Eronnut Matti Vanhanen ja aikaisemmin eronnut Tanja Karpelahan olisivat oikein sopiva pari Keskustalle ja Suomelle.
Siinähän se olisi tuleva presidenttipari !!!!
Siinähän se olisi tuleva presidenttipari !!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
eikös vanhanen ole ihan naimisissa tukevasti??
homma etenee!
Vieläkö epäilette?
voisihan sitä presidentti Karpelalla olla edustavmpikin puoliso.
Sillä kotkallako? Ei kait!
ne yhteen soppii, huomenna pannaan pussauskoppiin.
Olen miettinyt aivan samaa. Heidän kesken näyttää kemiat toimivan. Jos Matti ja Tanja lyöttäytyvät yhteen niin Suomi saisi hienon pressaparin.
Tanja Karpelalla ja Matti Vanhasella on aiemmin ollut suhteen tynkää keskenään. Olikohan 90-luvun puolivälin jälkeen, ja aiheutti silloinkin jotain riitoja pääministerin liitossa.
tanjan oma liittohan hajosi juuri myös matin ja sen ruotsalaisen takia.
Karpelan urakehityksen,koska valta näyttää naista kiehtovan.Ensin poliisi,sitten valtiovarainminsteri,nyt (ehkä)pääministeri,tulevaisuudessa pyrkii pressaksi ja tyhmä suomen kanssa äänestää varmasti hänet siihen virkaan,yhden kauden jälkeen vamppaa tulevan EU presidentin.that`s it.
Siinä olisikin paras presidentti pari! MATTI OTA TANJA!
Tanja on selvästi päättänyt päästä presidentinlinnaan.. Ällistyttää tämä entisen, ikääntyneen pin up-tytön moraali.Muiden arvomaailmoja on valmis lehtien palstoilla arvostelemaan ja omat arvot on niin ja näin.Pyrkyreiden kuningatar on todistanut, kuinka v-----a on valtava voima..
Taitaa olla, ettei Karpelan housut pysy jalassa, kun paikalla on vaikutusvaltaisia ja ikääntyneitä vaikuttajia. Eli erohan siinä tulisi alta aika yksikön, kun Matti huomaisia joutuneensa aisankannattajan rooliin! Karpelan aiempi miesmaku kertoo kaiken "algeria, mallipoikia, nygard jne.. ja pisteenä I:n päällä hurahtaminen AMMAN-uskoon! Kyllä ois Sauli ja Matti voineet tyytyä vain sänkyhommiin ja jättämään Tanjan pois hallituksesta johon hän ei ilmiselvää kuulu ansioittensa tai koulutuksensa puolesta! "Vartta pitkin huipulle"