Nyt kun Metsäteollisuus päätti irtaantua työehtosopimuksista ja siirtyy paikalliseen sopimiseen niin toivottavasti Pölkky voi nopeasti laskea työntekijöidensä riistopalkkoja, jotta alan kannattavuus saataisiin taas nousemaan ja yritys kannattamaan paremmin.
Pölkyn tulevaisuus
8
1266
Vastaukset
- Anonyymi
Näin on. Turhan paljon taukotuvassa istumista ja valittamista kuin itse työtä.
- Anonyymi
Riistopalkkoja, LOL :D
- Anonyymi
Taitaa saha mennä kiinni vielä tässä
- Anonyymi
Miksi se kiinni menisi? Pölkyn tyottavin tehdas, ollut ainakin viime vuosina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi se kiinni menisi? Pölkyn tyottavin tehdas, ollut ainakin viime vuosina.
Niin juuri ei mitään hätää toimimisen ja kannattavuuden suhteen niin kauan kun ei ole pörssiyhiö Sitten ei tiedä jos pörssiin nuoret voi erehtyä
- Anonyymi
Sahalla on ihmisten paha olla mutta kun ei muutakaan ole niin sitten puretaan pahaa oloa valittamalla taukotuvissa. Jokainen on vapaa lähtemään mutta kun ei ole uskallusta eikä osaamistakaan niin sitten tyydytään vain valittamaan.
- Anonyymi
Saisivat edes nostettua työilmapiiriä niin olisi sekin kova sana. Nyt pelolla hallitaan tehdasta ja kaikilla huono työskennellä, toimihenkilöt mukaanlukien.
- Anonyymi
Miksi ei voe tehä vaen ne työt ja lähtä tyytyväesenä kottiin, totta nuo palakan maksaat. Van ei, kommunistit kiukuttelloo niin kauon että se on pantava saha kiini ja "työntekijät" jälenlyöntiin...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19022471Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849682Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.477645Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886428SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906146Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495142HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204812Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074499Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,432738Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1052257