Kaadetaan hallitus!! Ja katin kontit, ei teistä ollut hallituksen kaatajiksi. Täytyy vaihtaa puolue sellaiseen joka tekee jotain eikä vain juttele mukavia.
Kokoomuksen lupaukset
Anonyymi
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Miten ei ymmärrä edes yhtään hävetä käytöstään tuo maaninen oppositioräksyttäjä!?
Kainuun mökkiloma olisi paikallaan rauhoittamaan ylikiihottuneita hermoja.
Minä myös petyin. Niin uskoin nuo jutut hallituksen kaatamisesta. Kokoomus ei jatkoon. Säälittävää räpellystä.
Kyllä uskottavuus kärsi. Kokoomusta vedettiin " kölin alta".
Heillä on uhmaikä.
Eipä noilla Kokoomuksella ja Perussuomalaisilla ole enää muuta eroa kuin puolueen nimi, muutenhan ne ovat aivan vastaavia niin aatteittensa, kuin edustajiensa käytöksenkin puolesta.
Yhdistyneen puolueen nimi on Perskokkareet rp. Perskockarna rp på svenska.
Ihan kaikella ystävyydellä, mutta minä en enää miellä Kokoomusta asialinjan puolueeksi. Nyt on menty liikaa populismin puolelle. Tuskin sillä saa paljoa äänestäjiä perussuomalaisista. Meillä porvareilla on nyt valittavan KD tai RKP.
Suosittelen Suomen keskustaa. Siellä on asiapoliitikkoja. He ovat porvarillisia, mutta heillä on järkeä ja sosiaalista omaatuntoa, jota ilman Suomessa ei ole hyvinvointia ja yhteiskuntarauhaa. Kd on persujen kaltainen räyhäpuolue.
KD alkaa muistuttaa PS:n politikointia yhä enemmän. Siellä on kuitenkin vielä asiapolitikkoja. Mutta eräs naisedustaja kyllä on kovin kriittinen kannanotoissaan.
Orpolla paineita, kun Ek vaatii aina vaan lisää pörssiyhtiöille.