Pientä apua kaipaisin

Sain alle renkaat vähän käytettynä ja niiden oikea ilmanpaine jäi mietityttämään.

Renkaat 15" 195/45

Onko sama ilmanpaine kuin ns. tavallisissa (145/65) renkaissa vai jotain muuta?

Kiitti vastanneelle =)
2258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eli 145/65 renkaissa paine ollut 2,2 edessä ja 1,8 takana.

Kyseessä Opel Corsa.

Äänestä

Sellainen 3.5 - 3.7 kiloa voisi olla aika sopiva.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pula kirjoitti:

Sain alle renkaat vähän käytettynä ja niiden oikea ilmanpaine jäi mietityttämään.

Renkaat 15" 195/45

Onko sama ilmanpaine kuin ns. tavallisissa (145/65) renkaissa vai jotain muuta?

Kiitti vastanneelle =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu