteusvoiteena sekä pesuvoiteena olen käyttänyt humektan voidetta.Kosteuttaa hyvin.Loreal mikrohionta todella hyvä,vaalentaa arpia,sekä näppyihin tehoa hyvin basiron ac geeli,vaalentaa myös arpia,edistää ihon kuoriutumista,mutta jos herkkä iho käytä vain kerran päivässä tai joka toinen päivä,iho voi nimittäin kuivua siitä kohtaa missä voidetta tai punoittaa.

Äänestä

ACOn puhdistusgeeli ja kasvovesi on loistava yhdistelmä. Humektan on paras kosteusvoide jota voi käyttää huoletta.

Tämä toimii minulla ja helpottanut elämää valtavasti.

Äänestä

Ihoni on herkkä, pintakuiva ja yli kolmekymppinen. Antibiootti pahensi tilannetta kuurin loputtua, mutta nämä auttoivat: ACO:n salisyyliliuos (kuorii liiallisesta talista ja kuolleista ihosoluista paksuuntunutta ihoa, liuottaa komedoja), Vichy:n Normaderm (koko) sarja, Humektan-voide Vichy:n voiteen päälle jos ko.voide ei riitä kosteuttamaan tarpeeksi. Kaikki tuotteet apteekista.

Lisäksi tietysti terveelliset elämäntavat ja sinkkitabletit. Uskon myös omega3-kalaöljyn vaikuttavan suotuisasti.

Toivon että näistä on apua!

Äänestä

Entinen Panoxyl (nykyisin ei enää saa bentsyyliperoxidia alkoholipohjassa... nyyh) Avitcid ja normaderm. Myös Widmerin kamalanhajuinen ruskea mömmö auttoi, mutta sitä hajua ei saanut pesussakaan vaatteista joten ei sovi kyllä ainakaan selkäfinneille jne... tosin tehoavaa kamaa taisi olla niihinkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Utelias kirjoitti:

Kirjoitelkaapa millä kosmeettisilla aineilla olette saaneet ihonne parempaan kuntoon tai minkä aineiden jälkeen iho on tuntunut erityisen hyvältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu