Kertokaapas nyt!!!

Anonyymi

Mitä te abortin vastustajat olette saavuttaneet Suomessa?

Onko luennointinne täällä Suomi24:llä jotenkin vienyt asioita eteenpäin?

Ovatko aborttiluvut kenties ansiostanne pienemmät?

2

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pienethän ne saavutukset ovat. Nytkin on aborttilakia kohtaan painetta lähinnä löysennyksen suuntaan.

    • Anonyymi

      Ja abortit vaan vähenee! Aborttlain voimaantullessa abortteja tehtiin 35 000 - 40 000 ja nyt n. 8500 -9000. Eikö olekin hienoa! Silti työtä pitää jatkaa ainakin puolittamaan aborttiluvut seuraavan vuosikymmenen aikana. Vauhti on hyvä ja tavoite varmasti saavutetaan ja aborttihörhöt saavat nenilleen.
      Vastuullinen seksikäyttäytyminen, ehkäisy ja myös ihmisyksilön elämän kunnioittaminen on lisääntynyt. Samalla tietämys on lisääntynyt, kun yhä pienempi hörhöjen joukko kuvittelee sikiöt solumöykyiksi. Kuvitelkaa, nykyaikanakin jotkut ovat kuin kivikaudelta, tajuamatta suvunjatkumisesta juurikaan mitään. Eipä siis ihme, että abortteja edelleen tehdään runsaasti. Ajatelkaa, solumöykky muka kasvaisi naisen sisällä ja poks, yhtäkkiä se onkin ihminen, lapsi. Valtava on tosiaan mielikuvituksen ja tietämättömyyden voima, joka voidaan voittaa vain oikealla tiedolla ja kasvatuksella!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      147
      11332
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      27
      8063
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5850
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      159
      4522
    5. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4306
    6. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      83
      4164
    7. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3448
    8. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3216
    9. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      47
      1689
    10. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      9
      1684
    Aihe