Rakkaimmalla Pattayan rakkaalla on monta addiktiota, mutta huolestuttavimpana vedonlyönnit yli oman varallisuutensa.
Jos itsehoidolliset yritykset ja itsehoitoryhmät eivät auta ongelmasta vapautumisessa, rahattomana uhkapelihimosta kärsivän kannattaa aina hakeutua lähiviikkojen tai -kuukausien kuluessa hoitoon perehtyneen psykiatrin, psykoterapeutin tai päihdehoitoyksikön puoleen.
Osa varattomista uhkapelihimoisista voi hyötyä serotoninergisten masennuslääkkeiden tai opiaattiantagonistien naltreksonin tai nalmefeenin käytöstä.
Usein häiriön taustalla on myös joko alkoholin ja muiden päihteiden väärinkäyttöä tai masennustiloja joiden asianmukainen hoito on tärkeää myös vedonlyöntihimosta vapautumisen kannalta.
Selvästi jaksoittaisen hallitsemattoman pelaamisen taustalla voi olla kaksisuuntainen mielialahäiriö, jonka diagnosointi on tärkeää asianmukaisen lääkehoidon toteuttamisen kannalta.
2010 hakeudu hoitoon.
Katteettomat vadonlyönnit Pattayan Savossa.
19
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Onkohan tuossa otsikon kirjoitusvirheessä tahallinen kompa, koska jos olet joskus pelannut esim. pokeria thaimaalaisen kanssa, niin voit joskus kuulla hänen sanovan "Vadon" joka tosin kirjoitetaan Vadoon.
No mutta tämänhän thutong tiesi meidän kymmenisen vuotta Pattayalla asunut ja vuosia thainkieltä opiskellut ylitietäväinen. - Anonyymi
Miksi et kerro suoraan tälle rakkaista rakkaimmallesi mitä hänen kannattaisi tehdä? Oletko varma että hän vedonlyönniltään ehtii lukea neuvoasi?
- Anonyymi
Tuttipulloa en nyt laittanut kuvaan, kun heräsin tyttöä silittelemään, kun vähän pipi, mutta kysyisin että millaisista summista tässä vedossa nyt oikein puhutaan ja laitatko ne ohjeet siihen vielä uudeistaan? RB1Ajn
Minulla on jonkin verran tileillä tuota rahaa, mutta en tietenkään tiedä onko se tarpeeksi ennenkuin kerrot?
Olen 23 päivä tätä kuuta illalla myöhään Chiang Maissa ja majoitun samaan hotelliin kuin viimeksi. Meinaatko tulla kuittaamaan vedon?
T 2010
PS: Saldo on eilen otettu ja äskettäin kuvattu. Täällä Thaimaassa on näes jo seitsemäs päivä.- Anonyymi
Ohje Herra 2010.
Esitä uskottavuutesi ja ota tuttipullosi ja kamerasi kanssa askellusta altaasi reunalle ja näps.
Aikana jolloin et sitä tee, olet loppuun taputeltu, kuten sinulle on selväksi tehty.
Vedonlyöjän pelkkä paikalle saapuminen ja myötäilijöiden piruilut ei sinua neidistä mieheksi muuta.
Harmi tuo sinun eturauhasesi.
Kun matkailupalstalle aijataan tiliotteita, se osoittaa aijaajalla olevan vakavia ongelmia, varsinkin kun ei ole edes ensimmäinen kerta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ohje Herra 2010.
Esitä uskottavuutesi ja ota tuttipullosi ja kamerasi kanssa askellusta altaasi reunalle ja näps.
Aikana jolloin et sitä tee, olet loppuun taputeltu, kuten sinulle on selväksi tehty.
Vedonlyöjän pelkkä paikalle saapuminen ja myötäilijöiden piruilut ei sinua neidistä mieheksi muuta.
Harmi tuo sinun eturauhasesi.
Kun matkailupalstalle aijataan tiliotteita, se osoittaa aijaajalla olevan vakavia ongelmia, varsinkin kun ei ole edes ensimmäinen kerta.Rapu rapu rapu raa, tapu tapu tapu taa , kunpa oisi mullakin noin mukavaa...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ohje Herra 2010.
Esitä uskottavuutesi ja ota tuttipullosi ja kamerasi kanssa askellusta altaasi reunalle ja näps.
Aikana jolloin et sitä tee, olet loppuun taputeltu, kuten sinulle on selväksi tehty.
Vedonlyöjän pelkkä paikalle saapuminen ja myötäilijöiden piruilut ei sinua neidistä mieheksi muuta.
Harmi tuo sinun eturauhasesi.
Kun matkailupalstalle aijataan tiliotteita, se osoittaa aijaajalla olevan vakavia ongelmia, varsinkin kun ei ole edes ensimmäinen kerta.Missähän tasolla se kuksa-senssukan oma uskottavuus mahtanee ollen?
Mitä mieltä tästä NumPalli ollen?
Tuleeko vastausta... vai onko 1 1 = 1 ollen? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missähän tasolla se kuksa-senssukan oma uskottavuus mahtanee ollen?
Mitä mieltä tästä NumPalli ollen?
Tuleeko vastausta... vai onko 1 1 = 1 ollen?Korjaan: mitä mielipuolta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Korjaan: mitä mielipuolta?
Kyselyikäiset lopettaa aina kirjoitusrivinsä kysymysmerkkiin, kun ei ole omaa elämää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyselyikäiset lopettaa aina kirjoitusrivinsä kysymysmerkkiin, kun ei ole omaa elämää.
Senssukka elää kateellisena katkeraa elämäänsä täällä ja vain täällä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Senssukka elää kateellisena katkeraa elämäänsä täällä ja vain täällä.
Ei ole yksinäinen koska hänellä sinut seuranaan.
- Anonyymi
Lapsellinen väsäys suomalaisen yhtiön käyttötililtä duunarin toimesta.
Mikäli alareunasta ei olisi sensuroitu tilitapahtumia, niin sieltä olisi ilmennyt aivan jotain muuta kuin thaimaakuluja.
Todella lapsellista askartelua, suosittelen pysymään imuroiduissa maisemakuvissa.- Anonyymi
Muistutan vielä että minulla on kolme suomalaista tiliä, yksi virolainen ja kaksi thaimaalaista tiliä, joista toinen yhteinen ja toinen oma.
On kyllä suomalaisilla tileilläni myös suomalaisia tilitapahtumia, kun makselen lasteni autokulut, polttoaineet, verot, mökin verot ja sähköt, kanavamaksuja, pikku lahjoja, postimyyntiä jne.
Ymmärrän kyllä että siellä metsämökissä taskut nurinpäin harmittaa, kun lompakossa ei ole kuin kelakortti ja lauantaimakkaraa pari siivua.
T 2010 - Anonyymi
Ai niin se veto? Missäspäin Chiang Maita me nähdään ja paljonko otan rahaa mukaan?
T 2010 Anonyymi kirjoitti:
Ai niin se veto? Missäspäin Chiang Maita me nähdään ja paljonko otan rahaa mukaan?
T 2010Jaahas Neito täällä taasen esittää miestä.
Kuules sinun tapauksesi otan aikaisintaan käsittelyyn kun olet vetosi minun hyväksynnän aijaukset suorittanut ja koska et kykene aijauksiin niin toivotan sinulle ja orkesterillesi rattoisaa palstamatkailua.- Anonyymi
SENSSU kirjoitti:
Jaahas Neito täällä taasen esittää miestä.
Kuules sinun tapauksesi otan aikaisintaan käsittelyyn kun olet vetosi minun hyväksynnän aijaukset suorittanut ja koska et kykene aijauksiin niin toivotan sinulle ja orkesterillesi rattoisaa palstamatkailua.Ennen vanhaan Matti Kyllönen kyseli formulakisoissa että missä on Zei Zei?
Nykyään voidaan kysyä että missä on sensei?
Vastaus on Miljan Palvelukoti, vanha helsingintie. Kyltymätön kuvankyselijä vailla vertaa. Jokaista toimitettua kuvaa vastaan tulee viisi lisäkuvavaatimusta. Kova poika luikkimaan kun ottaa huomioon että hän on karatemestari, oikea liikemies ja onnellinen miljonääri. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ennen vanhaan Matti Kyllönen kyseli formulakisoissa että missä on Zei Zei?
Nykyään voidaan kysyä että missä on sensei?
Vastaus on Miljan Palvelukoti, vanha helsingintie. Kyltymätön kuvankyselijä vailla vertaa. Jokaista toimitettua kuvaa vastaan tulee viisi lisäkuvavaatimusta. Kova poika luikkimaan kun ottaa huomioon että hän on karatemestari, oikea liikemies ja onnellinen miljonääri.Asiasta täytyy varmaan lyödä vAtoa.
- Anonyymi
SENSSU kirjoitti:
Jaahas Neito täällä taasen esittää miestä.
Kuules sinun tapauksesi otan aikaisintaan käsittelyyn kun olet vetosi minun hyväksynnän aijaukset suorittanut ja koska et kykene aijauksiin niin toivotan sinulle ja orkesterillesi rattoisaa palstamatkailua.Eli et mee hakee velkoja pois ennen ku velallinen laitaa itsestään jonkun kuvan.
Olet varmaan sukua pääministerille.Sekin mielummin antaa muille kuin suomalaisille.
Lankku haaste luikkijoille.
Mikäli pattajan poika on videolla mummonsa kanssa pangkokin uima rannalla raidallisissa uima asuissa lankutushaaste asennossa savon sanomien päällä 45 minuuttia siten, että mummolla on seiskan vapaan kanan kanamuna kuitti suussa ja kokispullo selän päällä pystyssä ja pattajan pojalla on etikka kuitti tescosta liimattu otsaan ja kaikissa kuiteissa ja lehdissä tämä päivä ollen, niin lataan tänne kuksasta kuvan. Voin vakuuttaa tämän.- Anonyymi
Harmitonta hulluutta.
Internetissä on se hyvä puoli, että idiootit enemmän tietokoneittensa ääressä sisätiloissa, kuin normaali-ihmisten riesana esimerkiksi tässä CHLANG-2010 tapauksessa Thaimaassa.
Kyseisen Bimbo-Bönden joka myös 44:nä esiintyy, aivokäyrää tuskin voidaan kartoittaa, mutta laidasta laitaan vetää yhtenä hetkenään aijaten työnantajayhtiönsä tiliotteen omanaan ja toisena hetkenä yllä luettavaa, sitten heikkona hetkenään normaali hetero ennen paniikkikohtaustaan. Harmi että tuollaisia ei vedetä synnytyslaitoksella vessanpöntöstä alas, vaan yhteiskunnan kustantamana kasvatetaan yhteiskunnan riesaksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.932168Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n452132Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501855Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861271
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311100Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men581048- 68969
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910