Koronan tukirahat kokkolalaisille yrityksille

Olipa yllättävää minkälaisille yrityksille oli lehtitiedon mukaan jaettu noita korona-avustuksia. Joukossa oli yrittäjiä (yritys) joka on kerskunut julkisuudessa miten hyvin menee. No nyt menee varmaankin vielä paremmin, toivottavasti.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jos peltiseppä osaa hakea tukiaisia ja saa niitä niin kateelliset täällä luuseri sivuilla itkee. Tosirealisti on esimerkki täällä roikkuvista luusereista. Kirjoittelee tänne joka päivä ja kertoo vaikka mitä ja kehuu itseään. Tosi elämässä mitään ei realisti saa aikaan.

Äänestä

Kyllä ne rahat voisi Italiaan ja muihin Välimeren maihin lähettää...

Äänestä

Hyväveliverkosto jakaa rahoja.

Äänestä
  • Näitä rahoja ohjautui myös jonkun kiinteistövälittäjän yritykselle 100.000 euroa, aika erikoinen jakoperuste varmaankin kyseessä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Näitä rahoja ohjautui myös jonkun kiinteistövälittäjän yritykselle 100.000 euroa, aika erikoinen jakoperuste varmaankin kyseessä.

    Samaan aikaan tuo yritys rimpuilee tuolla eri oikeusasteissa siitä pitääkö luukut laittaa kiinni viikoksi lehtitietojen mukaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Samaan aikaan tuo yritys rimpuilee tuolla eri oikeusasteissa siitä pitääkö luukut laittaa kiinni viikoksi lehtitietojen mukaan.

    Eihän tuolla välitysliikkeellä ole putiikki kiinni, netissä ilmottelee ihan normaalisti, hyvä niin.

    Äänestä

Mistä tuonne pääsee KP lehdessä vain tilaajalle, ilmoittaa kuitenkin että virhe.
Paska lehti pitää varmaan lopettaa tilaaminen.

Koronatukea maksettu jo 30 miljoonaa euroa – Katso luettelo kaikista Business Finlandin tukea saaneista yrityksistä Keski-Pohjanmaalla04.10

virhe

Äänestä

Ne rahat ei muuten tipu yrityksen tilille noin vain. Ne haetaan tietttyä tarkoitusta varten ja ne maksetaan vain siinä tapauksessa että sovitut tavoitteet täyttyvät, eli jälkikäteen. Joka sentistä pitää tehdä selvitys ja ne kaikki tarkastetaan mihin se raha meni. Eli sitä rahaa voi vain lykätä taskuun ja pistää menemään. Keksikää liikeidea ja pistäkää firma pystyyn, ottakaa iso riski siinä kaikessa ja hakekaa tukea, ja jos jouduttekin itse maksumieheksi kun kuvittelette että Business Finland jakaa ilmaista rahaa niin kyynel, ei ole ilmaisia lounaita.
T. Saatiin tukea.

Äänestä
  • No sehän kävi kipeää.....

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No sehän kävi kipeää.....

    Lintilä jos valtionvarainministeriksi laittettasi niin maa olisi konkurssissa alta vuoden!
    Aivan turha äijä!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Olipa yllättävää minkälaisille yrityksille oli lehtitiedon mukaan jaettu noita korona-avustuksia. Joukossa oli yrittäjiä (yritys) joka on kerskunut julkisuudessa miten hyvin menee. No nyt menee varmaankin vielä paremmin, toivottavasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu