Miksi Trump sai koronan, vaikka vähätteli koronaa

Trumppihan sanoi että korona on vain huuhaahuijaus?
3664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Ei se ole influenssaa suurempaa vaikka kuinka naamaripellet vikisevät.

Mitä mieltä? =)

1Äänestä
  • Sitä mieltä, että tietosi on Mikkihiiri tasoa.

    1Äänestä

  • Mitkä ihmeen naamari pellet? Äärioikeistolaisiako tarkoitat?

    1Äänestä

Katotaan nyt onko tällä "valemedia"miehellä oikeasti mitään tartuntaa?

Tässä voi olla hyvä strategia vaalivoittoon?

1Äänestä

Mitäs persutit tähän?

Äänestä

Trump otti sen tahallaan, jotta voi NITISTÄÄ sen kuin Chuck Norris pahiksen!

Pian koronalukemat vähenevät radikaalisti, koska Don Suuri otti matsin sen kanssa ja voitti sen.

Äänestä
  • Kauhea mies.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kauhea mies.

    Ei käyttäänyt koronavilkkua? Kauheeaaaa

    Äänestä

  • Tietysti sai kun luotti putinan valheisiin malarialääkkeen tehosta koronaa vastaan. Kaikki valhetta mitä venäjältä kerrotaan, siellä on suhteessa eniten koronaan kuolleitakin.

    Äänestä

Ja pian se korisee hengityskoneessa ja vetelee viimeisiään letkujen keskellä. Vanha sanonta on että ylpeys kay lankeemuksen edellä.

Äänestä
  • Siinä on itkun paikka persuteille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siinä on itkun paikka persuteille.

    Persujen puoluetoimistolla soitettu Wagneria kokopäivän ja laulettu itkuvirsiä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persujen puoluetoimistolla soitettu Wagneria kokopäivän ja laulettu itkuvirsiä.

    Liput on myös puolitankossa joka persutalossa

    Äänestä

Trump hoitaa kyllä hommat.
Tauti voidaan desinfioida käsidesiä juomalla ja valohoitoa saa, kun lykkää palavan taskulampun perseeseen.

Äänestä
  • Trump sai flunssan joka diagnostoitiin koronaksi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Trump sai flunssan joka diagnostoitiin koronaksi.

    Sitä minäkin ajattelin. Jos tämä tilanne on lavastettu, se tarjoaa Trumpille uusia mahdollisuuksia esiintyä edukseen.

    Äänestä

  • Tammi kirjoitti:

    Sitä minäkin ajattelin. Jos tämä tilanne on lavastettu, se tarjoaa Trumpille uusia mahdollisuuksia esiintyä edukseen.

    Miksi joku lavastaisi itsensä sairaaksi?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi joku lavastaisi itsensä sairaaksi?

    Että voitta presidentin vaalit tietenkin. Nousee tuhkasta kuin peenis linti.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Että voitta presidentin vaalit tietenkin. Nousee tuhkasta kuin peenis linti.

    Persujen taktiikkaa, tartuttaa itsensä ja muut saadakseen siitä etua.

    Äänestä

  • Tammi kirjoitti:

    Sitä minäkin ajattelin. Jos tämä tilanne on lavastettu, se tarjoaa Trumpille uusia mahdollisuuksia esiintyä edukseen.

    Jos Trump oikeasti on sairastunut koronaan ja selviää siitä kohtuullisen nopeasti ja lievillä oireilla, niin sen jälkeen hän voi siitä suuremmalla syyllä alkaa pauhata että taudin vaarallisuutta on liioiteltu koska hänkin yli 70 v mies selvisi siitä näin hyvin.

    1Äänestä

Joku zompi vastustajien kööreistä voi tartuttaa sen tahallaan.

Äänestä

Noudattaakohan Trumpetti omaa ohjettaan ja juo desinfiointianetta.

Äänestä
  • Olisi kyllä täysin epäuskottava ukko jos ei noudattaisi!

    Äänestä

Hyvä läppä , korona show on pienen elitin jippo , kohtakerrotaan trumpin olevan kuoleman kielissä mutta sitten hän joifirman xxx uutta korona vastalääkettä ja kuin asterixissa sai nuoruuden voimat ja voitti samalla vaalit.

Juo sinäkin voittajien korona vastalääkettä , olet voittaja.
Ja kaikki juovat ties mitä litkua hurrmiossa........ja kaatuvat lahkoon.

Äänestä

Tämä on 2020 luvun watergate.........bushillaoli wtc koronan tilalla...ja kansa uskoo jokaisen lauseen mitä valtakunnan lehti uskottelee.

Äänestä

Se on kusetus, vaikka naamaripellet vaittavat muuta,

Hei koita nyt ensimmäiseksi ymmartää, ja tajuta, etta Suomessa ei ole 350 koronaan kuollutta vaan ainoastaan muutamia.

Koronakuolleiden rekisteri ei tarkoitä että on kuollut koronaan. Rekisteriin päätyy, vaikka ihan toinen sairaus on merkitty kuolinsyyksi kuolintodistukseen.

Rekisteriin tosiaan joutuu, jos oli korona; vaikka olisi ruumiinavauksella todettu muu sairaus kuolinsyyksi niin ei muuta asiaa. Siellä on ja pysyy.

Katso THL ilmoitus asiasta:

”seurantatiedoissa (tartuntatautirekisteri) kuolema luokitellaan COVID-kuolemaksi jos henkilö on ennen kuolemaansa testattu COVID-positiiviseksi. Varsinaista kuolinsyytä seurantajärjestelmä ei rekisteröi, eikä huomioi esim. kuolintodistukseen kirjattavia diagnooseja.”

Itse asiassa se ei ole edes rekisteri tai luettelo tautiin kuolleista. Se ei ole sitä, vaikka sitä jatkuvasti mediassa niin luetaan ja käytetään, ja ihmiset ovat sen niin ottaneet itseensä.

Joko menee perille?

Ja USA:ssa lahtokohtaisesti sama systeemi.

(Puoli vuotta iltaSanomat kuusi etusivullaan, että näin monta kuollutta. Mutta kun se on ollut vale koko ajan)

Äänestä
  • Juu, ja Saksassa 1000 lääkäriä on kuorolausunut, että Korona on huuhaata. Eikö olekin helppoa elää kun on tyhmä. Sinulla tästä lienee jo vuosien kokemus. Lisättynä pienellä annoksella salaliittohoureita niin paketti onkin valmis ja ei kun kirjoittamaan typeryyksiä Suomi24:ään.

    Voi olla, että minäkin olen, mutta sain sen kästyksen sohelluksestasi, että yrität soperrella jotain sen suuntaista, että jos mummo joutuu teholle Covid-positiivisena ja kuolee vaikkapa septiseen sokkiin, niin hän ei kuollut Covidiin?

    AIDS:kaan ei ole ollut lainkaan niin vaarallinen kuin on annettu ymmärtää. Harva kai AIDS:iin kuoli, vaan eri tyyppisiin syöpiin, tulehduksiin jne.

    Mutta olisiko mummu kuollut ilman Coronaa? Ja jos niin mihin?

    Äänestä

Sairaana pitää muistaa juoda paljon. Toivottavasti Trump muistaa juoda mainostamaansa valkaisuainetta riittävästi.

Äänestä
  • No rehellisyyden nimissä ei Trump käskenyt kenenkään juoda valkaisuainetta. Sekin juttu taas liioiteltiin.

    Äänestä

Johtuu siitä, ettei taudin tarttuminen riipu siitä, mitä on sanonut.

Äänestä

No nyt tuli heti remdesiviiri mainoa , nyt trumppi ottaa lääkettä , sanoo valtalehti , eli otakaa tekin lääkettä........muistakaa myös ostaa usi sähköauto , sijoitusasunto ja uusi 700 000 e kaksio helsingistä...........tämä on elitin toive joka omistaa ja hallitsee median.

Äänestä

Jos sulta kohta tippuu nenä, niin ketä ottaa kopin?

Äänestä

Trumpin flunssa meni viikonlopulla ohi kesti sen 2 päivää mitä flunssat ...eiku koronat kestää.... vanha ylipainoinen kääkkä selätti heikon koronan joiden kuolemakeskiikä on suomessa 84 vuotta........sellanen pelottava korona

Äänestä

Paha saa aina palkkansa :)

Äänestä

Johtaja on johtaja, jonka valeita totuudentorvet oikovat

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Trumppihan sanoi että korona on vain huuhaahuijaus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu